Buffalo – Montreal 5:4 (po pr.) | Philadelphia – NJ Devils 4:0 (kon.) | Vancouver – LA Kings 8:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
New Jersey Devils
cz Štvrtok 10.10.2019, 01:30 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:32 (04:19:51)

1. Carter Hart (PHI) 25 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Ivan Provorov (PHI) 1+1
    3. Sean Couturier (PHI) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 34-25; Zablokované střely: 10-16; Vhazování: 59%-41%; Hity: 19-24; Přesilové hry: 2/4-0/5; Trestné minuty: 10-8.
    Carter Hart a jeho spektakulární zákrok, který rozhodl zápas

Philadelphia navázala na vystoupení z O2 Areny, kde porazila Chicago, a vyhrála druhý zápas v řadě, zatímco New Jersey utrpělo třetí porážku za sebou. Vítězství Flyers dnes zařídili fantastický brankář Carter Hart a Ivan Provorov s Travisem Konecnym. Carter Hart vychytal svůj první shutout v kariéře NHL. Konečný výsledek. Philadelphia Flyers 4 New Jersey Devils 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:37
    Taylor Hall vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Carter Hart puk skvěle vykopl levým betonem mimo.

56:35
    Shayne Gostisbehere dostal dvě minuty za sekání a Devils si v závěru zápasu ještě zahrají přesilovou hru.

56:05
    Dnešní střetnutí už se pouze dohrává a Flyers nyní na levém křídle zastavilo postavení mimo hru. Přerušení.

55:36
    Hra byla přerušena a prostor dostává komerční přestávka. Flyers vedou nad Devils vysoko 4:0.

54:38
    První hvězdou dnešního zápasu bude vyhlášen Carter Hart, druhou Ivan Provorov a třetí Travis Konecny. Tak to vidím já. Jak to ale vidíte Vy?

53:31
    Carter Hart našel volný puk a u své levé tyče brány ho rychle zmrazil pod lapačkou. Hra byla přerušena.

52:43
    Devils na levém křídle jedovatě vypálili od modré čáry a klečící Carter Hart kotouč hrudí vyrazil před bránu.
    51:46 Travis KONECNY - 4:0

51:46
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Kyle Palmieri před vlastní bránou podklouzl a TRAVIS KONECNY zasunul puk mezi betony Coryho Schneidera! Je to 4:0! Bez asistence.

50:40
    Jack Hughes na pravém křídle vypálil od modré čáry a Carter Hart puk lapil. Následuje reklamní přestávka.

48:52
    Hra byla nyní přerušena a za tříbrankového vedení Philadelphie dostává prostor komerční přestávka.

47:23
    Blake Coleman se vrátil zpět na led a Sean Couturier napřáhl v pravém kruhu ke střele, kterou brannkář Cory Schneider vyrazil, a kotouč skončil v rohu kluziště.

45:34
    Cory Schneider vyrazil střelu Flyers z pravého křídla a kotouč zamířil na střídačku jednoho z týmů. Přerušení.

45:09
    Blake Coleman dostal dvě minuty za hákování a Flyers si zahrají další přesilovou hru. Zvýší svůj náskok na 4:0?

44:04
    Sean Couturier se dostal ke střele v blízkosti levé tyče brány a brankář Devils puk vyrazil do ochranné sítě.

43:28
    Flyers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a jejich kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

42:58
    Philadelphia vystřelila od modré čáry a Cory Schneider stáhl puk ze vzduchu snadno do lapačky. Přerušení.

42:32
    Flyers se dostali na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou Cory Schneider bez problému vyrazil mimo.

41:55
    Devils se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a jejich kolmý pas skončil na zakázaném uvolnění.
    40:57 Sean COUTURIER - 3:0

40:57
    Cory Schneider nedokázal udržet střelu Ivana Provorova z levého kruhu pro vhazování a z dorážky se prosadil bekhendem útočník SEAN COUTURIER! Flyers vstřelili dva góly v rozmezí 24 sekund a otěže zápasu mají pevně v rukou! Asistence: Oskar Lindblom a Ivan Provorov.
    40:33 Kevin HAYES - 2:0

40:33
    KEVIN HAYES si dokázal najít v pravém kruhu krátce po vhazování kotouč a rychlou střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány! Flyers využili druhou přesilovou hru v zápase a vedou nad New Jersey 2:0! Asistence: Claude Giroux.

