Pittsburgh – Anaheim 2:1 (kon.) | Toronto – Tampa Bay 3:7 (kon.) | NJ Devils – Edmonton 3:4 (0:1 po s.n.)
Montreal – Detroit 2:4 (kon.) | Ottawa – St. Louis 4:6 (kon.) | Nashville – Washington 6:5 (kon.)
Winnipeg – Minnesota 5:2 (kon.) | Chicago – San Jose 4:5 (kon.) | Dallas – Calgary 2:3 (1:2 po s.n.)
Colorado – Boston 4:2 (kon.) | Arizona – Vegas 4:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Boston Bruins
cz Piatok 11.10.2019, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Pepsi Center bude v pátek svědky velice zajímavého střetnutí, v němž domácí Colorado vyzve Boston. Oba celky prožívají skvělý vstup do nové sezóny a zatím jsou stoprocentní. Avalanche vyhráli dvakrát v řadě, zatímco Bruins dokonce třikrát. Jedna série ale skončí.
    Colorado se chystá na Boston. Který tým bude úspěšnější?

Colorado zahájilo novou sezónu NHL dvěma domácími zápasy a v pátek v noci se představí v Pepsi Center znovu. Po výhrách nad Calgary a rivalem z Minnesoty se mu do cesty postaví Boston. Avalanche táhne první útočná formace. Mikko Rantanen má na svém kontě tři góly a jednu asistenci, zatímco Nathan MacKinnon tři asistence a Gabriel Landeskog jeden gól a asistenci.
    J.T. Compher utrpěl proti Minnesotě zranění v dolní části těla

Pro Boston byl los nového ročníku NHL neúprosný, když ho zahájil sérií tří venkovních zápasů v řadě a v pátek v noci navíc bude ve svém tripu pokračovat. Bruins jsou ovšem neskutečně úspěšní, když venku vyhráli všechny tři zápasy a jsou stoprocentní. Týmu se sice nedaří střílet větší počet gólů, vyvažuje to ale fantastickou prací do defenzivy. Bruins zatím inkasovali šestkrát. Dallas porazili 2:1, Arizonu 1:0 a Vegas 4:3.
    Vítěznou sérii Bostonu nepřetrhli ani hokejisté Golden Knights

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v loňské sezóně střetly dvakrát. Úvodní vzájemný duel vyhrálo v polovině listopadu loňského roku Colorado, které v parádním střetnutí bohatém na góly porazilo Boston 6:3. Druhý vzájemný zápas se odehrál letos 10. února a o osudu utkání rozhodlo prodloužení, v němž byli úspěšnější Bruins a vyhráli 2:1.

Bruce Cassidy potvrdil starty Jaroslava Haláka a Nordströma

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Makar, Graves, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Nieto, Jost, C. Wilson – Ničuškin, Bellemare, Calvert. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Kuhlman – Heinen, Coyle, Backes (A) – Nordström, Kuraly, Wagner. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Rozhodčí: Dean Morton, Ian Walsh. Čároví: Brian Mach, Ryan Galloway.

00:01

02:41
    Sean Kuraly na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Philipp Grubauer jeho táhlý pokus podržel v náručí.

03:06
    Mikko Rantanen vystřelil v levém kruhu pro vhazování bekhendem a Jaroslav Halák jeho pokus vyrazil.

03:38
    David Krejčí zkusil dobře vystřelit na vrcholu pravého kruhu a Philipp Grubauer jeho pokus zatím vyrazil.

03:49
    Torey Krug na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána minula bránu domácího Philippa Grubauera.

04:34
    Tyson Jost vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a slovenský brankář po delší době opět zasáhl.

05:51
    Ryan Graves vzápětí vystřelil z podobného místa jako Tyson Jost, jenže Jaroslav Halák opět dokázal puk najít.

06:34
    David Pastrňák vystřelil z prostoru mezikruží a Samuel Girard jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Přerušení.

06:42
    Nathan MacKinnon se dostal do zakončení v pravém kruhu, jenže do cesty jeho střely se dobře postavil Zdeno Chára.

07:21
    Chris Wagner vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Philipp Grubauer jeho pokus vytěsnil mimo bránu.

