Argentina - USA 47:17 (kon.) | Skotsko - Rusko 66:0 (kon.)
Wales - Fidži

29:17

cz Streda 09.10.2019, 11:45 • Stadion Óita • MS v ragby

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (13:50:32)

Je konec! Wales nakonec po velkém dramatu poráží Fidži 29:17! Fidži vlétlo do utkání jako velká voda a během deseti minut dokázali položit pětky Tuisova a Murimurivalu. Fidži však nedokázalo proměnit konverze. Wales poté snížil zásluhou Adamsovy pětky a Biggarovy konverze. Stejní hráči svůj kousek zopakovali ještě jednou a poslali Wales do poločasového vedení 14:10. Po změně stran však Fidži trestnou pětkou zvrátilo vedení na svou stranu. Wales ale ukázal kvalitu a přidal dvě pětky, kterými duel opanoval.

80
    Ještě jeden mlýn pro Wales.

78
    Wales už hraje na polovině hřiště a nepouští Fidži do šancí.

76
    Radradra předvedl skvělý svižní běh a dostal se do prostoru na levé straně. Wales jej ale dokázal zastavit.

75
    Rozhodčí nakonec viděl předhoz a Wales přišel o míč.

74
    Wales se opět prodral do dvaadvacítky. Fidži už to bude mít velice těžké.

72
    Wales pokračuje v aktivní hře, ale nemůže se dostat do útoku. Fidži ještě zkouší duel zdramatizovat.

71
    Patchell navíc s přehledem proměnil konverzi!

70
    Williams zůstal zcela nekrytý, dostal přihrávku a bez problémů si doběhl pro pětku!

68
    Další velká chyba Fidži při kombinaci na pravé straně. Wales měl i trošku štěstí.

67
    Fidži se znovu tlačí do útoku. Závěrečné minuty dnešního duelu budou hodně napínavé.

66
    Jenže jednomu z hráčů Fidži kousek před brankovištěm vypadl míč a Wales se dokázal ubránit.

65
    Tuisowa nabral tah ve středu hřiště, probil se do brankoviště a vybojoval obrovskou porci metrů.

63
    Fidži se tlačí na polovinu Walesu se snahou vyrovnat. Obrana hráčů v červeném však působí pevně.

62
    Patchell však následnou konverzi neproměnil a drama pokračuje!

61
    Wales opět strhává vedení na svou stranu! Adams dostal přihrávku na levou stranu a rybičkou dokázal položit!

60
    Walesu branka z trestného kopu pořádně pomohla a nyní se opět tlačí do útoku.

59
    K míči se postavil Rhys Patchell a s přehledem vyrovnal na 17:17!

58
    Postavení momo hru na straně Fidži a Wales bude zahrávat trestný kop.

57
    Dva hráči Walesu se spolu srazili na polovině hřiště. Hlavně Dan Biggar zůstává ležet na trávníku.

56
    Předhoz na straně Walesu! Evropskému celku se dnes nedaří.

54
    Trestná pětka a Fidži se znovu vrací do vedení! Radradra se probil do brankoviště a vybojoval body!

53
    Radradra ukázal svůj buldočí tah vpřed a vybojoval pro Fidži další metry.

51
    Fidži už je znovu u míče a tlačí se do útoku. Po změně stran je to obrovský boj.

50
    Následuje mlýn, který má k dispozici Wales. Evropský celek se může uvolnit.

49
    Fidži sice dopravilo míč na hranici brankoviště, ale rozhodčí podle všeho viděl předhoz.

47
    Fidži rozehrálo trestný kop zakopnutím do autu. Ostrovní celek bude pokračovat v útoku.

46
    Fidži předvedlo neskutečně rychlý přechod do útoku, ale hráči v bílém se nedostali do dvaadvacítky.

44
    Davies dostal další přihrávku na levé křídlo, nakopl jej vpřed, ale míč vypadl mimo hřiště.

43
    Davies byl čistě složen, neuvolnil míč a Fidži bude rozehrávat.

42
    Fidži se v úvodu druhé půle tlačí do útoku, ale Wales pokračuje stejně precizní obranou.

41
    Začal druhý poločas!

První poločas končí! Fidži vlétlo do utkání jako velká voda a během deseti minut dokázali položit pětky Tuisova a Murimurivalu. Fidži však nedokázalo proměnit konverze. Wales poté snížil zásluhou Adamsovy pětky a Biggarovy konverze. Stejní hráči svůj kousek zopakovali ještě jednou a poslali Wales do poločasového vedení 14:10.

