Philadelphia – Carolina 4:1 (kon.) | Columbus – Vegas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.)
Montreal – Boston 5:4 (kon.) | Toronto – LA Kings 3:1 (kon.) | Winnipeg – NJ Devils 1:2 (0:2 po s.n.)
Dallas – Colorado 4:1 (kon.) | Calgary – Arizona 4:3 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 1:2 (po pr.)
Anaheim – Minnesota 2:4 (kon.) | San Jose – Chicago 4:2 (kon.)

David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:37
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:54 (04:29:26)

1. Viktor Mete (MTL) 2+0
    2. Ben Chiarot (MTL) 1+1
    3. Tomáš Tatar (MTL) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:25 (13:6, 12:9, 6:10)
    Zblokované střely – 27:11
    Vyhraná vhazování – 24:36
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 31:36

Máme za sebou rozhodně pohledné a dramatické utkání mezi Montrealem a Bostonem. Domácí byli dvě třetiny lepší a živější, ale ze své převahy vytěžili jen těsné vedení 4:3.

Ve třetí části Medvědi přidali a ve 44. minutě srovnali Seanem Kuralym, který po výjezdu zpoza branky překvapil Price zakončením k bližší tyčce. Krátce poté hosté dostali puk do sítě znovu, ale domácí střídačka si vyžádala coach's challenge a video prokázalo, že trefě Bjorka předcházel těsný ofsajd. V čase 49:07 tak naopak vrátil Habs vedení střelou z levého kruhu Ben Chiarot a nakonec se jednalo o vítěznou trefu. Boston už totiž nedokázal srovnat ani při závěrečné hře bez brankáře a teprve podruhé v sezóně vyšel bodově naprázdno.

60:00
    V úplném závěru ještě stačil vypálit od modré čáry David Krejčí. Carey Price asi moc neviděl, ale puk uvízl někde v jeho výstroji! Předtím hledal Pastrňák křížným pasem Marchanda, který branku minu.

59:41
    Domácí se osvobodili a Bruins rozehrávají z obranného pásma.

59:18
    Do dorážky Bergerona vložil hůl Thompson a kotouč skončil až v ochranné síti.

59:01
    Bruins si vyžádali oddechový čas.

59:01
    Zakázané uvolnění Montrealu! Teď už hosté gólmana jistě odvolají.

58:34
    A hosté zatím nemají kdy odvolat brankáře. Do zakončení se naopak dostal Jonathan Drouin a Rask zasahoval vyrážečkou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Rask zatím zůstává v brance.

57:16
    Třetí třetina se pomalu chýlí ke konci. Brzy můžeme očekávat hostující power-play.

56:33
    Gallagher si vyjel zpoza branky a testoval pevnost pravého betonu Tuukky Raska. Ten ho měn natlačený na tyčce a tak odolal.

55:23
    Hra se přelévá ze strany na stranu! Phillip Danault se zprava natlačil až před Raska, který měl položenou hůl na ledě a tou puk zastavil.

54:49
    Na pravém křídle nabral rychlost Pastrňák. Před Pricem chtěl ještě přihrávat, ale Marchand byl daleko.

54:12
    Coyle zamířil s pukem za domácí branku, odkud se snažil oslovit své spoluhráče. Přihrávce chyběla přesnost.

53:08
    Max Domi drze prohodil puk mezi bruslemi Zdena Cháry. Ten už nedokázal útočníka Montrealu zabrzdit, Domi ale své sólo zakončil střelou mimo!

Martin Augustin

Góly a asistencie: 2. Mete (Armia, Petry), 17. Tatar (Gallagher, Chiarot), 18. Byron, 39. Mete (Lehkonen, Petry), 50. Chiarot (S. Weber, Tatar) – 15. Pastrňák (Krug, Bergeron), 28. Clifton, 39. Bjork (McAvoy), 44. Kuraly (Wagner)

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Mete, Petry, Chiarot, C. Fleury, Reilly – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Domi, Drouin – Byron (A), Poehling, Lehkonen – Suzuki, N. Thompson, Cousins.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Bjork – Wagner, Kuraly, Senyshyn.

Rozhodca: Joannette, St. Laurent – Flemington, Knorr

Diváci: 21 302