Alavés – Valladolid 3:0 (kon.) | Valencia – Granada 2:0 (kon.) | Eibar – Real Madrid 0:4 (kon.)
Barcelona – Vigo 4:1 (kon.)
Deportivo Alavés
3:0 (2:0)
Real Valladolid
Sobota 09.11.2019, 13:00Španielska LaLiga • 13. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Baskický klub sa nachádza na šestnástom mieste so ziskom 12 bodov za tri výhry, tri remízy a šesť prehier pri skóre 11:18. Len posledné štyri tímy strelili menej gólov a iba posledné dva ich inkasovali viac. Naposledy Alavés prehralo 2:4 s Osasunou, posledné výhra prišla 20. októbra proti Celte Vigo. Najlepším strelcom tímu je Lucas Pérez so šiestimi zásahmi.

Dvanásty Valladolid má na konte sedemnásť bodov za štyri výhry, päť remíz a tri prehry so skóre 14:14. Naposledy Real porazil 3:0 Mallorcu, predtým prehral proti Barcelone 1:5, čím skončila jeho séria piatich duelov bez prehry. Počas nej porazil Espanyol aj Eibar, remizoval s Granadou, Atléticom Madrid aj Athleticom Bilbao. V tomto ročníku Valladolid bodoval aj na Santiago Bernábeu. Sergi Guardiola a Óscar Plano strelili po tri góly.

Úvodné zostavy:

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Navarro, Laguardia, R. Duarte – Aleix Vidal, García (C), Pina, Rioja – Joselu, Lucas Pérez.
    Náhradníci: Sivera – Magallán, Pons, Sainz Gallo, Burke, Burgui, Guidetti.

Real Valladolid: Masip – Barba, Karim, Olivas, Moyano (C) – T. Villa, Míchel, Alcaraz, Plano – Ünal, Guardiola.
    Náhradníci: Lunin – Porro, Nacho Martínez, Fede, Tuhami, Hervías, Sandro Ramírez.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Domáci tím mal výkop zápasu, nastupuje v modro-bielych dresoch, hostia majú tradičnú bielo-bordovú kombináciu.

2
    Víctor Laguardia zastavil rodiacu sa akciu súpera v strede ihriska, postupne môžu prejsť dopredu hostia.

3
    Ximo Navarro vyriešil situáciu vo svojej šestnástke, loptu pred dvomi hráčmi Valladolidu odkopol na roh.

4
    Deportivo Alavés sa ubránilo rohu hostí, avšak po odkope zakladá Real Valladolid ďalšiu útočnú akciu.

5
    Lucas Pérez sa snažil z krídla preniknúť cez dvojicu obrancov do pokutového územia, tento úmysel mu nevyšiel, prišiel tam aj ofenzívny faul.

6
    Žltú kartu dostáva Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).

7
    Rubén Alcaraz zastavil rodiacu sa akciu domácich hráčov, Deportivo Alavés znova skúša niečo vymyslieť.

8
    Joselu sa nedostal k lopte k bránkovej čiare ako prvý, obranca Javi Moyano ju skontroloval, aby prešla mimo ihriska.

9
    Veľmi dobrý center zľava do šestnástky minul Lucas Pérez, ale Joselu zakončoval z uhlu iba do pripraveného Masipa.

10
    Desať minút stretnutia je za nami. Valladolid začal aktívnejšie, avšak domáci hráči prebrali taktovku nad zápasom.

11
    Toni Villa sa po krídle nedostal do šestnástky Deportiva, na ceste ho faulom zastavil Manuel García.

12
    Real Valladolid síce chvíľu kombinoval, nakoniec domáci prešli do protiútoku. Lucas Pérez ale dostal zlú prihrávku, ktorú mu odkopol Kiko Olivas.

13
    Deportivo Alavés získalo rohový kop, lenže center na prednú žrď defenzíva hostí okamžite odvrátila.

14
    Óscar Plano si pekne nabehol do pokutového územia, v poslednej chvíli mu obrana Deportiva loptu odkopla.

15
    Center z rohového kopu smeroval na malé vápno, tam jeden z hostí vo veľmi dobrej pozícii loptu hlavou tesne minul.

16
    Víctor Laguardia a Sergi Guardiola sa dostali do osobného súboja, po ktorom nasleduje odkop od domácej bránky.

17
    Víctor Laguardia zahral v strede ihriska poriadne tvrdo, na trávniku skončil Sergi Guardiola. Obranca Alavésu druhej žltej karte uniká.

18
    Fauly: 6 – 0

19
    Deportivo Alavés získalo rohový kop a center do malého vápna zakončil Víctor Laguardia tak, že trafil brvno. Obrovská šanca.