07:58
    Bruins právě vstřelili branku!
    DAVID PASTRŇÁK si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou diagonální přihrávku od Brada Marchanda a střelou bez přípravy zamířil do sítě Avs! Asistence: Brad Marchand a David Krejčí.
    07:58 David PASTRŇÁK - 0:1

08:51
    Jake DeBrusk krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Philippa Grubauera tentokrát zachránila branková konstrukce! Bruins mohli vést 2:0!

09:29
    Nathan MacKinnon na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a slovenský brankář Jaroslav Halák jeho střelu kryl.

10:06
    Přehoupli jsme se do druhé poloviny první třetiny a na pravém křídle vystřelil Nazem Kadri, jeho pokus od hrazení ale postrádal přesnost a brankář Bostonu zůstal v klidu.

10:40
    Torey Krug vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování s příklepem a Philipp Grubauer podržel puk v náručí.

11:14
    Patrice Bergeron na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Philipp Grubauer po dobrém zákroku přerušil hru.

11:16
    A další zákrok Philippa Grubauera, tentokrát proti ráně z vrcholu pravého kruhu, o kterou se postaral Jake DeBrusk.

11:24
    Torey Krug zkusil na levém křídle vystřelit od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil mimo bránu Avalanche.

14:40
    Avalanche vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže protiútok tažený po pravém křídle zastavil nepřesný pas.

15:01
    Colin Wilson si najel před bránu na nádherné nahození z levého křídla, jenže puk usměrnil těsně nad! Skvělou přihrávku předvedl Matt Nieto. Colorado ovšem vyrovnat nedokázalo.

15:20
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Boston vede v Pepsi Center těsně 1:0.

15:34
    ZDENO CHÁRA na levém křídle vypálil s příklepem od modré čáry a jeho rána se od levého kolena Gabriela Landeskoga odrazila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Philipp Grubauer máchl lapačkou do prázdna a Boston vede 2:0! Asistence: David Pastrňák a Patrice Bergeron.
    15:34 Zdeno CHÁRA - 0:2

15:58
    Sean Kuraly mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže trefil hruď Philippa Grubauera, který puk podržel.

16:25
    Joonas Donskoi vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a Jaroslav Halák dokázal puk nadvakrát zastavit.

17:46
    Samuel Girard vystřelil na levém křídle od modré čáry a Tyson Jost usměrnil puk vedle pravého horního rohu brány. Jaroslav Halák nakonec lapačkou nezasáhl.

18:28
    Boston dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který na trestné lavici odpyká Danton Heinen.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:05
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Gabriel Langeskog orazítkoval nádhernou střelou zápěstím z bodu levého kruhu přední levou tyč, od které se puk odrazil do zad gólmana Philippa Grubauera, a NATHAN MACKINNON toho využil – 1:2! Asistence: Gabriel Landeskog a Cale Makar.
    19:05 Nathan MACKINNON - 1:2

19:37
    Bruins odpověděli rychlou střelou zápěstím, která z bodu pravého kruhu zamířila do náruče Philippa Grubauera.

20:00

David Pastrňák má za sebou parádních dvacet minut, když nejprve sám otevřel skóre zápasu a poté asistoval u gólu kapitána Zdena Cháry. Colorado ovšem mělo v závěru úvodní části utkání přesilovou hru a Nathan MacKinnon vrátil domácí z dorážky zpět do zápasu. Po první třetině. Colorado Avalanche 1 Boston Bruins 2.
    Boston se snaží prodloužit vítěznou sérii a utkání začal dobře

Druhá třetina začne přibližně v 4:03.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-15; Zablokované střely: 3-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 9-6; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:16
    Bruins si sjížděli před bránu z pravého rohu útočného pásma a Philipp Grubauer zmrazil puk pod lapačkou.

20:36
    Samuel Girard vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a Jaroslav Halák jeho pokus vyrazil.

21:13
    Avalanche vystřelili z levého kruhu pro vhazování mimo, na opačné straně útočného pásma ale puk dojeli.

