Švajčiarsko – Česko 1:1 (kon.) | Nemecko – Poľsko 3:4 (kon.)
Švajčiarsko
1:1 (0:1)
Česko
cz Štvrtok 10.10.2019, 18:00 • Stadion FC Solothurn • U20 Elite Tournament

Máme za sebou utkání Elitní ligy reprezentací do 20 let, v němž Česká republika vybojovala na půdě Švýcarska bod za remízu 1:1. Naši mladíci se dostali do vedení ve 33. minutě, nařízený pokutový kop proměnil kapitán Jan Fortelný. Smolné vyrovnání přišlo v 56. minutě. Matěj Kovář při snaze odkopnout minul balón, Maren Haile-Selassie následně bez problémů trefil odkrytou bránu. Češi měli velkou šanci strhnout vedení zpět na svou stranu v 70. minutě, Pavel Šulc ale tentokráte penaltu neproměnil, a tak se na stadiónu FC Solothurn urodila remíza. Pro Švýcary to znamená druhý bod a sedmé místo, Češi zapisují premiérový zisk, po třech zápasech se nacházejí na poslední, tedy osmé příčce.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:09:51)

90+4

90+3
    Dnešní utkání skončí nerzhodným výsledkem, to už je jasné. Poslední akci domácího celku zastavil obětavým skluzem Lukáš Hušek.

90+2
    Uff, to bylo velké štěstí. Lorenzo Gonzalez servíroval do šestnáctky výborný přízemní pas, naštěstí nikdo z jeho spolihráčů nedokázal kulatý nesmysl usměrnit do sítě.

90+1
    Jakub Selnar zezadu zajel do unikajícího protivníka. Hlavní rozhodčí bez rozmýšlení tasil žlutý kartónek.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

89
    Pas z levé strany v podání Antunese nebyl z těch nejpovedenějších, balón uzmul ze vzduchu Matěj Kovář.

88
    Další postupná kombinaci mužstva ze země helvétského kříže začíná od gólmana, který rozehrál odkop na krátko.

87
    Brejk českého týmu táhl středem hřiště Ondřej Zmrzlý, průnikovou nahrávku po levé straně zachytil Jankowski.

86
    Více volného prostoru dostal Josias Lukembila, jenž toho okamžitš využil ke střela. Ta proletěla kousek vedle levé tyče.

85
    Zdá se, že halvní cílem našich mladíků je ubránění remízového výsledku. Nutno pdotknout, že v posledních minutách mají Švýcaři výrazně navrch.

84
    Jakub Selnar nejspíše zamýšlel centrovat, ovšem balón chytl prapodivný směr a div, že se nestočil do brány. Nakonec zasáhl boční síť.

83
    Lukáš Hušek nyní dokázal osvobodit český celek pouze za cenu dlouhého odkopu. Tvrdě na něj dotíral Antunes, nahrát nebylo komu.

82
    Ovšem naše mužstvo zase má na trávníku spoustu nově příchozích čerstvých mladíků, takže by ve fyzické kondice neměl být tak patrný rozdíl.

81
    V posledních okamžicích jsou aktivnějším týmem Švýcaři, kterým viditelně zbylo do závěru střetnutí více sil.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Zápas směřuje k remíze, ještě je však dostatek času vstřelit rozhodující gól.

79
    Antunes si pěkně narazil po pravé straně s Burkartem, jehož pas proletěl pouze nad svatyní Kováře.

78
    Chybu gólmana domácí z rohového kopu potrestat nedokázali, nejvýše se totiž vyšplhal Lukáš Hušek.