Nové Veselí – Lovosice 27:26 (kon.) | Karviná – Královo Pole 30:24 (kon.)
30:24 (14:7)
SKKP Handball Brno
cz Streda 09.10.2019, 18:30Chance Extraliga mužů (CZ) • 5. kolo

HCB Karviná – SKKP Handball Brno 30:24 (14:7)
    Nejvíce branek: Chudoba 6/1, Solák 6, Skalický 3 – Koubek 6/1, Hlípala 4, Bosák 3/1. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/4. Vyloučení: 5:6. (20:17:46)

Házenkáři Karviné porazili Brno 30:24, když o svém triumfu rozhodli zejména v prvním poločase a nástupem do toho druhého.

Karviná vedla v 37. minutě 19:7, až poté začali hosté postupně korigovat rozdíl ve skóre, nakonec domácí vítězí 30:24.

Šesti góly k tomu přispěli Dominik Solák, jenž pětkrát udeřil v prvním poločase, s Radimem Chudobou, ten vstřelil všech šest branek v úvodních jedenácti minutách druhého poločasu. V brněnském dresu šestkrát skóroval Lukáš Koubek, o dvě branky méně vstřelil Luboš Hlípala.

Konec zápasu. (30:24)

60
    Luboš Hlípala závěrečnou střelu nasměroval nad branku a utkání končí. (30:24)

60
    Brno je v útoku, hosté si šest sekund před koncem berou oddechový čas. (30:24)

60
    Domácí už v závěru hodně polevili a dopustili se další ztráty míče. (30:24)
    59
    Jakub Bosák proměnil rychlý protiútok. (30:24)

59
    Rozeběhly se závěrečné dvě minuty. (30:23)
    58
    Další povedená rána Hlípaly z dálky. (30:23)

58
    Dvojnásobná přesilovka Brna končí, Karviná už je v plném počtu. (30:22)
    57
    Až do třetice to vyšlo a Jakub Bosák snižuje na rozdíl osmi branek. (30:22)

57
    A díky výbornému zákroku Mokroše ani tu druhou! (30:21)

57
    Hosté ale první šanci ve dvojnásobné přesilovce nevyužili. (30:21)

56
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).

Karviná bude hrát devadesát sekund ve čtyřech. (30:21)

56
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Nikolas Noworyta). (30:21)
    56
    Luboš Hlípala se trefil parádně z velké dálky do šibenice, navíc byl faulován Noworytou. (30:21)
    55
    Vít Kučera pak počet těch brněnských na dvacet. (30:20)
    54
    Matěj Nantl zaokrouhlil počet karvinských branek na třicet. (30:19)
    54
    Domácí hráli bez brankáře, jejich přihrávku ale vystihl Hlípala a snadno se trefil do prázdné branky. (29:19)

53
    Lukáš Koubek ze sedmičky trefil jen spojnici tyče a břevna. (29:18)

53
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Artur Urbański). (29:18)

52
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Lukáš Václav). (29:18)
    52
    Nikolas Noworyta vrací rozdíl ve skóre na jedenáct branek. (29:18)
    52
    Karviná trochu polevila, z rychlého brejku po domácí ztrátě míče toho využil Daniel Burget. (28:18)

51
    Další hostující šanci promarnil Dostalík, ten byl zcela sám před Mokrošem, domácí brankář si ale připsal skvělý zákrok. (28:17)

51
    Luboš Hlípala mohl snížit, trefuje ale břevno. (28:17)
    50
    Kosta Petrović také úspěšně zakončil individuální průnik. (28:17)
    49
    Roman Chosik skóroval po jednoduchém průniku hostující obranou. (28:16)
    48
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Lukáš Koubek).
    (27:16)
    48
    Hosté měli další možnost, Lukáš Koubek ale minul branku a z brejku to trestá Nikolas Noworyta. (27:15)
    47
    Patnáctou branku Brna zapisuje do statistik Luboš Hlípala. (26:15)
    47
    Po rychlé ztrátě Brna se na pravém křídle prosadil Jan Plaček. (26:14)
    47
    Ondřej Skalický přidává už pětadvacátou branku Karviné. (25:14)

46
    Oddechový čas pro Karvinou. (24:14)
    46
    Koubek se teď trefil z rychlého brejku a drží brněnský prapor nahoře. (24:14)
    45
    Šikovný podstřel Lukáše Koubka. (24:13)

44
    Jakub Bosák neproměnil sedmičku, hosté pak podcenili odražený míč do středu pole, který by měl skončit v jejich držení, ale vzali si jej domácí. (24:12)

44
    Koubkova přihrávka je sražena do zámezí, hosté ale budou pokračovat v držení míče. (24:12)
    43
    Po delší odmlce o sobě dal vědět Dominik Solák. (24:12)
    43
    Lukáš Koubek si vyměnil míč s Hlípalou a pak skóroval z postu střední spojky. (23:12)

42
    Hosté z Brna si berou oddechový čas. (23:11)
    42
    Krátkou přesilovku domácích využil na levém křídle Ondřej Skalický. (23:11)