40:20
    Sami Vatanen dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Flyers si zahrají v úvodu třetí části přesilovku.

40:13
    Další zákrok Cartera Harta, který si tentokrát snadno poradil se střelou Devils od hrazení a přerušil hru.

40:07
    Hokejisté Devils vstupují do závěrečné třetí třetiny s jednobrankovým mankem a jejich úvodní nahození skončilo v náručí fantasticky chytajícího Cartera Harta.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-17; Zablokované střely: 5-15; Vhazování: 52%-48%; Hity: 10-16; Přesilové hry: 1/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:38.
    Carter Hart zvedl diváky ze sedadel. Podívejte se, proč a jak!

Ivan Provorov otevřel uprostřed zápasu skóre utkání nádhernou střelou s příklepem a Devils vzápětí mohli vyrovnat, jenže ani jednu ze dvou přesilových her 5 na 3 nevyužili. První totiž trvala jen pouhých 12 sekund, zatímco v závěru druhé brankář Carter Hart předvedl spektakulární zákrok, když lapačkou zabránil jistému gólu. Skóre po druhé třetině, která byla velmi, velmi atraktivní. Philadelphia Flyers 1 New Jersey Devils 0.

40:00

39:34
    Nico Hischier se ocitl sám před bránou, ani on ale nedokázal Cartera Harta z blízka překonat!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    37:58 Carter Hart nyní předvedl spektakulární zákrok lapačkou!

37:58
    Jack Hughes přihrál doprava a Taylor Hall střelou bez přípravy mířil z ostrého úhlu do prázdné brány, Carter Hart se ale stačil včas přesunout a lapačkou puk vytáhnout! Spektakulární zákrok!

37:29
    Kevin Hayes nedodržel postup při vhazování, když zahrál rukou, a dostal dvě minuty za zdržování hry. Devils si nyní zahrají přesilovou hru pět na tři! Šance.

37:29
    Útočník Sean Couturier vyhodil puk bekhendem přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
    37:11 Claude Giroux mohl skórovat po nahození z levé strany

37:11
    Claude Giroux si najel před bránu na nahození z levého křídla a chtěl puk usměrnit tečí mezi betony Coryho Schneidera, brankář Devils je ale včas sevřel a připsal si další fantastický zákrok!

36:45
    Devils prohrávají a nepomohla jim ani přesilová hra, během které paradoxně mohli skórovat Flyers. Devils vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

36:38
    Kevin Hayes nezpracoval puk na bodu levého kruhu pro buly a odrazil se pod lapačku Coryho Schneidera.

36:03
    Cory Schneider podržel puk a po vzrušujících chvílích dostává prostor komerční přestávka. Skóre je 1:0.
    35:47 Michael Raffl se vrátil na led a krátce na to málem udeřil!

35:47
    Michael Raffl se řítil sám na bránu a mohl skórovat, bekhendem ale trefil pravou tyč!

35:33
    Michael Raffl je zpět na ledové ploše a Flyers v rychlém sledu přečkali dvě přesilové hry New Jersey.

34:11
    Kevin Hayes si sjel z pravého křídla před bránu a mohl skórovat v oslabení, puk ale mezi betony Coryho Schneidera nezasunul! Obrovská šance!

33:45
    Kevin Hayes naskočil zpět na ledovou plochu a domácí hokejisté Philadelphie už brání ve čtyřech hráčích.

33:33
    Michael Raffl nyní ve středním pásmu sestřelil Jacka Hughese a dostal dvě minuty za podražení. Devils mají přesilovou hru 5 na 3, která potrvá jen 12 sekund.

33:07
    Will Butcher vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho tečovaná rána minula pravou tyč brány.

