Švédsko – Rusko 4:5 (1:2 po s.n.) | Fínsko – Česko 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Švédsko
4:5 (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)
Rusko
Sobota 09.11.2019, 12:30 • Hartwall Arena, Helsinki (Fínsko) • Euro Hockey Tour
Predzápasové kurzy: 3.21 4.62 1.87
     
    V dramatických a dlhých nájazdoch napokon uspelo Rusko, ktoré sa tak predsa len stáva víťazom tohto stretnutia, ale je to len za dva body.

    To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:18:33)
     
    Koniec zápasu.
     
    65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rusko.
    Autorom víťazného gólu je NIKITA ŠOŠNIKOV.
     
    8. séria
    1:2
    Daniel BRODIN nepremieňa.
     
    8. séria
    1:2
    Nikita ŠOŠNIKOV premieňa.
     
    7. séria
    1:1
    Niklas HANSSON nepremieňa.
     
    7. séria
    1:1
    Anton SLEPYŠEV nepremieňa.
     
    6. séria
    1:1
    Carl KLINGBERG nepremieňa.
     
    6. séria
    1:1
    Sergej ŠUMAKOV nepremieňa.
     
    5. séria
    1:1
    Kirill SEMIONOV nepremieňa.
     
    5. séria
    1:1
    Oscar LINDBERG nepremieňa.
     
    4. séria
    1:1
    Pavel KUDRJAVCEV nepremieňa.
     
    4. séria
    1:1
    Niklas HANSSON premieňa.
     
    3. séria
    0:1
    Artur KAJUMOV nepremieňa.
     
    3. séria
    0:1
    Carl KLINGBERG nepremieňa.
     
    2. séria
    0:1
    Sergej ŠUMAKOV premieňa.
     
    2. séria
    0:0
    Daniel ZAAR nepremieňa.
     
    1. séria
    0:0
    Anton SLEPYŠEV nepremieňa.
     
    1. séria
    0:0
    Michael LINDQVIST nepremieňa.

    Miroslav Revaj

    Góly a asistencie: 30. C. Klingberg (t.s.), 49. Wikstrand (Rödin, Friberg), 54. Händemark (Brodin), 58. Hansson (C. Klingberg, L. Johansson) – 11. Slepyšev (Okulov), 15. Žafiarov (Ar. Sergejev, Semionov), 35. Semionov (Žafiarov, Ar. Sergejev), 52. Šošnikov (Kuzmenko, Burdasov), rozh. náj. Šošnikov

    Samostatné nájazdy:

    1. séria:
    0:0   Michael Lindqvist (SWE)
    0:0   Anton Slepyšev (RUS)
    2. séria:
    0:0   Daniel Zaar (SWE)
    0:1   Sergej Šumakov (RUS)
    3. séria:
    0:1   Carl Klingberg (SWE)
    0:1   Artur Kajumov (RUS)
    4. séria:
    1:1   Niklas Hansson (SWE)
    1:1   Pavel Kudrjavcev (RUS)
    5. séria:
    1:1   Oscar Lindberg (SWE)
    1:1   Kirill Semionov (RUS)
    6. séria:
    1:1   Sergej Šumakov (RUS)
    1:1   Carl Klingberg (SWE)
    7. séria:
    1:1   Anton Slepyšev (RUS)
    1:1   Niklas Hansson (SWE)
    8. séria:
    1:2   Nikita Šošnikov (RUS)
    1:2   Daniel Brodin (SWE)


    Švédsko: Hellberg (Reideborn) – Lundberg, Bertilsson, Hansson, Dahlbeck (C), Sellgren, Wikstrand – Brodin, L. Johansson, Bromé – C. Klingberg (A), O. Lindberg, Rödin – Zaar, Händemark, Sylvegård – Lindqvist, Berglund (A), Friberg.
    Rusko: Bobkov (Samonov) – Blažijevskij, Ožiganov, Zub (A), Rafikov, Fazylzianov, Ar. Sergejev, Šaripzjanov, Miščenko – Slepyšev (A), P. Karnauchov, Okulov – Kuzmenko, Švec-Rogovoj, Burdasov (C) – Šumakov, Semionov, Žafiarov – Šošnikov, Alexejev, Kajumov – Kudrjavcev.

    Rozhodca: Kova, Heikkinen – Thomann, Jusi