20
    Úvodné minúty nám priniesli veľmi zaujímavý futbal. Verme, že aktéri v tomto tempe budú aj pokračovať.

21
    Real Valladolid sa snažil niečo vymyslieť na ľavom krídle, k lopte sa však dostali len hráči Deportiva Alavés.

22
    Martín na krídle prihrával nepresne, hostia však loptu len odkopli mimo ihriska.

23
    Federico Barba pritvrdil v strede ihriska, na trávniku skončil jeden z domácich hráčov.

25
    Aleix Vidal potiahol akciu po krídle až do šestnástky súpera, lenže následne nepresne prihrával na Lucasa aj Joseluho.

26
    Tím Alavés práve strelil gól!
    Ďalšia krásna akcia domácich, tentoraz po pravom krídle. JOSELU sa dostal na lopte na hranici pokutového územia, po trávniku trafil presne k žrdi.

27
    Deportivo Alavés ide do zaslúženého vedenia, v posledných minútach sú totiž domáci jasne lepším tímom.

28
    Lucas Peréz si znova nabehol za obranu súpera, loptu na jeho osobu ale nepustil obranca Barba.

29
    Enes Ünal sa v strede ihriska nepresadil, lopta mu ušla a vhadzovať môžu domáci hráči.

30
    Deportivo Alavés získalo priamy kop, lenže center do šestnástky súpera sa neujal.

31
    Stratené lopty: 24 – 29

32
    Žltú kartu dostáva Federico Barba (Real Valladolid).

33
    Jordi Masip výrazne podcenil ďalšiu centrovanú loptu, ktorá išla k bránke. V podstate guľatý nezmysel len sklepol pred bránkovú čiaru, kde bol ako prvý TOMAS PINA a rozvlnil sieť.

34
    Žltú kartu dostáva Manuel García (Deportivo Alavés).

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času. Deportivo Alavés jasne kráča z trom bodom, ale stále je pred nami veľa času.

36
    Real Valladolid získal priamy kop z ideálnej streleckej pozície, bolo to 20 metrov od bránky. Rubén Alcaraz nasmeroval technické zakončenie len tesne vedľa.,

37
    Strely: 5 – 1

38
    Pred bránkou Masipa to znova horelo. Joselu v snahe zakončiť skončil na trávniku, po kontakte gólmanom sa penalta nepískala, bude to roh.

39
    Víctor Laguardia sa dnes druhýkrát dostal k hlavičke po centri z rohového kopu, loptu poslal asi meter nad brvno.

39
    Real Valladolid sa usadil v strede ihriska, smerom dopredu to hráčom hostí ide momentálne ťažko.

40
    Posledných päť minút prvého polčasu. Dokáže Real Valladolid do prestávky znížiť?

41
    Držanie lopty: 54% – 46%

42
    Zahroziť chceli aj hostia, avšak prihrávka do pokutového územia neprešla a navyše sa mával ofsajd.

43
    Sergi Guardiola udržal loptu po centri do pokutového územia. Prihral pod seba, lenže následný pokus išiel vedľa bránky.

44
    Óscar Plano sa nedostal k prihrávke na pravú stranu domácej šestnástky, rozohrávať preto môže Fernando Pacheco.

45+0
    Prvý polčas sa skončil.

Deportivo Alavés malo prvé minúty rozpačité, potom sa ale domáci dostali naplno do zápasu a sú lepším tímom, čo bolo korunované aj dvomi gólmi v sieti Masipa.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Sergi Guardiola, prichádza Sandro Ramírez.
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Toni Villa, prichádza Anuar Tuhami.

47
    Real Valladolid sa rozhodol do druhého polčasu niečo zmeniť. Uvidíme, či dvojité striedanie prinesie požadovaný úspech.

48
    Žltú kartu dostáva Rubén Duarte (Deportivo Alavés).

49
    Javi Moyano nedobehol pas na krídlo, vhadzovať môžu domáci hráči, ktorí postupne prejdú dopredu.

50
    Sandro Ramírez sa dostal do šestnástky, kde si vytiahol z bránky Pachecea, zároveň sa dostal do uhlu a z neho gólmana Alavésu neprestrelil.

51
    Strely: 4 – 1

52
    Enes Ünal síce mal celkom dobrú pozíciu na hranici šestnástky, okamžite bol ztrojený a nedostal sa k ničomu.

53
    Rubén Alcaraz to skúsil z diaľky, zrazeným pokusom získal rohový kop. Ten Alavés odkopol do bezpečia.

54
    Deportivo Alavés je v druhom polčase pod miernym tlakom, pretože hostia po zmene strán začali aktívne. Domáci sa teraz snažia hru upokojiť.

