Toronto – Vegas 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (po pr.) | Carolina – NY Rangers 2:4 (kon.)
Florida – Washington 4:5 (po pr.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | Ottawa – LA Kings 3:2 (po pr.)
Chicago – Vancouver 5:2 (kon.) | Colorado – Nashville 9:4 (kon.) | Calgary – NJ Devils 5:2 (kon.)
Arizona – Columbus 2:3 (kon.) | San Jose – Minnesota 6:5 (kon.) | Buffalo – Tampa Bay 2:3 (kon.)
San Jose Sharks
6:5 (4:0, 2:2, 0:3)
Minnesota Wild
cz Piatok 08.11.2019, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké ráno. (07:17:22)

3. Eric Staal (MNS) 1+2

Zápas skončil, San Jose nakonec udrželo těsné vedení a vyhrává na domácím ledě nad Minnesotou 6:5. Zápas přitom vypadal ještě po dvou třetinách naprosto jasně pro Sharks. Ti předvedli zejména skvělou první třetinu, kterou vyhráli 4:0 a vyhnali z branky Wild Stalocka. Ve druhé třetině už se začala prosazovat i Minnesota, ale Sharks pokaždé na její snížení reagovali a stále vedli o čtyři branky – 6:2. Až ve třetí třetině dokázala Minnesota zápas pořádně zdramatizovat. Nejprve se prosadil po špatné Jonesově rozehrávce Brad Hunt, v 50. minutě se prosadil Ryan Donato. Poté Wild ustáli dlouhou přesilovku soupeře a v 56. minutě snížil už na 5:6 Jason Zucker. V závěru to ještě hosté zkoušeli bez brankáře, ale na vytoužené vyrovnání už nedosáhli.

59:36
    Minnesota má obrovský tlak, do šance se dostali Staal a po něm Suter, ale gól z toho není!

59:13
    San Jose se zatím brání dobře, povedlo se mu dostat puk do střední třetiny.

58:30
    Minnesota zkouší power play, Dubnyk už je na střídačce.

57:37
    Zach Parise mohl dosáhnout na vytoužené vyrovnání, do šance se dostal po Karlssonově chybě. Ale tu nepotrestal, Jones tentokrát vytáhl perfektní zákrok.

57:16
    Klid na hokejky San Jose mohl vrátit Marcus Sörensen, ale svou šanci nevyužil, takže je to i dál pouze o gól.

56:50
    Minnesotě se nepovedlo správně projít přes modrou čáru, píská se ofsajd.
    55:25 Jason ZUCKER - 6:5

55:25
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Možná se nám přeci jen rodí velký obrat, protože je to už jen o gól! Zuccarello našel na pravém kruhu zcela volného JASONA ZUCKERA, a ten střelou z první překonal Jonese, který se nestihl přesunout. Asistence: Mats Zuccarello, Eric Staal.

55:10

54:06
    Sharks se už druhá část přesilovky moc nedaří, Minnesota často vyhazuje puky.

53:29
    Thortonova přihrávka v útočném pásmu nebyla dobrá a Minnesota opět dokázala vyhodit puk.

53:02
    Nakonec se přeci jen Wild povedlo dostat k puku a vyhodit ho do bezpečí.

52:42
    Logan Couture nahazoval puk před branku, ale tato nabídka se neujala. Talk Sharks však pokračuje.

51:59
    Další Dubnykův zákrok, tentokrát proti Burnsově ráně.

51:46
    Devan Dubnyk předvedl další parádní zákrok a nyní drží svůj tým v naději na body.

51:33
    Logan Couture vypálil z první z pravého kruhu, ale gól z toho není, protože Devan Dubnyk se dokázal bleskově přesunout a skvěle zasáhnout.

50:53
    Burnsova střela byla nepřesná a puk poté navíc hned opustil útočné pásmo.

50:43
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ryan Donato.

