Novosibirsk – Barys 0:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 3:2 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 2:5 (kon.)

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl český ani slovenský hráč. (20:44:04)

Salavat Julajev si nakonec odváží z Nižného Novgorodu vítězství po samostatných nájezdech!

V první třetině poslal hosty do vedení Alexandr Burmistrov, který zužitkoval přihrávku Manninena, poté se dostal mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Tichomirova. Domácí se dlouho nemohli dostat do šance ke srovnání. Až osm minut před koncem chyboval ve středním pásmu Omark, toho využil k zisku Šenfeld, který ještě předložil puk Orlovovi a ten už překonal Karejeva. Prodloužení branku nepřineslo a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se nejprve prosadil v první sérii Kugryšev, následně také Baranov, naopak domácí nedali ani jeden a Ufa se tak mohla radovat.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
    Autorem vítězného nájezdu je DMITRIJ KUGRYŠEV, který proměnil svůj pokus již v samém úvodu rozstřelu.
    Stanislav BOČAROV

4. séria
    1:2
    Stanislav Bočarov se rozjel ve čtvrté sérii, ale jeho střel zápěstím se odrazila od tyče mimo branku.

4. séria
    1:2
    Sošnikov mohl rozhodnout, ale zamířil vedle branky.

3. séria
    0:2
    Karejev drží stále nulu. Ani Žafjarov se neprosadil.

3. séria
    0:2
    A Ufa už vede o dva zásahy. Ilja Baranov propálil domácího gólmana mezi betony.

2. séria
    0:1
    Také další člen první pětky Šenfeld nedal samostatný nájezd.

2. séria
    0:1
    Manninen sice pálil prudce zápěstím, ale branku nedal.

1. séria
    0:1
    Jako první z domácího týmu se rozjel Jordan Schroeder. Míchal s pukem, ale brankáře hostů nepřekonal.

1. séria
    0:1
    Dmitrij KUGRYŠEV proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo. Následovat budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:36
    Převaha domácího týmu je v přesilové hře výrazná, ale Karejev ještě zasahovat nemusel. Rány domácích hráčů končí mimo branku.

63:59
    Do přesilové hry vstoupilo Torpedo opatrně. Kombinaci u modré čáry vystihl Panin a mohl vyhodit.

63:28
    Oddechový čas pro domácí.

Vít Schück

Góly a asistencie: 53. Orlov (Šenfeld) – 11. Burmistrov (Arzamascev, Manninen), rozh. náj. Kugryšev