42
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek).
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Martin Janíček). (22:11)
    41
    Michal Dostalík se střelecky prosadil na brankovišti. (22:11)
    41
    Radim Chudoba si našel mezeru v brněnské obraně a trefuje se pošesté ve druhém poločasu. (22:10)

40
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Ľuboš Hlípala). (21:10)
    40
    Lukáš Koubek využil svůj elegantní průnik k jubilejní desáté brance Králova Pole. (21:10)
    39
    Obrany trochu polevily, využívá toho Kosta Petrović. (21:9)
    38
    Radim Chudoba si z brněnské obrany dělá trhací kalendář. (21:8)

38
    Utkání sleduje 480 diváků. (20:8)

38
    Hlípala neprostřelil domácího brankáře a Brno musí zase do defenzivy. (20:8)

37
    Hostům je signalizována pasivita, už ale hrají v plném počtu. (20:8)
    37
    Na opačné straně po rychlé akci zase skóroval Chudoba. (20:8)
    36
    Michal Dostalík zaznamenává první brněnskou branku ve druhém poločasu. (19:8)
    36
    Hosté zkusili v oslabení hrát bez brankáře, ovšem nevychází jim vůbec nic a Miroslav Nedoma zvyšuje na 19:7. (19:7)
    35
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Radim Chudoba).
    (18:7)

35
    Chudobu v dalším brejku fauloval Janíček a dostává dvouminutový trest. (17:7)
    34
    Z rychlého brejku se trefil Radim Chudoba a rozdíl ve skóre už je dvouciferný. (17:7)

33
    Dominik Solák mohl zvýšit, brněnskou branku ale netrefil. (16:7)
    32
    Domácí zůstávají po změně stran stoprocentní, Roman Chosik zvyšuje na 16:7. (16:7)

32
    Michalu Dostalíkovi je pískán útočný faul, Karviná může zase útočit. (15:7)
    31
    Radimu Chudobovi stačilo na první trefu druhého dějství pětadvacet sekund. (15:7)

31
    Druhý poločas rozehrála útokem domácí Karviná. (14:7)

31
    Začal druhý poločas. (14:7)

Karviná se v úvodu zápasu ujala vedení 4:1, hosté pak sice ještě snížili na rozdíl jedné branky, od stavu 4:3 už ale domácí mají jasně navrch.

Pěti góly k jejich výraznému vedení přispěl Dominik Solák.

30
    První poločas skončil. (14:7)

30
    Ĺuboš Hlípala přestřelil branku a po prvním poločase vede Karviná díky dominantnímu výkonu nad Brnem 14:7. (14:7)

30
    Po vypršení času prvního poločasu ještě hosté budou házet jeden volný hod. (14:7)

30
    Solák se pokusil přidat další branku technickou střelou, tu však hostující brankář zlikvidoval. (14:7)
    29
    S trochou štěstí skóroval Dominik Solák, jeho rána se od tyče odrazila do brněnského brankáře a pak do sítě. (14:7)

29
    Hosté se dopustili další ztráty míče, mezitím už ale hrají v plném počtu. (13:7)
    28
    S karvinskou odpovědí přispěchal Miroslav Nedoma. (13:7)
    28
    Libor Horut procedil svoji střelu domácím dvojblokem a namířil ji k tyči. (12:7)

27
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Vít Kučera).

Kučera je potrestán za faul při Nantlově gólu. (12:6)
    27
    Matěj Nantl přidává už dvanáctou branku Karviné. (12:6)

26
    Hostující střela skončila na karvinském bloku, domácí mohou zase dopředu. (11:6)

26
    Po souboji na brankovišti zůstal ležet jeden z brněnských hráčů v bolestivé grimase, pravděpodobně Marek Páleš. (11:6)
    25
    Přeci jen hosté o míč přišli, Ondřej Skalický se trefil z brejku a za pětigólového manka si Brno bere oddechový čas. (11:6)

25
    Brnu se daří držet míč v útoku a z domácí přesilovky zbývá necelá půlminuta. (10:6)
    24
    Marek Monczka vrací Karviné čtyřgólový náskok. (10:6)

24
    Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Ahed Berhouma). (9:6)
    23
    Marek Páleš uspěl z levého křídla a snižuje. (9:6)

23
    Michal Brůna trefil tyč brněnské branky. (9:5)

22
    Hosté se dopustili technické chyby na pravém křídle a zase odevzdávají míč Karviné. (9:5)
    22
    Další Solákova trefa, tentokrát se domácí spojka prosadila z velké dálky. (9:5)
    21
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Jakub Bosák).
    (8:5)

21
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Roman Chosik). (8:4)
    20
    Dominik Solák skóruje už potřetí, Karviná poprvé odskakuje na čtyřgólový rozdíl. (8:4)
    19
    Další brněnskou ztrátu míče využil Matěj Nantl. (7:4)

18
    Marek Monczka znovu neproměnil sedmičku, tentokrát už se míč odrazil k hostům. (6:4)
    17
    Po úspěšné souhře hostů se z levé strany prosadil Libor Horut. (6:4)
    17
    Monczka neproměnil sedmičku, míč se ale odrazil zpět k němu a podruhé už byl úspěšný. (6:3)