50:09
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Noah Gregor – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 5 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

50:09
    Evander Kane si přivodil zranění, má problém s zřejmě s levým kolenem.
    49:21 Ryan DONATO - 6:4

49:21
    Tak pozor, závěr utkání by ještě mohl být hodně dramatický, Sharks už vedou jen o dvě branky 6:4. Staal vybojoval kotouč a našel přesnou přihrávkou mezi kruhy postaveného RYANA DONATA. Ten se trefil rychlou střelou přesně do horního rohu Jonesovy branky. Asistence: Eric Staal.
    48:07 Brad HUNT - 6:3

48:07
    Minnesota se dostává na rozdíl tří branek! Jones se vydal rozehrávat za branku, ale to mu nevyšlo a vše vyústilo v branku. Jonesovu chybu potrestal BRAD HUNT. Asistence: Luke Kunin.

46:39
    Patrick Marleau nyní mohl jet do velké šance, mohl být sám před brankou. Jenže v klíčovém okamžiku mu podjela brusle a na puk tak nedosáhl.

45:54
    Třetí formace Sharks se v útočném pásmu příliš dlouho neudržela, Patrick Marleau docela rychle přišel o kotouč.

44:49
    Hertl našel nápaditou přihrávkou na modré čáře Vlasica. Ten hned vypálil, ale ani on Dubnyka nepřekonal.

43:44
    Minnesota jen poslala puk do útočného pásma a odevzdala ho tím soupeři. Poté Wild vystřídali.

43:08
    Na opačné straně se do velké šance dostal Radim Šimek, který pálil z pravého kruhu. Dubnyka ale nepřekonal.

42:39
    Dobrou práci odvedl mladý útočník Jordan Greenway, který ve středním pásmu získal puk pro své barvy.

41:30
    San Jose začíná třetí třetinu aktivně a hned se usazuje v útočném pásmu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:34.

San Jose vede po dvou třetinách na domácím ledě nad Minnesotou 6:2. Na branku se ve druhé třetině čekalo docela dlouho, až ve 35. minutě přestřelku odstartoval Luke Kunin, který si hezky objel Jonese a zavěsil. Sharks ale přispěchali s rychlou odpovědí, v přesilové hře se prosadil Tomáš Hertl. Hosté znovu snížili, když se šikovnou tečí prosadil Eric Staal, ale poslední slovo měli přeci jen domácí, kteří se znovu prosadili v přesilovce, tentokrát se trefil Evander Kane.

40:00
    39:16 Evander KANE - 6:2

39:16
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou zpět do čtyřbrankového vedení, tentokrát využívají přesilovou hru ještě o něco rychleji než v předchozím případě. Vše začalo Herlovým vyhraným vhazováním. Puk poté před branku poslal Couture. Tam se pohyboval EVANDER KANE a přesnou střelou překonal Dubnyka. Asistence: Logan Couture, Brent Burns.

39:06
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

38:59
    O rychlou reakci se pokusil hvězdný bek San Jose Brent Burns, ale jeho dělovka skončila ve výstroji Dumby.
    37:59 Eric STAAL - 5:2

37:59
    Přestřelka v závěru druhé třetiny nekončí! Tentokrát byla na řadě Minnesota, která znovu snižuje na rozdíl tří branek – 2:5. Burns nechal před brankou volného ERICA STAALA, a to se mu vymstilo, protože Staal tečoval Hartmanovu střelu mimo dosah Jonese. Asistence: Ryan Hartman.
    37:04 Tomáš HERTL - 5:1

37:04
    Když se v přesilovce dostal TOMÁŠ HERTL do palebné pozice podruhé, už to vzal na sebe a udělal dobře, protože se trefil naprosto přesně k tyči. Dubnyk poprvé v zápase inkasoval a domácí velice rychle využili přesilovou hru. Asistence: Logan Couture, Brent Burns.

36:55
    Hertl mohl střílet, ale ještě situaci chtěl vylepšit přihrávkou. Ta se však neujala.

36:37
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Eric Staal – 2 min., vysoká hůl).

36:22
    Domácí si poprvé v zápase zahrají přesilovku, mají výhodu.
    35:51 Luke KUNIN - 4:1

35:51
    Hosté se konečně dočkali. Přesilovku sice nevyužili, ale přeci jen snižují na 1:4. Před branku si s pukem nabruslil LUKE KUNIN, dostal od obránců Sharks příliš mnoho prostoru a puk zavěsil neomylně pod horní tyčku. Asistence: Joel Eriksson Ek.

