Rusko – Česko 4:0 (kon.) | Kanada white – Česko 2:3 (po pr.)
Rusko
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Česko
cz Sobota 09.11.2019, 01:00 • Innovation Credit Union iPlex, Swift Current • World Hockey Challenge (U17) • Semifinále

Děkujeme Vám za pozornost, přejeme pohodový víkend a těšíme se na Vás u dalších on-line přenosů. (03:21:01)

Rusové si to o prvenství na World Hockey Challenge rozdají s vítězem utkání USA vs. Kanada White. České hokejisty do 17 let čeká souboj o bronz s poraženým celkem daného utkání.

Český tým půjde do akce už dnes večer, konkrétně od 23 hodin našeho času. Finále je na programu v neděli časně ráno – od 3 hodin.

Nejlepší hráči: Pavel Kanajev – Jakub Šedivý.

Je dobojováno. Postup do finále neoficiálního světového šampionátu hráčů do 17 let slaví Rusové a nutno říct, že zaslouženě. V utkání měli mírně navrch, ale hlavně proměňovali šance a díky pevné defenzivě nedovolili českému celku skórovat. Sborná si postupně budovala náskok a nakonec zvítězila jednoznačně 4:0. Český tým tak po trpké prohře čeká boj o bronz.

59:47
    Rusové ale dokázali odpálit puk až k české kleci a je v podstatě hotovo.

59:27
    Češi to ještě zkoušejí. Po ráně Petra Moravce se vhazuje před Kanajevem.
    58:49 SVEČKOV - 4:0

58:49
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Sborná ovšem namísto toho přidává z rychlého protiútoku čtvrtý zásah! Vselovod Gajdamak ujel v tandemu s FJODOREM SVEČKOVEM, který chladnokrevně propálil Suchánka – 4:0! Asistence: Vselovod Gajdamak.

58:35
    Možná teď. Po ráně Brady, kterou zlikvidoval Kanajev, je tady buly před ruskou brankou.

58:12
    Český tým se snaží usadit v útočném pásmu, ale to se mu vůbec nedaří.

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem vypálil Svečkov, ke kterému vyplaval puk, a jeho ránu zastavila lapačka Suchánka. Buly v českém pásmu.

57:22
    A znovu. Rusové ve vlastním pásmu získali kotouč a jen ho posuvají do české třetiny, kde národní tým musí rozjet další útočnou akci.

56:51
    Po Bradově akci pálil z mezikruží Ryšavý, ale vedle a puk sbírají Rusové.

55:30
    Čas ubíhá strašně rychle, hra se téměř nepřerušuje a čeští mladíci se vůbec nemohou dostat do tlaku.

54:51
    Teď navíc Sviščev střelou z levého kruhu těsně minul Suchánkovu klec!

54:20
    Rusové hrají přesně to, co potřebují a snaží se kontrolovat hru.

53:20
    Ani teď se čeští mladíci nedokázali déle udržet na puku v útočné třetině. Tohle už bude mít parta pod vedením kouče Václava Eismanna hodně složité.

52:04
    Čeští mladíci zakládají jeden útok za druhým, jenže v ruské třetině vládne sborná, která národní tým nepouští do žádných šancí.

Jan Šimek

Góly a asistencie: 8. Jurov (Gajdamak, Ivanov), 35. Svečkov (Jurov, Mintjukov), 47. Lazutin (Poltapov), 59. Svečkov (Gajdamak)

Rusko: Kanajev (Brinkman) – Ivanov, Grudinin, Mintjukov, Berezovskij, Lukaševič, Sapunov, Ganin, Dimitrov – Nadvornij, Ivancov, Sviščev – Poltapov, Lazutin, Čibrikov – Svečkov, Gajdamak, Jurov – Syčev, Prokopenko, Mechovov. Trenér: Andrej Kozyrev.
    Česko: Suchánek (Král) – Svozil, Špaček, D. Moravec, Machů, Ticháček, Šedivý, Pinkas – Brada, P. Moravec, Ryšavý – Menšík, Szturc, Ramik – Půček, Brabenec, Pajer – Sedláček, Měchura, Altrichter – Gajda. Trenér: Václav Eismann.