21:50
    Bruins právě vstřelili branku, která neplatí!
    Karson Kuhlman si v levém kruhu pro vhazování přikopl puk po nádherné přihrávce přes šířku útočného pásma na hůl a nádhernou střelou zápěstím ho poslal o vzdálenější pravou tyč do sítě! Bylo tam ale nedovolené bránění brankáře.
    21:50 Karson Kuhlman se radoval z gólu zbytečně! Gól neplatí!

21:59
    Bruins se zdravě naštvali a na pravém křídle napřáhli k prudké ráně od modré čáry, která za zády Philippa Grubauera rozechvěla tyč brány!

22:13
    Avalanche odpověděli ránou z bodu pravého kruhu pro vhazování, kterou Jaroslav Halák vyrazil za bránu.

23:03
    Bruins se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a hra byla vykázána do neutrální zóny hrací plochy.

24:41
    Colorado dokáže dostat Boston pod obrovský tlak, což se nyní potvrdilo. Zakázané uvolnění hráčů Bruins.

24:59
    Brandon Carlo vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela byla těsně před bránou Avs zablokována.

25:25
    Bruins na pravém křídle vystřelili z téměř nulového úhlu, Philipp Grubauer si ale přední tyč dobře pohlídal.

26:19
    Ryan Graves na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela těsně minula vzdálenější pravou tyč. Byl tam ovšem faul Bruins. Komerční přestávka.

26:19
    David Backes dostal dvě minuty za podrážení a Colorado si zahraje první přesilovou hru v zápase.

27:08
    Avalanche v závěru první třetiny jednu přesilovou hru využili a nyní mají k dispozici druhou. Dokáží vyrovnat?

27:20
    Gabriel Landeskog se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, Jaroslav Halák ale puk vyrážečkou vyrazil za bránu.

28:01
    Nathan MacKinnon chtěl přenést hru z levého křídla doprava, jenže do jeho přihrávky vložil hůl Joakim Nordström a kotouč skončil ve středním pásmu. Škoda.

28:19
    Vyloučený David Backes je zpět na ledě a Avalanche dnes využili jednu ze dvou přesilových her. Skóre 1:2.

29:03
    Bruins se snažili prosadit na levém křídle, kde jich útočnou akci zastavilo postavení mimo hru. Přerušení.

29:43
    PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE si nyní najel na vzdálenější pravé tyči na fantastickou přihrávku Matta Calverta od levé tyče a střelou po ledě zamířil vedle levého betonu Jaroslava Haláka do sítě! Je vyrovnáno 2:2. Asistence: Matt Calvert.
    29:43 Pierre-Édouard BELLEMARE - 2:2

30:07
    Nathan MacKinnon na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jaroslav Halák měl co dělat, aby vsedě puk mířící pod horní tyč dokázal vyrazit!

30:45
    Další útočnou snahu Avalanche zastavilo postavení mimo hru a prostor dostává krátká komerční přestávka.

31:00
    David Backes si najel v mezikruží na zpětnou přihrávku z levého rohu útočného pásma Bruins, ve slibné šanci ale zamířil pouze do náruče gólmana Philippa Grubauera.

31:37
    Colin Wilson se ocitl na levém křídle pod tlakem dvou protihráčů, přesto se pokusil přihrát do mezikruží, Bruins ale jeho úmysl přečetli a úspěšně se ubránili.

31:55
    Avalanche uspěchali rozehrávku a dlouhá kolmá přihrávka podél střídaček zamířila na zakázané uvolnění. Hra se vrátila před brankáře Philippa Grubauera.

32:44
    Joakim Nordström mohl využít propadnutí Avalanche ve středním pásmu, jeho střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale skončila v náručí Philippa Grubauera.

33:09
    Matt Calvert vystřelil na vrcholu levého kruhu v obležení tří protihráčů zápěstím a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jaroslav Halák ale puk vyrazil. Slovenský brankář chytá skvěle.

33:50
    Jake DeBrusk na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a kotouč skončil v lapačce brankáře Philippa Grubauera.

34:14
    David Backes se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a poté si vyměnil několik slov s Davidem Krejčím. Následuje krátká komerční přestávka.