55
    Ofsajdy: 2 – 1

56
    Real Valladolid aj naďalej drží loptu, v posledných desiatkach sekúnd je to ďaleko od bránky Pacheca.

57
    Javi Moyano faulovaný tesne vedľa domáceho pokutového územia, postaral sa o tom Luis Rioja.

58
    Deportivo Alavés svoje pokutové územie ubránilo, jeho hráči sa ale dostali len do stredu poľa, kde o loptu prišli.

59
    Luis Rioja na krídle centrom loptu do pokutového územia nedostal, bude to aspoň rohový kop pre Deportivo.

60
    Domáci rozohrali roh veľmi zaujímavo, pretože do šestnástky prišla prihrávka po trávniku. Tá bola síce aj zakončená, loptu nepustil cez seba Barba.

61
    Real Valladolid na opačnej strane získal priamy kop. Nevyťažil z neho ale vôbec nič zaujímavé.

61
    Žltú kartu dostáva Luis Rioja (Deportivo Alavés).

62
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Luis Rioja, prichádza Oliver Burke.

64
    Víctor Laguardia sa znova previnil zákrokom v strede ihriska a bol mu pískaný faul. Naozaj by si mal dávať pozor, nakoľko po žltej karte od svojho metra neupustil.

65
    Rubén Duarte poslal zľava výborný center, ten pred malým vápnom len tesne minul Joselu. Mohla z toho byť veľká šanca.

66
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Javi Moyano, prichádza Pedro Porro.

67
    Salisu Karim odkopol loptu zo svojej šestnástky, pri snahe hosti prejsť do protiútoku fauloval Pina.

68
    Óscar Plano sa oprel do lopty pred šestnástkou súpera. Trafil ju síce veľmi pekne, zrazený pokus na bránku neprešiel.

69
    Real Valladolid ešte získal rohový kop, lenže center do pokutového územia skončil útočným faulom.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže Real Valladolid so zápasom ešte niečo urobiť?

71
    Pedro Porro síce poslal sprava dosť zaujímavý center pred malé vápno, tam kraľoval Pacheco.

73
    Manuel García sa dostal do zakončenia zblízka bránky, jeho hlavička len o centimetre minula brvno bránky súpera.

74
    Deportivo Alavés bude po faule na Lucasa Peréza kopať penaltu!

74
    Žltú kartu dostáva Rubén Alcaraz (Real Valladolid).

75
    Tím Alavés práve strelil gól! Gól strelil LUCAS PÉREZ.

76
    Tento gól by mal Deportivo Alavés definitívne upokojiť. Ťažko predpokladať, že Valladolid ešte nájde silu, aby aspoň vyrovnalo.

77
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Joselu, prichádza Pere Pons.

78
    Oliver Burke naviezol z krídla loptu až pred malé vápno, kde zakončoval okolo Jordiho Masipa tesne vedľa bránky.

80
    Desať minút do konca riadneho hracieho času. Real Valladolid sa momentálne drží na útočnej polovici, lenže Alavés bráni veľmi dobre.

81
    Manu García si pomohol faulom na útočnej polovici ihriska, Real Valladolid však po prechode dopredu o loptu rýchlo prišiel.

82
    Aleix Vidal sa sprava dostal vedľa šestnástky, pre svoj tím získal roh, ktorý zakončil vedľa Lucas Peréz.

83
    Deportivo Alavés sa snaží neurobiť chybu a doviesť zápas do zdarného konca. Na hosťoch vidieť, že už nemajú psychické sily niečo vymýšľať.

84
    Aleix Vidal nepríjemne dopadol na trávnik. Mal menšie zdravotné problémy, avšak bude v poriadku.

85
    Žltú kartu dostáva Pedro Porro (Real Valladolid).

86
    Deportivo Alavés získalo priamy kop na krídle. Vidal poslal prudký center, ten tesne minul roh bránky a loptu netrafil ani kapitán Manu García.

87
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Tomás Pina, prichádza Burgui.

88
    Fauly: 20 – 15

90
    Nadstavujú sa 2 minúty.

90+1
    Krátky nadstavený čas len ukazuje na to, že dnes je o všetkom rozhodnuté a stretnutie sa nemusí zbytočne naťahovať.

90+2

Deportivo Alavés dnešný zápas zvládlo, keďže podalo veľmi dobrý výkon. Real Valladolid mal lepšie len úvody polčasov, kedy sa mu ale gólovo presadiť nepodarilo. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (14:48:41)