35:28
    Radim Šimek od levého hrazení nahodil puk na branku, ale s tím si Dubnyk porazil, puk vyrazil.

35:06

34:51
    Zuckerova přihrávka nebyla přesná a je tu další vyhození Sharks.

34:24
    San Jose se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma, přesilovka Minnesoty ale ještě pokračuje.

34:06
    Do Dumby se hned pustil Dylan Gambrell, ale bitku brzy rozdělili rozhodčí.

34:03
    Dumba tvrdě u mantinelu trefil Ferrara a hned je z toho bitka.

33:43
    Teď už se San Jose povedlo vyhodit puk a Wild to musejí zkoušet znovu.

33:13
    Kevin Fiala nebezpečně dorážel z pravé strany, ale Jones betonem puk vyrazil. Wild drží útočné pásmo, tlak pokračuje.

33:06
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., držení).

32:57
    Bude se vylučovat na domácí straně, Minnesotě je ponechána výhoda.

32:06
    Tentokrát už skončilo vyhození San Jose zakázaným uvolněním.

31:51
    Sharks jen obloučkem vyhodili kotouč z vlastní třetiny a musejí se chystat na další útočný výpad soupeře.

31:09
    Jared Spurgeon z pravé strany nahazoval puk na branku a jeho spoluhráči tam pak nebezpečně doráželi. Jones se ale skvěle zorientoval a puk před brankovou čárou udržel.

30:24
    Opět se píská postavení mimo hru Minnesoty a je tu komerční pauza.

29:44
    Martin Jones zastavil puk za svou brankou a pomáhá svému mužstvu s rozehrávkou.

29:25

29:03
    San Jose nakonec přeci jen vyhodilo a poté se při dalším přechodu Wild modré čáry pískal ofsajd.

28:39
    Minnesota se konečně dokázala usadit v útočném pásmu a má tlak, ale zatím nevystřelila.

28:02
    Opět se Sharks rychle dostali k puku v pohodlně ho vyhodili. Stihnou vystřídat.

27:42
    San Jose začíná oslabení dobře, hned se mu povedlo vyhodit kotouč.

27:25
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., sekání).

26:20
    Dumbova rána byla nepřesná, takže tentokrát Jones zasahovat nemusel. A Minnesota kvůli té nepřesné střele přišla o pásmo.

25:38
    Kevin Fiala se z pravé strany natlačil na branku a Jonese měl hodně práce s tím, aby kotouč zastavil.

25:10
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., hrubost).

25:09
    Celou situaci ještě rozhodčí přezkoumali u videa a svůj verdikt si potvrdili. Gól neplatí, Hertl atakoval Dubnyka v brankovišti nedovoleně.

25:09
    Dubnyk měl velké starosti se střelou Ferrara z levé strany. Kotouč Dubnykovi propadl do sítě, ale branka neplatí, rozhodčí už předtím odpískal. Poté se ještě před jeho brankou strhla mela.

23:56
    Domácí nakonec dokázali vyhodit puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

23:35
    Minnesota teď tlačí San Jose před Jonesem a snaží se o snížení. To se mu ale zatím nedaří, San Jose se dobře brání.

23:04
    Z pravé strany střílel Jared Spurgeon, jeho pokus byl ovšem přizvednut do ochranné sítě.

22:09
    Na opačné straně rychle střílel obránce Brad Hunt a Martin Jones musel předvést pohotový zákrok, aby si udržel čisté konto.

21:42
    Hertlova formace se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale právě Hertl nedokázal puk u mantinelu vydolovat.

20:53
    Vypadalo to, že Šimek byl v útočném pásmu San Jose podražený, ale rozhodčí to dvěma minutami netrestají.

20:10
    Druhá třetina začala, hraje se momentálně čtyři na čtyři.

20:01
    Střídání v týmu Minnesota Wild: ze hřiště odchází Alex Stalock, přichází Devan Dubnyk.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:32.