40
    Konec prvního poločasu!

39
    Wales se znovu tlačí do útoku. Z pohledu Fidži je to nezvládnutý závěr poločasu.

38
    Moriarty přeběhl s míčem v rukou snad třicet metrů! Neskutečné!

37
    Fidži stále hraje s míčem v rukou, ale nemůže se dostat do dvaadvacítky.

36
    Fidži pro změnu zkusilo přenést těžiště hry na pravé křídlo, jenže obrana Walesu byla znovu připravená.

34
    Fidži zkoušelo zaútočit středem, jenže hráči v bílém si nerozuměli při kombinaci a připravili se o míč.

33
    Wales se navíc nadále tlačí do útoku. Fidži to bude mít v závěru první půle hodně těžké.

32
    Dan Biggar navíc proměnil konverzi a Wales už vede o čtyři body!

31
    Wales se dostává do vedení! Po rychlém přenesení hry na levou stranu dostal přihrávku Adams a bez problémů položil!

29
    Kunatani dostává žlutou kartu a oslabí svůj celek.

28
    Tlak Walesu nadále trvá, jenže Fidži brání skvěle a dostalo se na pět metrů.

27
    Fidži se stále musí bránit takřka na hranici brankoviště. Tlak Walesu je enormní.

25
    Evropský celek rozehrával mlýn na pěti metrech od brankoviště. Hráči Fidži znovu odolali.

24
    Wales chce rychle strhnout vedení na svou stranu, ale stále nemůže najít recept na důraznou obranu.

23
    Hráči Fidži zariskovali s rozehrávkou ve vlastní dvaadvacítce, ale nakonec jim to přineslo úspěch a Wales se k míči nedostal.

22
    Hra se teď hodně kouskuje! Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislého tlaku.

20
    Dan Biggar navíc proměnil následnou konverzi a Wales snižuje na rozdíl tří bodů!

18
    Wales snižuje povedenou akcí! Adams dostal dlouhou přihrávku, ve výskoku si zpracoval míč a hravě položil!

17
    Žlutá karta také na straně Fidži! Dostává ji Cavubati!

16
    Fidži hraje opravdu skvěle a už je zase na polovině Walesu. Favorizovaný celek je doslova zaskočený.

15
    Wales měl k dispozici mlýn na polovině hrací plochy. Hráči v červeném následně kombinovali na levém křídle, kde o míč přišli.

13
    Wales zachytil dlouhý nákop soupeře a sám se vydal do útoku. Také obrana Fidži ale dokázala uspět.

11
    Jenže i tentokrát přichází neproměněná konverze! Fidži mohlo vést větším rozdílem.

10
    Další pětka pro Fidži! Murimurivalu už sice padal, udělal kotrmelec, ale dopravil míč do brankoviště!

9
    Fidži už opět operuje v blízkosti dvaadvacítky Walesu. Ostrovní celek hraje velmi důrazně.

8
    Pozor! Owens dostává žlutou kartu! Walesu se vstup do utkání nevydařil.

7
    Wales následně zahrával mlýn na polovině Fidži a může tak pokračovat v tlaku do brankoviště.

6
    Tak nakonec ne! Sudí viděl nějaký přestupek proti pravidlům a pětka neplatí!

6
    Wales bleskově odpovídá pětkou a vyrovnává! Obraně Fidži utekl středem hřiště Navidi a bez problémů položil!

5
    Následný kop z konverze však nabral opačnou rotaci a prolétl kolem přední tyče.

4
    Fidži se překvapivě dostává do vedení! Tuisova dostal přihrávku na pravou stranu, prodral se kolem dvojice soupeřů a položil!

3
    Fidži zahrávalo mlýn na hranici dvaadvacítky. Wales nedokázal využít svou váhovou převahu.

2
    Fidží je v úvodu utkání aktivnější a dostalo se do blízkosti dvaadvacítky svého soupeře.

1
    Začal první poločas!

Oba týmy už jsou na hřišti. Wales bude hrát v červeném, zatímco Fidži oblékne bílé dresy.

Dnes budeme sledovat souboj o druhou pozici ve skupině D, kde zatím vede s jedenácti body Austrálie. Wales ve dvou duelech vybojoval bodů devět a drží druhou pozici. Třetí Fidži se dnes bude pokoušet o překvapení, jenže porážkou proti Uruguayi si celou situaci pořádně zkomplikovalo. Na druhý Wales ztrácí dva body a dnes potřebuje zvítězit pokud možno s bonusem za položené pětky. Velkým favirotem je však Wales, který přehrál i Austrálii a dnes bude útočit na první místo ve skupině.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ragby! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání světového šampionátu mezi Walesem a Fidži. Duel startuje v 11:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:45.