Chelsea – Crystal Palace 2:0 (kon.) | Burnley – West Ham 3:0 (kon.) | Newcastle – Bournemouth 2:1 (kon.)
Southampton – Everton 1:2 (kon.) | Tottenham – Sheffield Utd. 1:1 (kon.) | Leicester – Arsenal 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
1:1 (0:0)
Sheffield United
cz Sobota 09.11.2019, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 12. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 6:9. (18:02:27)

Fotbalisté Tottenhamu doma remizovali se Sheffieldem United 1:1 a prodloužili tak své čekání na výhru v Premier League už na pět zápasů. Nutno však dodat, že minimálně bod si hostující Blades rozhodně zasloužili. Většinu zápasu totiž byli dokonce nebezpečnější než soupeř. V 58. minutě se přesto ujali vedení domácí, když po nešťastném obraném zákroku Stevense zamířil mezi nohy gólmana Son Hung-min. Hosté odpověděli bleskurychle, jenže McGoldrickův zásah byl nakonec anulován pro ofsajd, který celé akci předcházel. Na čisto se tak Sheffield mohl radovat až v 78. minutě kdy centr Georgeho Baldocka přelétl nabíhající hráče a míč zapadl za záda překvapeného Gazzanigy. V závěrečných minutách Kohouti přeci jen soupeře zatlačili, ale rozhodnout už nedokázali.

90+6

90+6
    Hosté jsou v deseti zatlačeni před svou šestnáctku, Kohouti se snaží zřejmě o poslední zteč.

90+5
    Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází David McGoldrick, přichází Luke Freeman.
    90+3. Mourovu ránu vytáhl nad břevno Henderson.

90+3
    Lucas Moura to zkusil zhruba z 20 metrů a jeho projektil vytáhl nad břevno Henderson! Ten nyní hodně podržel svůj tým.

90+2
    S centrem Winkse si poradila obrana hostí. Podobně dopadl také nákop Sissoka. Je tu závěrečný nápor Spurs.

90+1
    Chris Basham vyfasoval žlutou kartu za faul zezadu. Tady nebylo co řešit.

90+1
    Rozhodčí nastaví šest minut!

90
    Na sebe to vzal Son, který se dostal k míči na hranici pokutového území a nakonec si míč dovedl do střelecké pozice. Zakončoval však z úhlu a Henderson si situaci pohlídal.

89
    Domácí by přeci jen chtěli v závěru rozhodnout. Sheffield se trochu zatáhl a je zřejmě spokojen s bodem.

88
    Čerstvého Robinsona hned hledala přihrávka, ovšem útočníka Sheffieldu předskočil Foyth.

87
    Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Lys Mousset, přichází Callum Robinson.

87
    Na centr Harryho Winkse si naskakoval Harry Kane, hlavou však na balón nedosáhl. Hosté budou poprvé střídat.

86
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Lucas Moura.

84
    Po souboji s Bashamem spadl v šestnáctce Son. Obránce Blades však trefil nejprve míč a vše tak bylo z jeho strany čisté.

81
    Nutno říci, že Sheffield vyrovnal naprosto zaslouženě. Uvidíme, co se stane v posledních deseti minutách.