První třetina už je minulostí, San Jose vyhrává nad Minnesotou na domácím ledě vysoko 4:0. Domácí měli skvělý vstup do utkání, už v první minutě se prosadil po rychlé akci kapitán Logan Couture. V 6. minutě už San Jose vedlo 2:0, tentokrát se po Hertlově přihrávce trefil Timo Meier. Další dva góly si Sharks nechali na závěr třetiny. Nejprve se díky šikovné teči prosadil Marcus Sörensen a po něm ještě po skvělé přihrávce Tomáše Hertla Radim Šimek.

20:00

19:55
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., hrubost).

19:55
    Ještě jednou se bude vhazovat před Jonesem, ale ještě předtím se na ledě odehrává drobná šarvátka.

19:44
    Jones opravdu musel ještě zasahovat. Hosté vyhráli vhazování a od modré čáry vypálil Suter. Jones si poradil.

19:41
    Puk vypadl ze hřiště a vhazovat se bude v útočném pásmu Minnesoty. Ta má tedy ještě v první třetině možnost korekce skóre.
    18:32 Radim ŠIMEK - 4:0

18:32
    Sharks jsou zatím naprosto nezastavitelní! Domácí jeli do přečíslení čtyři na dva, které skvěle vyřešili. Jmenovitě to byl Hertl, který se skvěle zorientoval, přihrál do druhé vlny svému krajanovi RADIMU ŠIMKOVI, a ten dokázal propálit Stalocka. Asistence: Tomáš Hertl, Timo Meier:

17:45
    San Jose se znovu docela jednoduše dostalo do útočného pásma a tam zlobí Minnesotu.
    16:40 Marcus SÖRENSEN - 3:0

16:40
    Domácí korunují skvělou první třetinu už třetím gólem! Marleau poslal skvělý puk před branku, kde ho tečoval MARCUS SÖRENSEN a Stalock opět musí vytahovat kotouč ze své sítě. Asistence: Patrick Marleau, Logan Couture.

15:20
    Hra je přerušena, kotouč skončil v hledišti. Je tu komerční přestávka.

14:46
    Carson Soucy si sjel na pravý kruh, odkud vypálil, ale branku San Jose netrefil.

13:20
    Proti Suterově střele už Jonese musel zasahovat a zvládl to. Následně domácí vyhodili puk.

12:20
    Jason Zucker střílel z nadějné pozice a vypadalo to, že Jones není v ideálním brankářském postavení. Zucker ale minul branku.

11:42
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan Gambrell – 2 min., hákování).

10:57
    Opět se Minnesota chtěla dostat do útočného pásma nahozením puku, ale nebyla to znovu vhodná varianta. Domácí kotouč sebrali a rychle rozehráli.

09:40
    Na ledě byla opět Hertlova formace a znovu dostala Minnesotu pod velký tlak. Meier opět pálil, ale tentokrát Stalocka nepřekonal.

08:58
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, ale tam ho poté nedokázali vybojovat a rozehrávat tak budu moci domácí.

07:50
    Na Stalocka ujížděl úplně sám Evander Kane, ale neuspěl a tento zákrok by mohl brankáři Minnesoty zvednout sebevědomí.

07:30
    Na opačné straně se dostal ke střele zkušený útočník Wild Zach Parise. Martin Jones si připsal jistý zákrok.
    05:56 Timo MEIER - 2:0

05:56
    San Jose potvrzuje vynikající vstup do utkání a jde do dvoubrankového vedení! Karlsson našel svou přihrávkou Hertla a ten pak předal puk do palebné pozice TIMO MEIEROVI. Ten se z mezikruží trefil přesně k tyči, Stalock na kotouč nedosáhl. Asistence: Tomáš Hertl, Erik Karlsson.

05:40
    Minnesota se dostala do útočného pásma, ale dlouho tam nezůstala, hosté si zatím se soupeřem neví rady.

04:02
    Patrick Marleau střílel a Marcus Sörensen pak ještě nebezpečně dorážel. Stalock to tentokrát zvládl a udržel ztrátu svého týmu na přijatelné hodnotě.

03:14
    Nejprve pálil Tomáš Hertl a pak ještě Brent Burns. Kotouš nakonec skončil v ochranné síti.

