Petržalka – L. Mikuláš 4:3 (kon.) | Žilina B – Podbrezová 4:1 (kon.) | Šamorín – Slovan Bratislava U21 3:0 (kon.)
Ružomberok B – Púchov 2:0 (kon.) | Trebišov – Skalica 1:4 (kon.)
MFK Ružomberok B
2:0 (1:0)
MŠK Púchov
Nedeľa 29.09.2019, 10:30 • MFK Ružomberok • MONACObet liga • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

V centre dolného Liptova budeme sledovať jedenáste kolo 2. ligy, ktoré prinesie súboj tabuľkových susedov medzi ružomberskou rezervou a Púchovom.

Hostia z Púchova v minulom kole privítali na svojom štadióne Šamorín a diváci videli zaujímavý duel s množstvom gólov. V 37. minúte otvoril skóre Patrik Krčula z pokutového kopu a už po minúte zvýšil Martin Vlček náskok Púchova na rozdiel dvoch presných zásahov. V 54. minúte strelil kontaktný gól Lukáš Leginus, no po štyroch minútach skóroval Jakub Michlík a v 60. minúte sa presadil Štefan Holiš, ktorý sa postaral o to, že Púchov viedol už trojgólovým rozdielom. Po šestnástich minútach za Šamorín skóroval Martin Rymarenko. V 87. minúte dal gól domáci Mugove Leroy Munyorove a v samom závere sa z pokutového kopu druhýkrát v stretnutí presadil Martin Rymarenko. Zápas sa skončil víťazstvom Púchova 5:3.

Púchov sa so ziskom štrnástich bodov a pasívnym skóre 16:13 nachádza na priebežnom ôsmom mieste. Pred 9. Petržalkou, ako aj 10. Liptovským Mikulášom má jednobodový náskok. Naopak, na svojho aktuálneho súpera, 7. Ružomberok B, stráca jeden bod a rovnako jeden bod ho delí aj od 6. Podbrezovej.

Domáci Ružomberok B sa v minulom kole predstavil v Košiciach a toto vystúpenie nevyšlo Liptákom podľa ich predstáv. Prvýkrát inkasovali v závere úvodného dejstva, kedy sa presadil Oleg Vyshnevskyi. Sedem minút po zmene strán skóroval Erik Liener, v 56. minúte sa presadil Dávid Leško, už po troch minútach pridal svoj druhý gól v zápase Erik Liener a v 65. minúte sa druhýkrát zapísal do streleckej listiny aj Oleg Vyshnevskyi. Ružomberská rezerva prehrala s Košicami 0:5.

Tím MFK Ružomberok B doteraz získal pätnásť bodov, má pasívne skóre 17:21 a nachádza sa na priebežnom siedmom mieste. Liptáci majú o bod viac ako ich aktuálny súper, ktorým je 8. Púchov. Naopak, majú rovnaký bodový zisk ako 6. Podbrezová a na 5. Žilinu B strácajú jedno víťazstvo.

Budú hostia z Púchova ťahajúci štvorzápasovú víťaznú sériu naplno bodovať aj pod Čebraťom alebo domáca rezerva odčiní prehru z minulého kola? Kto sa bude tešiť po záverečnom hvizde sa dozviete z nášho textového prenosu!

-38
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok B: Krajčírik – Ondrek, Filinský, Jonec, Madleňák, Múdry, Takáč, Mário Almaský, Otruba, Kmeť, R. Kružliak

Náhradníci: Kohár – V. Jedinák, Holub, Miroslav Almaský, Švec, T. Bobček, J. Kudlička

MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Krčula, Pilát, Pišoja, Vlček, Machara, Holiš

Náhradníci: P. Pilný – Kopiš, Munyorove, Martinko, D. Pilný, Kvaššay

Rozhodca: Greško – Špivák, Vass.

-4
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v čiernych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Po faule v strede ihriska majú loptu na svojich kopačkách Liptáci.

2
    Madleňák potiahol útok po ľavej strane a následne prihrával pred bránu, odkiaľ odkopáva loptu hráč hostí.

3
    Ďalšiu nádejnú domácu ofenzívnu akciu zastavuje defenzíva hostí.

4
    Kmeťov strieľaný center z pravej strany vyráža Strelčík pred seba. Otruba sa následne zmocnil lopty, no obrana hostí sa už stihla sformovať a tak už len prihrával.

6
    Ružomberok získal priamy kop.

6
    Madleňák hľadal prihrávkou z ľavej strany Kružliaka, pred ním odvracia obranca loptu na roh.

7
    Ružomberčania preniesli hru na pravú stranu na Ondreka, ktorý z prvej tvrdo vypálil spoza šestnástky a Strelčík chytá jeho zakončenie.

