Pittsburgh – Dallas 4:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:2 (kon.) | Florida – Colorado 4:5 (po pr.)
Chicago – Columbus 3:2 (po pr.) | Edmonton – Detroit 2:1 (kon.) | Anaheim – Carolina 4:2 (kon.)
NJ Devils – Vancouver 1:0 (kon.) | St. Louis – Montreal 2:5 (kon.)
St. Louis Blues
2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Montreal Canadiens
cz Sobota 19.10.2019, 21:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji dobrou noc. (23:42:17)

Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:40

1. Carey Price (MTL) 32 zák., 2 góly, 94,1%
    2. Jonathan Drouin (MTL) 1+0
    3. Nick Suzuki (MTL) 1+0

Zápas je u konce, St. Louis na něj bude chtít velice rychle zapomenout, protože po nepovedeném výkonu doma prohrálo s Montrealem 2:5. Montreal se poprvé dostal do vedení v první třetině, trefil se z přesilovky Jordan Weal, ale na to ještě domácí dokázali rychle reagovat vyrovnáním Jadena Schwartze. Druhá třetina pak rozhodla o osudu zápasu, tak se Blues vůbec nepovedla. Montreal poslal do vedení Brendan Gallagher po chybě Allena už po šesti sekundách druhé části. Na 3:1 pak v přesilovce zvýšil Jonathan Drouin a na 4:1 pak mladíček Nick Suzuki. Ve třetí třetí třetině se dlouho na gól čekalo, Montreal si poměrně v pohodě hlídal své vedení. St. Louis se už tři a půl minuty před koncem uchýlilo k hře bez brankáře a povedlo se mu snížit, když se v poslední minutě trefil David Perron. Jenže naděje domácích pak zase rychle poslal k ledu Shea Weber, který se trefil do prázdné branky.

59:37 Shea WEBER - 2:5

59:37
    Montreal právě vstřelil branku!
    Už tak hodně malé naděje Blues zase velice rychle pohasly. Parayko ztratil kotouč a kapitán Canadiens SHEA WEBER neměl problém tentokrát trefit prázdnou branku. Bez asistence.
    59:23 David PERRON - 2:4

59:23
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí se nevzdávají a ještě v závěru třetí třetiny snižují na 2:4. Do konce zápasu ale už zbývá hodně málo času. DAVID PERRON dostal kotouč na levý kruh, zamířil, a pak se trefil přesně k tyči, kam Price nedosáhl. Asistence: Justin Faulk, Colton Parayko.

58:37
    Švédský útočník Alexander Steen střílel z levého kruhu, ale na Priceho si nepřišel, ten předvedl jistý zákrok.

58:08
    Kotouč opustil hrací plochu, skončil v hledišti. Vhazovat se bude před Pricem.

57:40
    Od modré čáry z první vystřelil Alex Pietrangelo, ale trefil pouze před sebou postaveného Oskara Sundqvista, svého vlastního spoluhráče.

56:39
    Steen se snažil tečovat kotouč před Pricem, ale místo toho střelu vlastně zablokoval a následně Blues přišli o pásmo.

55:50
    Price přemýšlel, že by trefoval prázdnou branku, ale nakonec to zkusil obránce Shea Weber a branku minul.

55:33
    Domácí už riskují a hodně brzy před koncem třetí třetiny hrají bez brankáře. Je to logické, není na co čekat.

55:00
    Perron posílal puk pod sebe mezi kruhy na Fabbriho, ale ten v dobré pozici puk netrefil. Dnes mají domácí v hodně věcech i smůlu.

53:49
    Jonathan Drouin se dostal k puku v prostoru mezi kruhy a okamžitě pálil. Jake Allen se ale dokázal rychle přesunout a předvedl jeden ze svých dnešních nejlepších zákroků.

52:56
    Alex Pietrangelo ještě udržel útočné pásmo a ke střele se pak tlačil Tarasenko. Ruský útočník ale nakonec Priceho neohrozil.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 8. Schwartz (Pietrangelo, Tarasenko), 60. Perron (Faulk, Parayko) – 6. Weal (Domi, Tatar), 21. Gallagher (Danault), 24. Drouin (Kotkaniemi, S. Weber), 32. Suzuki (N. Thompson, Cousins), 60. S. Weber

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Parayko, Bortuzzo, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Steen (A), Bozak, Fabbri – Thomas, Sundqvist, Barbašev.
    Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Chiarot – Gallagher (A), Danault, Tatar – Byron (A), Domi, Lehkonen – Kotkaniemi, Drouin, Weal – Suzuki, N. Thompson, Cousins.

Rozhodca: Peel, L’Ecuyer – Gibbs, Murphy