17
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
    (5:3)

17
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Marek Páleš). (5:3)

16
    První neúspěšná sedmička hostů, po dvou trefách Vít Kučera tentokrát ztroskotal na brankáři Marjanovićovi. (5:3)
    15
    Hezkou individuální akci gólově zakončil Roman Chosik. (5:3)

14
    Výborné zákroky brankářů na obou stranách, po zákroku toho hostujícího jeho spoluhráči dosáhli na míč už v zámezí a s míčem může pokračovat Karviná. (4:3)

13
    Brno se dopustilo ztráty míče, ovšem Karviná pak vůbec nezvládla brejk tří na jednoho, domácí si přihráli do zámezí a musejí se vrátit do obrany. (4:3)

12
    Domácím se nepovedl rychlý protiútok, Brno se opět zmocnilo míče. (4:3)
    11
    Vít Kučera znovu nezaváhal a snižuje na rozdíl jedné branky. (4:3)

11
    Druhá sedmička pro hosty z Brna. (4:2)

10
    Dominik Solák měl dobrou možnost na pátou karvinskou branku, ovšem netrefil zařízení. (4:2)

9
    Střelecké neúspěchy na obou stranách, u míče domácí. (4:2)
    8
    Hosté se prosazují a snižují na rozdíl dvou branek. (4:2)
    7
    Díky výborné defenzivě domácí získali míč a pak z rychlé souhry úspěšně zakončil Jan Užek. (4:1)

6
    Karviné se daří dobře bránit, hosté se jen ztěžka prosazují do zakončení. (3:1)
    5
    Miroslav Nedoma si při rychlém protiútoku už dal pozor na přešlap a pohodlně zvyšuje na 3:1. (3:1)

5
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Kosta Petrović). (2:1)
    4
    Vít Kučera proměňuje první sedmičku zápasu a otevírá gólový účet Králova Pole. (2:1)

4
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Nikolas Noworyta). (2:1)

4
    Hosté vybojovali sedmimetrový hod. (2:0)
    3
    Karviná má v úvodu výraznou převahu, hezkým podstřelem přidává druhou branku znovu Dominik Solák. (2:0)

3
    Domácí mohli rychle zvýšit, po zisku míče běžel do brejku Drzyzga a překonal hostujícího brankáře, ovšem při zakončení přešlápl brankoviště. (1:0)
    2
    První karvinskou střelu zápasu proměňuje Dominik Solák. (1:0)

2
    Karviné se povedlo ubránit a za skandovaného potlesku obecenstva už domácí kombinují. (0:0)

1
    Rozehráno! Úvodním útokem disponují hosté z Brna hrající ve žlutých dresech, Karviná oblékla tradiční zeleno-černou kombinaci. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráči už jsou nastoupeni na palubovce, utkání bude brzy zahájeno.

Házenkáři Brna loni zopakovali jedenácté místo z předchozí sezóny, v obou případech tedy za sebou nechali jediný tým, tím si ale zabezpečili extraligovou příslušnost. Letos by Brno jistě rádo zabojovalo o playoff, svoji cestu začalo čtyřmi body v úvodních čtyřech kolech.

Nevedla k tomu ale lehká cesta, neboť na úvod sezóny Brno prohrálo v Hranicích 21:28 a poté nestačilo na obhájce titulu z Plzně, které v domácím prostředí podlehlo 26:30. Následovaly ale dvě důležité výhry, ta v Lovosicích 30:25 je jistě překvapivá, poté Brno zaznamenalo domácí body po výsledku 25:20 nad Frýdkem-Místkem.

V Karviné se Brnu nedaří. Pryč jsou časy ze sezóny 2014/15, kdy Brno díky dvěma výhrám na palubovce svého dnešního soupeře získalo celkové třetí místo v soutěži. Od té doby brněnští házenkáři čekají na bodový úspěch z Karviné už šest zápasů.

HCB Karviná

Utkání je odloženo z víkendu kvůli účasti Karviné v evropských pohárech, Slezané v domácím prostředí dvakrát porazili izraelský Holon Yuvalim 31:26 a 32:29, mohou se tak těšit na třetí kolo Challenge Cupu.

V extralize Karviná obhajuje loňské druhé místo, když ve finále měla mimořádnou smůlu proti Plzni. Nad Západočechy vedla 2:1 na zápasy, čtvrtý i pátý duel ale Plzeň vyhrála pokaždé na rozstřel ze sedmimetrových hodů a slavila mistrovský titul.

Do nového ročníku nejvyšší soutěže Karviná vstoupila třemi zápasy na palubovkách soupeřů ve čtyřech kolech, z Frýdku-Místku přivezla výhru 30:24, v Jičíně remizovala 23:23 a v Zubří prohrála 21:24. Mezitím Karvinští odehráli jediný ligový zápas v domácí hale proti Kopřivnici, kterou porazili 32:29.

Hezký podvečer při sledování dohrávky pátého kola házenkářské extraligy, HCB Karviná přivítá hosty z Brna, jedná se o souboj šestého týmu tabulky s osmým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.