8
    V zápätí prichádza odpoveď hostí. Útok Púchova sa končí strelou, ktorú zblokoval obranca.

10
    Kmeť posiela z pravého krídla center pred bránu. Lopty sa ale v šestnástke zmocnili hostia.

10
    Púchov ubránil po chvíli aj ďalší útok Liptákov a nasleduje odkop od brány.

12
    Po faule v strede ihriska majú loptu domáci hráči.

13
    Kružliak sa snažil peknou kolmicou vysunúť Otrubu, no ten stál v čase prihrávky mimo hry.

14
    Púchov získal rohový kop.

15
    Michlíkov center boxuje Krajčírik a dopredu idú domáci.

15
    Po následnom protiútoku získava Ružomberok roh.

15
    Ružomberčania po centri Mária Almaského neohrozili bránu.

17
    Holiš vyslal nebezpečnú krížnu strelu, ktorú obranca blokuje tesne vedľa vzdialenejšej žrde na rohový kop.

18
    Po rohovom kope hostia neohrozili bránu.

20
    Ružomberok B dal gól!
    DALIBOR TAKÁČ sa šikovne dostal k strele a presne miereným zakončením spoza šestnástky otvára skóre dnešného stretnutia!

22
    Kružliak dostával peknú prihrávku, po ktorej by mohol ísť sám pred bránu, ale v poslednej chvíli ho úspešne odzbrojil Riška.

23
    Machara potiahol útok hostí po pravom krídle a následne prihral v šestnástke na Piláta, ktorý strelou spoza obrancov netriafa medzi žrde.

25
    Ružomberok B získal rohový kop.

26
    Almaského center od rohovej zástavky odvracia obranca, ale domáci zostávajú pri lopte.

27
    Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

27
    Žltú kartu za faul dostáva R. Kružliak (MFK Ružomberok B). Nasleduje priamy kop Púchova.

28
    Machara so spoluhráčmi sa rozhodli pre rozohrávku postupnými prihrávkami a domáci zastavili ich ofenzívnu snahu.

28
    Kmeť poslal center pred bránu, kam si naskočil Otruba, ale hlavou mieri nepresne.

30
    Púchov získal priamy kop.

31
    Opäť z toho bola prihrávka a aj teraz sa domáci ubránili.

31
    Teraz to skúša spoza veľkého vápna Krčula, ktorému sa síce darí vyhnúť obrancovi, no zakončeniu chýba viac presnosti.

34
    Mário Almaský prenšal hru na pravú stranu, kam nabiehal Kmeť, ale dlhú prihrávku dobre prečítal púchovský obranca.

36
    Michlík poslal dlhý center do domácej šestnástky, ale lopta končí až na bránov a tak nasleduje Krajčírikov odkop.

37
    Žltú kartu za nešetrný faul v strede ihriska dostáva Krčula (MŠK Púchov).

38
    Kmeť poslal z pravej strany prihrávku pred bližšiu žrď, kde sa nedokázal pretlačiť k zakončeniu Kružliak. Krátko na to získava Ruža rohový kop.

39
    Po rohu Liptáci neohrozili bránu. Nasledoval protiútok z hostí a Púchov získal priamy kop.

40
    Ružomberčania odvracajú center hostí z priameho kopu.

40
    Almaský potiahol rýchly protiútok po ľavej strane. Na hranici šestnástky sa mu ukazovali Kružliak a Kmeť, ale jeho prihrávku zachytáva obranca.

43
    Liptáci sa teraz snažili vysunúť Múdreho, hostia ho ale okamžite zdvojili a loptu kryje Strelčík.

44
    Ofenzívna snaha hostí sa končí útočným faulom.

45
    Kmeť poslal z pravého krídla center do šestnástky, loptu odtiaľ odkopáva Machara.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase vyhráva Ružomberok B nad Púchovom 1:0, keď sa o zatiaľ jediný gól stretnutia postaral v 20. minúte Dalibor Takáč.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok B: z ihriska odchádza R. Kružliak, prichádza T. Bobček.

49
    Tomáš Bobček potiahol domácu útočnú akciu a prihral pred bránu, ale Almaský dostal loptu na päty.

50
    Teraz si Bobček pred bránou nabiehal na center z pravej strany, ale lopta končí pri brankárovi.

51
    Kmeť našiel v šestnástke Otrubu a jeho strelu z prvej výborným zákrokom vyrazil Strelčík.

51
    TOMÁŠ BOBČEK si nabehol na center z ľavej strany a hlavou usmernil loptu k žrdi!

52
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok B: z ihriska odchádza Takáč, prichádza J. Kudlička.

55
    Almaský hľadal prihrávkou z ľavej strany Bobčeka, ktorého si ale tentokrát postrážil obranca.

56
    Krčula strieľa z hranice šestnástky tesne nad brvno domácej brány.

57
    Ružomberok získal rohový kop.

57
    Almaský si vymenil loptu s Ondrekom, ktorý následne poslal center do šestnástky. Hostia si ale dali pozor.

58
    Kmeť sa dlhou loptou po pravej strane snažil vysunúť Bobčeka, no táto prihrávka bola pridlhá.

59
    Kmeť dostal peknú prihávku do šestnástky, a vo veľkej šanci triafa brankára.

59
    Do šestnástky hostí smeruje ďalší center z pravého krídla a Strelčík ho berie do náručia.

60
    Vzápätí išiel dopredu Púchov, ale hostia to v súperovej šestnástke už prekombinovali a následne si počínali nedovolene.