02:30
    San Jose pokračuje ve velké aktivitě. Na ledě je první formace a svírá svého soupeře před Stalockem.

00:52
    Skvělý vstup do utkání v podání San Jose! Kane se skvěle zorientoval a našel přesnou přihrávkou před branku si najíždějícího LOGANA COUTURA. Ten kotouč trefil přesně tak, jak chtěl, a propálil Stalocka. Asistence: Evander Kane, Marcus Sörensen,

00:01

Hymna Spojených států už dozněla, takže je jasné, že začátku utkání už nic nebrání.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – R. Šimek, Burns, Vlasic (A), E. Karlsson, Dillon, Ferraro (C) – E. Kane, Couture, Labanc – Meier, Hertl, Goodrow (A) – Sörensen, J. Thornton, Marleau – Gregor, Gambrell, Bergmann.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Zucker, E. Staal, Zuccarello – Parise (A), M. Koivu (C), Fiala – Donato, Kunin, Hartman – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway..

Vzájemná utkání

Oba celky na sebe v uplynulé sezóně narazily třikrát a pokaždé se z výhry radovalo San Jose, který získalo plný počet šesti bodů. Hosté tak mají svému soupeři dnes určitě co oplácet.

Také hosté z Minnesoty na tom nejsou vůbec dobře. V tabulce Západní konference jsou na tom podobně, jako jejich dnešní soupeř. Jsou třináctí se ziskem jedenácti bodů, které získali za pět výher, desetkrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Divočáci měli za sebou sérii tří proher a tu také prolomili v posledním odehraném duelu, kdy uspěli výsledkem 4:2 na ledě Ahaheimu Ducks. V tabulce by se tak rádi také konečně začali zvedat a proti Žralokům se budou snažit vyhrát, i když je v SAP centru, tedy ve žraločím teritoriu, nečeká nic lehkého. Čeká nás však další zajímavý zápas v rámci nejlepší hokejové ligy světa a proto si ho rozhodně nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Eric Staal – 11 bodů (5+6)
    Jason Zucker – 9 bodů (4+5)
    Brad Hunt – 8 bodů (4+4)

Domácí hráči ze San Jose Sharks mají výsledky jako na houpačce. Výhry střídají prohry, zatím Žraloci měli šňůru několika výher za sebou pouze jednou a nemají tak optimální formu. V tabulce Západní konference je tak najdeme až na čtrnáctém místě. Po šestnácti odehraných duelech zapsali pět výher a hrozivých jedenáct proher a mají na svém kontě jedenáct bodů. Po pěti prohraných utkáních v řadě za sebou, kdy Žraloci nezapsali ani jeden bod, přivítali ve středu v SAP centru v San Jose Chicago Black Hawks, se kterým vyhráli 4:2 a přerušili tak šňůru pěti proher. Do utkání už zasáhl uzdravený český obránce Radim Šimek, který se zotavoval po těžké operaci kolene. A byl rozhodně vidět. Zapsal totiž pět hitů a čtyřikrát zablokoval střelu soupeře. Dnes bude chtít znovu svému týmu pomoci a proti Minnesotě tak se svými spoluhráči bodovat.

Tomáš Hertl – 14 bodů (5+9)
    Brent Burns – 14 bodů (3+11)
    Evander Kane – 13 bodů (9+4)

Hezké časné páteční ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje zámořská NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy San Jose Sharks a Minnesota Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 1. Couture (E. Kane, Sörensen), 6. Meier (Hertl, E. Karlsson), 17. Sörensen (Marleau, Couture), 19. R. Šimek (Hertl, Meier), 38. Hertl (Couture, Burns), 40. E. Kane (Couture, Burns) – 36. Kunin (J. Eriksson Ek), 38. E. Staal (Hartman), 49. Hunt (Kunin), 50. Donato (E. Staal), 56. Zucker (Zuccarello, E. Staal)

Minnesota Wild: Stalock (21. Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Zucker, E. Staal, Zuccarello – Parise (A), M. Koivu (C), Fiala – Donato, Kunin, Hartman – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway.

Rozhodca: Rehman, Schlenker – Suchánek, T. Gawryletz

Diváci: 15 764