Minnesota – Montreal 4:3 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 1:0 (2:0 po s.n.) | Chicago – Washington 3:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Washington Capitals
cz Pondelok 21.10.2019, 01:08 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:52:56)

3. Dominik Kubalík (CHI) 1+0

Washington Capitals vyhráli třetí utkání v řadě a po dvou domácích výhrách se dokázali prosadit také ve venkovním zápase. Po Torontu a Rangers přehráli Chicago.

Na začátku třetí třetiny sice zvýšil na 3:1 Alex Ovečkin, ale domácím se podařilo srovnat díky brankám Dominika Kubalíka a Patricka Kanea na 3:3 a duel ještě pořádně zdramatizovat. V 52. minutě Tom Wilson strhnul vedení na stranu Washingtonu, a i přes obrovský tlak Chicaga v posledních minutách se už hosté dokázali ve vedení udržet. Pojistku přidal v poslední minutě do prázdné branky ještě Eller.

59:37
    Zakázané uvolnění hostů.

59:17
    Saad rychle vystřelil na Holtbyho, ten přerušuje a Crawford je opět na střídačce.
    59:10 Lars ELLER - 3:5

59:10
    Washington právě vstřelil branku!
    LARS ELLER poslal puk z vlastního pásma do prázdné branky Chicaga. Asistence: Dmitrij Orlov.

58:58
    Zakázané uvolnění Washingtonu. Chicago si bere oddechový čas.

58:58
    Prudká střela hostů z vlastního pásma minula prázdnou klec o pár decimetrů!

58:35
    Domácí kombinují v útoku, zatím ale na Holtbyho neposlali žádnou střelu.

57:52
    Brankář Crawford odjíždí na střídačku!

57:40
    Washingtonu se daří držet puk mimo své pásmo a dát brankáři Holtbymu trochu klidu.

57:22
    Vylučovat se, podle všeho, nebude.

57:22
    Za brankou Washingtonu se utvořilo několik dvojiček, které se spolu dostaly do šarvátky. Rozhodčím se po chvíli podařilo kohouty uklidnit. Nyní se rozhodují, jestli budou vylučovat. Mezitím je tu poslední komerční pauza.

56:48
    Vykopnutým betonem zastavil Holtby střelu Shawa zpoza pravého kruhu. Washington sice vyhazuje, ale je pod tlakem.

56:16
    Neskutečnému náporu nyní čelil Holtby, který vykryl střelu zpoza kruhů a poté odolával spolu se svou obranou několika pokusům o dorážku i dalším střelám z prostoru před brankovištěm.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 29. Caggiula (A. Nylander, Carpenter), 47. D. Kubalík (Saad, Kämpf), 50. P. Kane (A. Nylander) – 10. Oshie (Kuzněcov), 30. Dowd (Hagelin), 44. Ovečkin (Carlson, Kempný), 52. T. Wilson (Hagelin, Eller), 60. Eller (Orlov)

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Keith, C. Murphy, Määttä, Seabrook, de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews, Dach – A. Shaw, D. Strome, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Carpenter, Caggiula, A. Nylander.
    Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Siegenthaler, Carlson, Orlov, Jensen, Kempný, Gudas – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Hagelin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Hathaway – Leipsic, Dowd, Stephenson.

Rozhodca: Brenk, McCauley – Alphonso, Barton