32:27
    Úvodní snaha Devils skončila nezdarem a Philadelphia vyhodila puk podél střídaček do bezpečí. Dobrá práce.

31:45
    Kevin Hayes dostal dvě minuty za podražení a Devils mohou vyrovnat během své první přesilové hry.

31:09
    Justin Braun na pravém křídle vystřelil od modré čáry a tečovaný puk skončil v náručí Coryho Schneidera.

30:19
    Hra byla přerušena a Flyers po využití přesilové hry vedou 1:0. Následuje krátká komerční přestávka.
    29:52 Ivan PROVOROV - 1:0

29:52
    IVAN PROVOROV napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele s příklepem a jeho bomba vymetla vzdálenější pravý horní roh brány! Flyers využili přesilovou hru a vedou 1:0. Nutno ale dodat, že Cory Schneider vůbec nic neviděl. Asistence: Matt Niskanen a Travis Konecny.
    28:30 Kevin Hayes minul v obrovské šanci prázdnou bránu!

28:30
    Shayne Gostisbehere vypálil od modré čáry a ležící Cory Schneider dokázal puk dostat mimo! Flyers poté mohli skórovat do prázdné brány, jenže odkrytou síť z pravého kruhu trestuhodně minuli! Kevin Hayes minul vzdálenější tyč brány!

27:59
    Nikita Gusev fauloval v obranném pásmu Devils a dostal dvě minuty za sekání. Druhá přesilová hra pro Flyers.

27:47
    Damon Severson vypálil na bodu pravého kruhu s příklepem a Carter Hart jeho ránu úspěšně vyrazil.

27:27
    Hra byla přerušena a ve Philadelphii stále trvá bezbrankové skóre. Následuje komerční přestávka.

27:13
    Tyler Pitlick vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a Cory Schneider jeho ránu na přední tyči vyrazil.

26:33
    Wayne Simmonds na levém křídle vystřelil po rychlé otočce a Carter Hart na přední tyči puk hrudí vyrazil.
    25:42 Claude Giroux orazítkoval v obrovské příležitosti tyč!

25:42
    Claude Giroux si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a po rychlém zamíchání s pukem bekhendem orazítkoval vzdálenější pravou tyč brány! Obrovská šance!

24:56
    James van Riemsdyk na pravém křídle vystřelil z úhlu a puk skončil v lapačce gólmana Coryho Schneidera.

24:35
    Flyers se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě rány ale byli hráči Devils úspěšně zablokovány.
    23:07 Kotouč skončil pod ochranným sklem Roberta Hägga

23:07
    Blake Coleman se dostal na útočné modré čáře k nahození bekhendem a puk se od rukavice Roberta Hägga odrazil pod jeho sklo helmy a získal tak třetí oko! Zajímavá a vtipná situace.

22:20
    Carsen Twarynski vypálil na bodu pravého kruhu a Cory Schneider puk mířící ke vzdálenější levé tyči vyrazil vyrážečkou. Odražený kotouč zmrazil pod lapačkou.

21:35
    Sean Couturier to nyní před bránou Devils přehnal se stahovačkami a nakonec se do zakončení nedostal.

20:39
    Cory Schneider zastavil nahození Flyers od modré čáry a po vytřepání puku rychle rozehrál za svou bránu.

20:01
    Travis Zajac vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, do které vstupujeme za bezbrankového skóre. Je to 0:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-10; Zablokované střely: 3-8; Vhazování: 63%-37%; Hity: 5-11; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:39.
    Souboj rivalů z Metropolitní divize zatím žádný gól nepřinesl

Domácí Sean Couturier se v úvodu zápasu neprosadil z dorážky, zatímco Taylor Hall nedokázal krátce před přestávkou skórovat do prázdné brány. Skóre po první třetině zní. Philadelphia Flyers 0 New Jersey Devils 0.

20:00

19:42
    Devils se dostali na vrcholu levého kruhu pro vhazování k nahození, které skončilo v lapačce Cartera Harta.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    18:10 Taylor Hall měl na hokejce největší příležitost zápasu!