34:56
    Erik Johnson přenesl hru z pravého křídla doleva, kde puk nedokázal zpracovat útočník Mikko Rantanen.

35:34
    David Pastrňák vystihl přihrávku Avalanche z pravého křídla a vyrazil do protiútoku, který nic nepřinesl.

35:48
    David Pastrňák vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer jeho ránu vyrazil.

36:28
    Avalanche si sjížděli z levého křídla před bránu a Joonas Donkoi byl natlačen na bránu, která byla posunuta. Rozhodčí hru rychle přerušili, aby se vrátila na místo.

36:53
    Bruins vyrazili do přečíslení dva na jednoho a po krásné přihrávce z pravého kruhu mohl na vzdálenější levé tyči skórovat Jake DeBrusk, jenže Philipp Grubauer ho pravým ramenem vychytal! Fantastický zákrok brankáře Avs!
    36:53 Brankář Philipp Grubauer nyní předvedl úžasný zákrok!

37:37
    Joakim Nordström vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a Philipp Grubauer puk vykopl betonem.

38:39
    Nathan MacKinnon rychle zamíchal s pukem a jeho střela z vrcholu mezikruží minula pravý roh brány.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:41
    Nikita Zadorov byl vyloučen za nedovolené bránění a Bruins dohrají druhou třetinu utkání v přesilové hře.

40:00

Karson Kuhlman krátce po přestávce vrátil Bostonu dvoubrankové vedení, jenže jeho gól neplatil kvůli nedovolenému bránění brankáři a na opačné straně vyrovnal Pierre-Édouard Bellemare. Jake DeBrusk mohl Bostonu vrátit vedení, jenže po přečíslení dva na jednoho ho úžasně vychytal Philipp Grubauer. Skóre po druhé části. Colorado Avalanche 2 Boston Bruins 2.
    Pierre-Édouard Bellemare oslavující vyrovnávací branku na 2:2

Třetí třetina začne přibližně v 5:00.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-29; Zablokované střely: 6-9; Vhazování: 40%-60%; Hity: 11-14; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

40:01

40:29
    David Pastrňák rychle vystřelil na vrcholu pravého kruhu, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.

41:09
    Bruins právě vstřelili branku, která opět neplatí!
    David Pastrňák předvedl u levé tyče nádhernou bekhendovou přihrávku naslepo a navíc zády k bráně a na vzdálenější pravé tyči poté skóroval nad lapačkou Philippa Grubauera útočník Jake DeBrusk, gól ale nebyl uznán kvůli postavení mimo hru. Přesilová hra hostí tedy pokračuje.
    41:09 Bostonu nebyl podruhé v zápase uznán gól! To je věc!

41:11
    Střela Bruins z bodu pravého kruhu pro vhazování byla zablokována a Avalanche se podařilo kotouč vyhodit.

41:29
    Matt Grzelcyk nedokázal puk udržet na útočné modré čáře a proti Bostonu se pískalo postavení mimo hru.

41:41
    Nikita Zadorov prožil na trestné lavici Avalanche horké okamžiky, po dvou minutách je ale zpět na ledě.

42:23
    Cale Makar na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím skončil v ochranné síti. Stav 2:2.

43:34
    David Pastrňák vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho a Brad Marchand mohl z pravého kruhu pro vhazování skórovat do prázdné brány, jenže Philipp Grubauer vleže fantasticky zasáhl levým betonem a poté si poradil i s dorážkou, kterou ukryl v náručí!
    43:34 Philipp Grubauer a jeho dvojice fantastických zákroků!

44:15
    Bruins orazítkovali tyč a na opačné straně ledové plochy mohl skórovat Gabriel Landeskog, který na vzdálenější levé tyči po přihrávce z pravého křídla trefil pravý beton Jaroslava Haláka a po rychlém objetí brány poté i levý! Hra přerušena.
    44:15 Gabriel Landeskog nenachytal brankáře Jaroslava Haláka!

45:36
    Joonas Donskoi vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a slovenský brankář puk vkleče vyrazil.

