Košice – Detva 1:4 (kon.) | B. Bystrica – Michalovce 2:1 (po pr.) | Trenčín – Nitra 3:2 (kon.)
Zvolen – Budapešť 5:1 (kon.) | HC Slovan – Poprad 2:1 (po pr.) | Nové Zámky – Miškovec 4:6 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Piatok 11.10.2019, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 11. kolo

Meno víťaza sme spoznali až po predĺžení, kde rozhodol Jordan Hickmott, ktorý tak stanovil konečný výsledok 2:1 po predĺžení v prospech Banskej Bystrice. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (20:01:08)

61:05 Jordan HICKMOTT - 2:1

61:05
    Banská Bystrica dala gól!
    Gól strelil JORDAN HICKMOTT, ktorý potrestal nedorozumenie defenzívy Michaloviec po tom, čo dostal viac priestoru ako je zdravé. Jeho strela smerovala do ľavej šibenice. Banská Bystrica víťazí po predĺžení 2:1! Bez asistencie.

60:35
    Dnes neviditeľný Lalancette sa snažil rozhodnúť zápas strelou z otočky, ale pokus to bol neúspešný.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Je tu koniec riadnej hracej doby, v ktorej sme meno víťaza nespoznali, a tak nasleduje predĺženie. Po krátkej prestávke sa vám hlásime opäť. Stav stretnutia po tretej tretine je nerozhodný 1:1.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:27
    Domáce publikum si pýtalo vylúčenie pre jedného z hráčov Michaloviec, ale aj po tomto súboji hlavný rozhodca mlčí. Zápas nám pomaly smeruje do predĺženia.

58:00
    Do konca riadnej hracej doby ostávajú posledné dve minúty.

57:25
    Hamráček svižnou strelou ohrozil bránku súpera. Beskorowany mal však dobrý výhľad a s týmto pokusom si hravo poradil.

56:47
    Hra je prerušená, pretože sa Chalupa ocitol v útočnom pásme skôr ako puk. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

55:04
    Mašlonka len odovzdal puk súperovi, aby stihol jeho tím prestriedať. Tento čas pochopiteľne využíva aj súper k rýchlemu prestriedaniu.

54:31
    Lunter hľadal spoluhráča pred bránou, ale jeho prihrávku stihol zachytiť jeden z brániacich hráčov.

53:50
    Puk sa nachádza za bránkou Banskej Bystrice, odkiaľ sa domáci pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

52:24
    Dominik Borov si nahodil puk ešte pred poliacou čiarou, a tak sme boli svedkami úplne zbytočného zakázaného uvoľnenia.

51:37
    Giľák zakončil spoza brániaceho hráča, ale bránku netrafil. Pri puku sú už hráči Banskej Bystrice, ktorí sa vrhajú do útoku.

50:39
    Novický vyslal poriadnu ranu smerom k bráne Banskej Bystrice a od modrej čiary len opečiatkoval tyčku. To bola šanca!