18:10
    Taylor Hall si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku Nikity Guseva z pravého křídla a mohl skórovat do prázdné brány, Carter Hart se ale přesunul včas! Fantastický zákrok!

17:47
    Nico Hischier míchal s pukem v levém kruhu pro vhazování, do cesty se mu ale postavil Matt Niskanen.

17:22
    Hokejisté Philadelphie přežili velký tlak Devils a podél střídaček vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění.

16:54
    Kevin Rooney na pravém křídle vystřelil z nulového úhlu a Carter Hart měl co dělat, aby puk vkleče vyrazil.

16:06
    Devils vypálili na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jejich rána byla domácími hráči Flyers zablokována.

15:48
    Flyers nyní nepřesně rozehráli podél trestných lavic a zakázané uvolnění se tentokrát pískalo proti domácím.

15:17
    Matt Niskanen musel rychle pro puk, který tentokrát neměl rychlost, aby skončil na zakázaném uvolnění.

14:41
    Devils nyní sice vyhráli vhazování, jenže poté nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění.

14:33
    Rozhodčí odpískali hráčům Devils přihrávku rukou a po přerušení dostává prostor krátká reklamní přestávka.

14:28
    Jack Hughes vystřelil na bodu pravého kruhu mezi dvěma protihráči a Carter Hart zasáhl levým betonem.

13:42
    Svěřenci Alaina Vigneaulta jsou zatím výrazně lepším týmem, zatím se ovšem doma prosadit nedokázali.

12:33
    Scott Laughton vystřelil na levém křídle od modré čáry a Cory Schneider měl co dělat, aby neposedný kotouč zmrazil pod lapačkou. Následuje reklamní přestávka.

11:42
    Travis Sanheim v rychlém sledu dvakrát vystřelil od modré čáry, první pokus ale skončil mimo, zatímco druhý byl zablokován. Cory Schneider nezasahoval.

11:33
    Vyloučený Miles Wood se vrátil zpět na ledovou plochu a Devils vyhodili puk na zakázané uvolnění.

11:07
    P. K. Subban odvedl v obranném pásmu skvělou práci a podél trestných lavic se mu podařilo puk vyhodit.

10:10
    Shayne Gostisbehere vystřelil na bodu levého kruhu a jeho pokus zablokoval spoluhráč. James van Riemsdyk nedokázal včas odstoupit a pomohl brankáři hostí.

09:33
    Jakub Voráček nyní vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a puk skončil v lapačce Coryho Schneidera.

09:29
    Miles Wood zbytečně dohrál protihráče u hrazení po odpískání a dostal dvě minuty za hrubost. Přesilovka.

09:29
    Flyers se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a poté se strhla v rohu hrací plochy drobná potyčka.

09:16
    P. K. Subban na pravém křídle nedokázal zpracovat puk, protiútok Flyers ovšem nic kloudného nepřinesl.

08:46
    Devils na levém křídle vystřelili od hrazení a jejich pokus skončil v lapačce domácího brankáře Cartera Harta.

08:01
    Blake Coleman vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.
    07:08 Sean Couturier mohl skórovat z dorážky hned dvakrát!

07:08
    Oskar Lindblom vystřelil na vrcholu pravého kruhu a po zákroku Coryho Schneidera mohl skórovat u pravé tyče z dorážky Sean Couturier!

06:47
    Miles Wood podstoupil ve středním pásmu souboj, po kterém puk opustil hrací plochu. Komerční přestávka.

06:19
    Flyers ihned po vhazování vypálili od modré čáry a jejich táhlá rána těsně minula pravou tyč brány Devils.

06:15
    Cory Schneider nepřesně rozehrál zpoza vlastní brány a pískalo se zakázané uvolnění proti domácím Flyers.

05:55
    Connor Bunnaman vystřelil na levém křídle od modré čáry a puk skončil pod lapačkou Coryho Schneidera.

05:31
    Devils nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti hostujícím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění.