47:11
    Karson Kuhlman si sjel z pravého křídla před bránu a po ztrátě kontroly nad pukem sestřelil Philippa Grubauera, rozhodčí se ale vylučovat překvapivě nerozhodli. Proč?

48:50
    Bruins se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

49:06
    Avalanche na pravém křídle vystřelili od modré čáry a puk skončil v lapačce Jara Haláka. Komerční přestávka.

50:02
    Dnešní utkání sleduje 18045 diváků.

50:15
    Cale Makar se ocitl za vlastní bránou proti dvojnásobné přesile a puk ztratil, Bruins toho ale vzápětí nevyužili.

50:47
    Avs vystřelili na levém křídle a jejich střela z úhlu skončila na výstroji připraveného Jaroslava Haláka.

51:14
    Avalanche hýřili pohybem v útočném pásmu a puk opustil hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

51:29
    Gabriel Landeskog vystřelil na bodu levého kruhu a Jaroslav Halák jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

52:07
    Svěřenci Jareda Bednara nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.

52:10
    Brandon Carlo vypálil ihned po vhazování od modré čáry a puk skončil v náručí brankáře Philippa Grubauera.

52:44
    Patrice Bergeron vystřelil po zpětné přihrávce Davida Pastrňáka a jeho střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zamířila do lapačky Philippa Grubauera.

52:54
    ANDRÉ BURAKOVSKY předvedl na levém křídle nádhernou otočku a ještě lepší střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Jeho první gól v dresu Colorada! Avs vedou 3:2. Bez asistence.
    52:54 André BURAKOVSKY - 3:2

53:10
    David Backes vystřelil na bodu levého kruhu a mohl vyrovnat, Philipp Grubauer byl ale proti a puk lapil.

54:39
    Bruins se ocitli pod obrovským tlakem a Jaroslav Halák měl nyní co dělat, aby nájezdům Avalanche odolal.

56:00
    Joonas Donskoi na pravém křídle získal puk, jenže nikdo se mu nerozjel, a tak puk pouze nahodil do pásma.

56:42
    Avalanche na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a jejich pokus byl přizvednut nad bránu Bostonu.

57:34
    Matt Calvert byl podržen za bránou Jaroslava Haláka, ani tentokrát ale rozhodčí proti Bruins nevylučovali.

58:20
    Avalanche orazítkovali z blízkosti horní tyč a na opačné straně mohli skórovat Bruins, Philipp Grubauer ale puk vyrazil! Hosté bez brankáře!

58:27
    Colorado nyní vyhodilo puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a hra se vrací před domácí bránu.

58:59
    GABRIEL LANDESKOG si nyní najel na přihrávku Mikka Rantanena ze středového kruhu a poté z levého křídla zamířil do prázdné brány Bruins! Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.
    58:59 Gabriel LANDESKOG - 4:2

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Colorado zůstává stále stoprocentní poté, co dokázalo ukončit sérii tří venkovních výher hokejistů Bostonu a samo doma vyhrálo potřetí v řadě. David Pastrňák a Zdeno Chára sice poslali Bruins do dvoubrankového vedení, jenže Colorado poté skórovalo čtyřikrát v řadě a otočilo zápas. Vítězný gól dnes vstřelil útočník André Burakovsky, který se v dresu domácího týmu prosadil poprvé. Konečný výsledek dnešního střetnutí v Pepsi Center tedy je. Colorado Avalanche 4 Boston Bruins 2.
    Gabriel Landeskog je čtvrtým nejlepším střelcem v historii Avs

Statistiky: Střely na bránu: 36-41; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 43%-57%; Hity: 13-19; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

Zdeno Chára (BOS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 21:00
    Jaroslav Halák (BOS) 60 minut, 32 zákroků, 3 góly, 91,4% (05:44:48)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 20. MacKinnon (Landeskog, Makar), 30. Bellemare (Calvert), 53. Burakovsky, 59. Landeskog (Rantanen, MacKinnon) – 8. Pastrňák (Marchand, Krejčí), 16. Chára (Pastrňák, Bergeron)

Rozhodca: Dean Morton, Ian Walsh. Čároví: Brian Mach, Ryan Galloway

Diváci: 18045