Nové Zámky – B. Bystrica 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:0 (kon.) | Poprad – Miškovec 2:1 (kon.)
Košice – Budapešť 5:4 (po pr.) | Zvolen – HC Slovan 1:2 (kon.) | Detva – Nitra 1:3 (kon.)
HK Detva
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
HK Nitra
Piatok 01.11.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:31:11)

Tretia tretina priniesla hokej plný tvrdých zákrokov a faulov a hlavne Detvania štyrmi vylúčeniami v priebehu šiestich minút prišli o hromadu času na vyrovnanie. V jednom z týchto oslabení navyše dostali tretí gól, na ktorý už nedokázali zareagovať. Nitra si posledných zhruba 10 minút skúsene postrážila a domácich nepustila ani len do výraznejšieho záverečného tlaku. Nitra sa vďaka tejto výhre posúva už na šieste miesto, Detva naopak klesla na priebežnú 10. pozíciu.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 9:7 (30:31)

Po záverečnej siréne ešte vznikla na ľade menšia potyčka, ktorú však vyriešili rozhodcovia.

59:48
    Je hotovo! Nitrania znovu vyhodili puk zo svojej tretiny a domáci musia 12 sekúnd pred koncom začínať z vlastného pásma.

59:26
    Odrazený puk získal Sýkora, ktorý ale tiež trafil len nitrianskeho obrancu. Hostia následne puk vyhodili zo svojej tretiny.

59:02
    Chovan znovu strieľal od modrej, tentokrát ale trafil len Morrisona.

58:50
    Domáci vyhrali vhadzovanie v útočnej tretine, Chovanova tvrdá strela od modrej ale bola zrazená na ochrannú sieť.

58:38
    Oddychový čas Detvy.

58:24
    Nitrania znovu vyhodili puk zo svojho pásma a Detvanov veľmi vysoko napádali. Chovan ale i tak dokázal rozohrať a následne nahodením na Šimbocha získal vhadzovanie v útočnej tretine.

58:09
    Petrík vykorčuľoval z bránky. Detva hrá v šestici!

57:51
    Zuzin vhadzovanie vyhral, avšak prihral za seba tak prudko, že vyhnal svoj tím z útočnej tretiny. Domáci majú puk znovu vo vlastnom pásme a znovu sa nedokážu dostať cez prehustené stredné pásmo.

57:07
    Jendroľ nahodil puk na zadný mantinel a sám si ho dokorčuľoval. Graham mu ho následne vypichol, nevydarenou rozohrávkou ho však vyhodil cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

56:50
    Nitrania naviac získavajú čas súbojmi v rohoch útočnej tretiny. Detvania majú obrovský problém puk získať.

56:11
    Valent vyhral buly za seba na Frederika Fekiača, ktorý strelou od modrej minul nitriansku bránku a navyše i vyhnal svoj tím z útočnej tretiny.

55:50
    Gachulinec tvrdou ranou od modrej zlomil hokejku blokujúcemu Blackwaterovi, Morrison tak následne radšej vyhodil puk na zakázané uvoľnenie Nitry.

55:26
    Sýkorovi sa individuálny prienik cez štvoricu protihráčov nevydaril. Domácim sa už začína veľmi rýchlo krátiť čas.

54:59
    Graham prihrávkou z ľavého kruhu našiel medzi obrancami Detvy voľného Lušňáka, ktorý z vrcholu ľavého kruhu tesne minul pravú žŕďku Petríkovej bránky.

Michal Sadlek

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 22. Šišovský (Zuzin, Chovan) – 12. Blackwater (Buček), 15. Graham (Blackwater, Kerbashian), 45. Kerbashian (Morrison, Buček)

HK Detva: Petrík (Šimko) – Chovan, Gachulinec, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Lalík, Sokolov – Sýkora, Zuzin, Šišovský – Žilka, Valent, Gašpar – Ľupták, Podešva, Čacho – Török, V. Fekiač, Surový
    HK Nitra: Šimboch (Sklenár) – Morrison, Mezei, Graham, Olsen, Pupák, Versteeg, Korím, Rácz – Scheidl, Kerbashian, Blackwater – Rác, Šimun, Buček – Csányi, Lušňák, Fominych – Hrušík, Minárik, Čaládi

Rozhodca: Adamec, Kókai – Rojík, Kis-Király