Bilbao – Valencia 0:1 (kon.) | Getafe – Barcelona 0:2 (kon.) | Granada – Leganés 1:0 (kon.)
Atlético Madrid – Real Madrid 0:0 (kon.)
Getafe CF
0:2 (0:1)
FC Barcelona
Sobota 28.09.2019, 16:00 • Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) • Španielska LaLiga • 7. kolo

Barcelona výborne vstúpila do druhého polčasu, keď v 50. minúte sa gólovo presadil Firpo a prakticky tento moment rozhodol o celom osude stretnutia. Getafe nezvládlo záver prvého polčasu a úvod toho druhého, takže doma v tomto zápase neboduje. Prvý polčas síce bol vyrovnaný, ale v tom druhom domáci toho veľa nepredviedli a môžme teda povedať, že Barcelona zaslúžene berie všetky tri body.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (17:55:30)

90+4

90+3
    Žltú kartu dostáva Marc Cucurella (Getafe CF).

90+2
    Ešte tu bol jeden útok pre domácich, Molina si nabehol do pokutového územia, ale jeho hlavička bola nepresná.

90+1
    Zápas sa však už len dohráva, o troch bodoch pre Barcelona sa zdá byť rozhodnuté.

90
    Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!

89
    Čoskoro sa naplní aj riadny hrací čas prvého polčasu, zrejme však ešte môžme očakávať prípadné minúty navyše.

88
    Aj čas už hrá s hosťujúcim celkom. Getafe predviedol veľmi dobrý prvý polčas, ale v tom druhom nám domáci celok toho veľa neukázal.

87
    Takto si Barcelona stále drží pohodlne svoj náskok a navyše sa s loptou presúva na útočnú polovicu. Ako to už vyzerá, Barcelona si domov tri body povezie.

86
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Carles Pérez, prichádza Jean-Clair Todibo.

86
    Na centrovanú loptu od rohovej zástavky si výberne nabehol Rodríguez, ale v dobrej pozícii bránu súpera prehlavičkoval! Škoda, mohla z toho byť ešte poriadna dráma.

85
    Hostia prepli na stopercentný defenzívny režim a momentálne len odkopávajú lopty do bezpečia. Hrajú s desiatimi hráčmi a zrejme tak nechcú nič riskovať.

84
    Teraz tu bolo poriadne vzrušenie, ktoré však bolo predčasné! Kenedy sa v pokutovom území dostal do stopercentnej šance, ale jeho strelecký pokus ter Stegen vyrazil do bezpečia. Následne je však odpískaný ofsajd.

83
    Getafe sa momentálne usadilo na útočnej polovici, ale nedokáže z tejto svojej aktivity nič vyťažiť. Barcelona sa pohodlne bránu a približuje sa tak k zisku troch bodov.
    82. Clément Lenglet (BAR)

82
    Menšie komplikácie pre Barcelonu! Lenglet vidí druhú žltú kartu v tomto zápase a tak sa ide skorej osprchovať. Dokáže z tejto presilovky domáci ešte vyťažiť?

81
    Po veľmi dlhej dobe tu bol útok zo strany domácich, ale lopta smerujúca do pokutového územia Barcelony končí len u Piquého, ktorý ju už rozohráva na svojich spoluhráčov.

80
    Necelých desať minút ostáva do konca tohto stretnutia. Zatiaľ to už na žiadnu drámu v Getafe nevyzerá.