Everton – West Ham 2:0 (kon.) | Aston Villa – Brighton 2:1 (kon.) | Bournemouth – Norwich 0:0 (kon.)
Chelsea – Newcastle 1:0 (kon.) | Leicester – Burnley 2:1 (kon.) | Tottenham – Watford 1:1 (kon.)
Wolverhampton – Southampton 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Manchester City 0:2 (kon.)
Aston Villa FC
2:1 (1:1)
Brighton & Hove Albion
cz Sobota 19.10.2019, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 9. kolo

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Aston Villy poměrem 2:1. Druhý poločas byl v režii domácího celku, který měl proti oslabenému soupeři velkou územní převahu. Nutno dodat, že hráči Aston Villy jen málokdy ohrozili branku soupeře, povětšinu času jsme sledovali zoufalé dobývání pokutového území. Naopak Brighton se snažil zakládat protiútoky, který nebyly vůbec špatné. Utkání spělo do nerozhodného konce, jenomže domácí udeřili ve čtvrté minutě nastaveného času. (17:56:52)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:8. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:17.

90+5
    90+4. Matt TARGETT - 2:1

90+4
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    To je neuvěřitelná, zřejmě poslední akce tohoto zápasu končí vedoucí brankou domácích! Vše začalo úspěšným přenesením hry na Grealishe, který si potáhl míč k pokutovému území, kde se mu podařilo prostrčit nahrávku na MATTA TARGETTA, jehož zakončení placírkou směřovalo mimo dosah brankáře Ryana.

90+4
    Davis mohl tento zápas rozhodnout, nakonec jeho střelecký pokus dokázal Ryan zneškodnit.

90+3
    Aston Villa se opět s míčem usadila v oblasti pokutového území, kde číhá mohutný blok protihráčů. Domácí tak budou muset něco předvést.

90+2
    Hostující brankář Ryan si dával s provedením volného kopu celkem dost načas, nakonec jeho pas zamířil na hlavu Alzateho, který v souboji nedokázal uspět.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89
    Nakonec velice pohotově vypálil střídající Luiz, který si navedl míč na pravou nohu a poté o metr minul branku.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, vypadá to na nerozhodný konec. Zcela jistě se dočkáme nastaveného času.

88
    Luiz zkoušel rozehrát volný kop z vlastní poloviny na vedle stojícího Nakambu, jenomže sudí nepískl do své píšťalky. Rozehrávka se tak logicky opakovala.

87
    Žlutou kartu dostává Solly March (Brighton & Hove Albion FC).

87
    Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Aston Villa si v posledních minutách vytváří značný nápor, jenomže naráží na pozornou obranu.

86
    Odpovědnost na sebe vzal obránce Targett, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho pokus nakonec putoval vysoko nad horní konstrukci.

85
    Guilbert vyhrál v souboji, načež na hranici pokutového území fauloval hostující Pröpper. Tento faul znamená, že domácí mají k dispozici jedinečnou standardku.

84
    Už to vypadalo, že se do šance dostal hostující Duffy, jenomže včas z branky vystartoval domácí brankář Heaton, který schoval volný míč do svých rukavic.

81
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Steven Alzate.

79
    Ryan nemusel ani v tomto případě zasahovat, McGinnova nabídka pouze prosvištěla vedle branky. To znamená, že hostující brankář bude moci vykopávat.