61
    Dnešné stretnutie sleduje 274 divákov.

62
    Krajčírik teraz výrazne podržal svoje mužstvo, keď najskôr reflexívne nohou vyrazil strelu z uhla a následne zázračne vyrazil Holišovu prudkú strelu zblízka na roh.

62
    Hostia po rohu neohrozili bránu.

64
    Vlček potiahol akciu po pravej strane a po jeho prihrávke do šestnástky bude nasledovať rohový kop.

65
    Domáci išli po rohu do rýchleho protiútoku, ktorý hostia ubránili za cenu faulu na prenikajúceho Bobčeka. Za tento zákrok dostal Krčula (MŠK Púchov) červenú kartu.

66
    Z následného priameho kopu páli Almaský k žrdi. Jeho zakončenie kryje Strelčík.

68
    Holiš dostával prihrávku za domácu obranu, ale v čase prihrávky bol mimo hry.

69
    Brankár hostí vyráža Madleňákovu strelu, krátko na to páli Almaský. Strelčík už bol prekonaný, ale obranca odkopáva loptu spred brány.

70
    Hostia sa teraz vybrali dopredu, Liptáci ich však nakoniec nepúšťajú k zakončeniu a nasleduje Krajčírikov odkop od brány.

71
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Pilát, prichádza Martinko.

72
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu hostia.

72
    Ozimý poslal center do domácej šestnástky, odkiaľ loptu odvracia Filinský.

73
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Holiš, prichádza Munyorove.

74
    Almaský to skúsil spoza šestnástky a mieri tesne nad brvno.

74
    Bobček dostal peknú prihrávku na hranicu šestnástky, ešte prihral lepšie postavenému Almaskému a jeho strelu vyráža Strelčík.

76
    Žltú kartu dostáva Martinko (MŠK Púchov).

76
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu na svojich kopačkách hostia.

76
    Po prihrávke z pravej strany si hráč hostí takmer dáva vlastný gól, ale nešťastne zblokovanú loptu napokon brankár odvracia na roh.

76
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok B: z ihriska odchádza Kmeť, prichádza V. Jedinák.

77
    Po rohu sa Púchov ubránil.

79
    Po Bobčekovej snahe v šestnástke hostí si domáci hráči pýtajú rohový kop, Púchov si pýta odkop a s verdiktom sú teraz spokojnejší hostia.

80
    Nebezpečnú prihrávku smerujúcu pred púchovskú bránu odvracia obranca.

81
    Vlček to skúsil z väčšej vzdialenosti, lenže jeho strela letí vysoko nad.

84
    Munyorove sa snažil niečo vymyslieť vpredu, ale odzbrojila ho domáca obrana.

85
    Bobček vyzval peknou prihrávkou pred bránu Otrubu a jeho strelu zázračne rukou vyráža Strelčík.

85
    Vzápätí sa na druhej strane Michlík ocitol sám pred Krajčírikom, ktorý vyráža jeho strelu zblízka.

85
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Vlček, prichádza Kopiš.

87
    Hostia posielajú prihrávku dopredu, ktorou však nikoho nenachádzajú a tak nasleduje Krajčírikov odkop od brány.

89
    Almaský prihral z ľavého krídla na hranicu šestnástky, kam si nabehol Múdry a vypálil tesne vedľa brány.

90
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

90+1
    Hostia to skúšajú zďaleka, ale ich strela letí vysoko nad bránu.

90+1

V 51. minúte zvýšil domáci náskok na rozdiel dvoch gólov Tomáš Bobček. Následne sme videli viaceré šance na obidvoch stranách, pričom viac ich mali domáci hráči a aj červenú kartu, ktorú dostal v 65. minúte Patrik Krčula. Na výsledku sa už nič nezmenilo a tak Ružomberok B doma vyhral nad Púchovom 2:0.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (12:15:34)

Ján Kmeť

Hľadáme spravodajcu pre tím MŠK Púchov. Viac informácií tu.

Góly: 20. Takáč, 51. Bobček

Karty:   27. Kružliak (RBB) – 37. Krčula (PUC), 76. Martinko (PUC)   65. Krčula (PUC)

MFK Ružomberok B: Krajčírik – Ondrek, Filinský, Jonec, Madleňák, Múdry, Takáč (52. J. Kudlička), Mário Almaský, Otruba, Kmeť (76. V. Jedinák), R. Kružliak (46. T. Bobček)

MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Krčula, Pilát (71. Martinko), Pišoja, Vlček (85. Kopiš), Machara, Holiš (73. Munyorove)

Rozhodca: Greško – Špivák, Vass