Toronto – Columbus 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Vegas 6:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:1 (kon.)

2. David Perron (STL) 1+2
    3. Jordan Binnington (STL) 17 zák., 1 gól, 94,4 % (04:47:54)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:18 (9:9, 11:1, 5:8)
    Zblokované střely – 14:11
    Vyhraná vhazování – 37:22
    Trestné minuty – 12:12
    Hity – 19:19

Hokejisté St. Louis vítězí nad Coloradem 3:1 a protrhli tak sérii čtyř porážek v řadě. Celek z Denveru naopak vyšel poprvé v sezóně bodově naprázdno.

První třetina byla vyrovnaná a do šaten se po ní odcházelo za stavu 1:1. Domácí nejprve poslal v přesilovce do vedení Brayden Schenn, ale hosté srovnali zásluhou Nathana MacKinnona, který využil dvojnásobnou početní výhodu. Na začátku druhé části však odstoupila ofenzivní hvězda Avs Mikko Rantanen a hosté bez něho byli v útoku zcela neškodní. Blues prostřední dvacetiminutovku herně jasně ovládli a po zásazích Davida Perrona a Vladimira Tarasenka vedli 3:1. Toto skóre pak ve třetí třetině již bez problémů uhájili.

59:42
    Přišlo ale zakázané uvolnění. Německý gólman se tak rychle vrací na led.

59:34
    Grubauer ještě míří na střídačku. Laviny to zkusí s prázdnou brankou.

59:03
    Brayden Schenn našel Vladimira Tarasenka, který z dobré pozice minul branku. Běží už poslední minuta třetí části.

58:13
    David Perron mohl rozhodnout! Puk do prázdné branky nedostal i kvůli sekeře od Gabriela Landeskoga, který tak míří na trestnou lavici. Naděje Colorada na bodový zisk klesly na bod mrazu.

57:59
    Grubauer odjel na střídačku a pustil do hry šestého hráče!

57:23
    Binnington chytil nahozený puk do lapačky a hned rozehrál. Nechtěl buly v obranném pásmu.

56:38
    Po tečované střele Erika Johnsona od modré puk vypadl vedle branky domácích.

56:29
    Čas na poslední reklamní přestávku. Domácí dělí od přerušení čtyřzápasové série proher tři a půl minuty.

55:58
    Domácí v přečíslení 3 na 2. Schenn si počkal na z druhé vlny najíždějícího obránce Jaye Bouwmeestera, jemuž se však puk zamotal pod nohy a tak střílet nemohl.

55:15

55:07
    Joonas Donskoi vyrazil v závěru hostujícího oslabení dopředu. Souboj 1 na 1 s obráncem ale nedokázal zvládnout tak, aby ohrozil branku Blues.

54:43
    Dunnova nepřesná přihrávka znamená zakázané uvolnění St. Louis. Hra se stěhuje před Binningtona.

53:51
    Sammy Blais nahrál do jízdy Jadenovi Schwartzovi, který se dostal za obranu a zamířil do pravého ramene Philippa Grubauera. Ten svému týmu ještě udržel malou naději!

53:14
    Pronikajícího Tarasenka zpomalil háčkem André Burakovsky, který odchází na trestnou lavici. Domácí mají šanci pojistit svůj náskok.

52:20
    Domácí chybovali v rozehrávce a ke střele se tak dostal Nikita Zadorov. Binnington si povyjel a vyrazil kotouč.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 11. B. Schenn (Dunn, Tarasenko), 26. Perron (Tarasenko, Faulk), 36. Tarasenko (Schwartz, Parayko) – 13. MacKinnon (Makar, Rantanen)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Faulk, Dunn, Bortuzzo, Bouwmeester – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Steen (A) – Thomas, Bozak, Blais – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Makar, Graves, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Donskoi – C. Wilson, Jost, Nieto – Compher, Bellemare, Calvert.

Rozhodca: Schlenker, Rooney – Cherrey, Miller

Diváci: 18 096