Newcastle – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Arsenal – Crystal Palace 2:2 (kon.) | Liverpool – Tottenham 2:1 (kon.)
Norwich – Manchester United 1:3 (kon.)
Liverpool FC
2:1 (0:1)
Tottenham Hotspur
Nedeľa 27.10.2019, 17:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 10. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:31:16)

Držanie lopty: 68 % : 32 %.
    Strely na bránu: 13:4.
    Strely mimo: 3:5.
    Rohy: 8:3.
    Ofsajdy: 0:4.
    Fauly: 9:11.

Liverpool obrovským tlakom v druhom polčase otočil skóre a napokon získava deviatykrát z desiatich zápasov tejto sezóny Premier League plný počet bodov. Domáci pokračovali v aktivite z prvého polčasu a vytvárali si jednu šancu za druhou, gól ale strelil až v 52. minúte Henderson a o ich víťazstve rozhodol premenenou penaltou v 75. minúte Mohamed Salah. Hostia sa až potom vrhli do útoku a i oni ukázali, že vedia svojho súpera zatlačiť, gól však už streliť nedokázali. Liverpool na čele ligovej tabuľky tak opäť odskakuje druhému Manchesteru City na rozdiel šiestich bodov. Tottenham nevyhral tretíkrát za sebou a je na jedenástom mieste.

90+5

90+4
    Lopta po centri z rohu letela priamo do stredu šestnástky na neobsadeného Alderweirelda, ktorý však zblízka namieril len do stredu brány na Alissona. Obranca Tottenhamu sa môže už len držať za hlavu...

90+4
    Rose získal zablokovaným centrom z ľavej strany rohový kop. Do pokutového územia Liverpoolu beží i brankár Gazzaniga.

90+3
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Roberto Firmino, prichádza Divock Origi.

90+2
    Mané loptu podržal pri rohovej zástavke, čím získal desiatky sekúnd. Hostia potom po zisku lopty rýchlo zaútočili a z hranice šestnástky strieľal Son Hung-min, Kórejčan ale loptu zakrútil tak, že ju Alisson dokázal chytiť.

90+1
    Žltú kartu za predošlý faul na Lucasa Mouru dostáva James Milner (Liverpool FC).

90
    Nadstavený čas sú štyri minúty.

90
    Domáci po zisku lopty rýchlo zaútočili. Mané o loptu prišiel a potom v súboji o loptu podrazil Milner Lucasa Mouru. Hra ale pokračovala ďalej výhodou Tottenhamu a po strate hostí Milner napokon získal priamy kop pri rohovej zástavke.
    89. Danny Rose (TOT)

89
    Rose si nabehol z ľavej strany na nákop za obranu Tottenhamu a po spracovaní lopty prenikol do liverpoolskej šestnástky. Tam si loptu naviedol na pravačku, cez Gomeza však vystrelil v páde vysoko nad domácu bránu.

88
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Christian Eriksen, prichádza Giovani Lo Celso.

88
    NDombèlé skúsil zaskočiť brankára Alissona strelou zhruba zo 40 metrov, vystrelil však priamo na brazílskeho gólmana Liverpoolu.

87
    Tottenham kombinuje na polovici domácich a podobne, ako predtým domáci, hľadá priestor na prienik do súperovej šestnástky.

87
    Držanie lopty v posledných 5 minútach: 25 % : 75 %

86
    V súboji dvoch striedajúcich hráčov fauloval Joe Gomez Lucasa Mouru. Hostia rýchlo rozohrali, center Rosea zľava sa však stal ľahkou korisťou brankára domácich Alissona.