05:14
    Blake Coleman se z pravého křídla krásně natlačil před bránu, jednou rukou ale puk mezi betony Cartera Harta zasunout nedokázal. Skvělý zákrok brankáře.

04:25
    Carter Hart si poradil se střelou Devils z levého kruhu pro vhazování a poté přišla rána z opačné strany, kterou brankář domácí Philadelphie podržel v náručí.

03:52
    Jakub Voráček přihrál zpoza brány a Matt Niskanen od modré čáry napřáhl k ráně, která minula pravou tyč.

02:46
    Travis Sanheim na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější levou tyč brány.

01:19
    Travis Konecny chtěl přenést hru z levého křídla doprava, jeho přihrávka ale byla příliš prudká.

00:09
    Wayne Simmonds si najížděl v mezikruží na zpětnou přihrávku z levé strany, do zakončení se ale nedostal, protože jeden z protihráčů mu zezadu přizvedl hůl.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Provorov, Braun, Gostisbehere, Hägg, Sanheim, Niskanen – Giroux (C), K. Hayes, Voráček (A) – Lindblom, Couturier (A), Konecny – J. van Riemsdyk, Laughton, Twarynski – Bunnaman, M. Raffl, Pitlick. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – Vatanen, P. K. Subban, A. Greene (C), Severson, Butcher, C. Carrick – Hall (A), Hischier, N. Gusev – Bratt, Zajac (A), Palmieri – Coleman, J. Hughes, Simmonds – Wood, Rooney, Hayden. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Gibbons, Steve Barton.
    Devils absolvovali trénink. Jak vypadaly jednotlivé formace?

Jakub Voráček (PHI) 1 zápas, 0+0, +/- -1
    Pavel Zacha (NJD) 2 zápasy, 0+1, +/- -1
    Jack Hughes poprvé v kariéře okusí rivalitu mezi oběma týmy

Vzájemné zápasy

Philadelphia odehrála proti New Jersey v loňské sezóně čtyři zápasy a oba týmy si body spravedlivě rozdělily. Flyers vyhráli úvodní a poslední vzájemný duel, zatímco Devils dva zápasy v řadě mezitím. Kdo vyhraje dnes?
    Na všem špatném je něco dobrého. Nico Hischier má 100 bodů.

New Jersey prožilo neuvěřitelný vstup do sezóny, když v úvodním domácím zápase proti Winnipegu vedlo už 4:0, jenže soupeř dokázal 11 sekund před koncem druhé třetiny snížit a v závěrečné třetí části zásluhou tří gólů v řadě dokonce vyrovnat. Utkání tedy došlo zásluhou fantastického comebacku hráčů Winnipegu do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější Winnipeg. Devils si poté chtěli napravit reputaci na ledě Buffala, jenže uspěli a prohráli jednoznačně 7:2.
    Philadelphia odehrála v Evropě dva zápasy Global Series. V Lausanne senzačně prohrála, zatímco v pražské O2 areně vyhrála a nový ročník NHL 2019/2020 zahájila vítězstvím.

Philadelphia zahájila nový ročník NHL 2019/20 zápasem Global Series, který se uskutečnil v pražské O2 areně. Soupeřem Flyers byli hokejisté Chicaga, kteří opouštěli hlavní město České republiky s porážkou 4:3, zatímco družina kolem Jakuba Voráčka slavila úvodní vítězství. Fantastický zápas odehrál Travis Konecny, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Český útočník nebodoval.
    Flyers se představí po fantastickém vystoupení v Praze doma

Philadelphia se poprvé v letošní sezóně NHL představí v domácím Wells Fargo Center, kde ve čtvrtek v noci vyzve New Jersey. Flyers zahájili novou sezónu NHL výhrou v Praze, zatímco Devils utrpěli dvě porážky za sebou, z nichž druhá proti Buffalu byla příliš vysoká.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 30. Provorov (Niskanen, Konecny), 41. K. Hayes (Giroux), 41. Couturier (Lindblom, Provorov), 52. Konecny

Rozhodca: Kevin Pollock, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Gibbons, Steve Barton

Diváci: 19658