Montreal – LA Kings 3:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:1 (kon.) | Washington – Vegas 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 3:2 (2:1 po s.n.) | Toronto – Philadelphia 2:3 (1:2 po s.n.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Columbus 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Florida 5:6 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Dallas 3:2 (po pr.) | Vancouver – NJ Devils 1:2 (kon.)
Detroit – Vegas 3:2 (kon.)
Arizona Coyotes
3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Minnesota Wild
cz Nedeľa 10.11.2019, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

ARIZONA COYOTES
    Domácí budou chtít napravit nepovedený zápas s Colombusem, kdy svému soupeři podlehli (2:3). Kojoty v každém zápase trápí mnoho vyloučení a neproměňování přesilových her. Naopak se můžou spolehnout na Kuempera, který zažívá povedené období.

MINNESOTA WILD
    Na venkovním hřišti dokázali hosté vyhrát pouze dvakrát v této sezóně, nejdříve porazili slabou Ottawu (0:2) a nedávno si vyšlápli na Kačery z Anaheimu (2:4). Minnesota nutně potřebuje zabrat a začít získávat body, pomoct by jí k tomu měl Eric Staal, který v minulém zápase se San Jose Sharks (6:5 pro Žraloky), zaznamenal 1+2.

Arizona Coyotes: Kuemper – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski (A), Chychrun, Oesterle, Ness – Kessel, Schmaltz, Dvorak – Garland (A), Keller, Stepan – Hinostroza, Grabner, Richardson – Fischer, Söderberg, Crouse.

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter (A), Spurgeon, Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zucker, E. Staal, Zuccarello (C) – Fiala (A), M. Koivu, Parise – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Donato.

Rozhodčí: St. Pierre J. a Nicholson K..

Právě probíhá úvodní ceremoniál, za chvíli utkání začne.

00:01

00:03
    Domácí vyhrávají úvodní vhazování.

00:57
    Nepřesná přihrávka Kellera na Schmalzte byla zachycena pozornou obranou soupeře.

1:16
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, bude se vhazovat před bránou Dubnyka.

2:11
    Staal si nepohlídal přechod přes modrou, rozhodčí píská ofsajd.

2:58
    Rask bojuje o puk v rohu kluziště s Kesselem, druhý jmenovaný vychází z tohoto souboje vítězně a okamžitě se řítí na bránu Dubnyka.

3:28
    Přechod domácích do útoku byl zachycen, opět skvělým, obranným zákrokem jednoho z obránců.

4:46
    Velká šance Grabnera, který se ocitl v bezprostřední blízkosti k brance, ale nedokázal překonat Dubnyka, který si připisuje fantastický zákrok.

5:26
    Fiala nekompromisně poslal k zemi Garlanda, který se rychle zvedá z ledu, rozhodčí faul nepíská.

5:58
    Po Kellerovém nahození na Dubnyka následuje vhazování.

6:27
    Tohle zakázané uvolnění nebude, Goligoski musí hrát.

7:41
    Po dlouhé době se k puku dostalo také hostující družstvo, ale nepřesná nahrávka jim bere veškeré šance na vstřelení branky.

8:42
    Keller se díky individuálním schopnostem dostal k puku, během několika vteřin mu jej ovšem obrana soupeře opět vzala.

8:50
    Arizona právě vstřelila branku!
    Nessova přihrávka nalezla brusli MICHAELA GRABNERA od které se puk odrazil do protipohybu bezmocného Dubnyka.
    8:50 Michael GRABNER - 1:0

9:36
    Zblokovaná střela Greenwaye, který si najel nabruslil na střed hřiště.

10:11
    Minnesota po dlouhé době rozehrává od své vlastní brány a přitom není napadána domácími hokejisty.

11:42
    Kuemper vychytal těžkou střelu z otočky jednoho z hostujících hráčů, puk v držení domácích.

12:40
    Nechytatelnou raketu vyslal JAKOB CHYCHRUN a posílá svůj tým do dvougólového vedení.
    12:40 Jakob CHYCHRUN - 2:0

14:10
    Hosté na krátkou chvíli zavřeli domácí Kojoty na jejich polovině, šanci to ale nepřineslo.

14:59
    Zucker se dostal do osamocného úniku, ale Kuemper jej zastavil bravurním zákrokem.

15:39
    Minnesota není schopna dostat se do dlouhodobého tlaku, momentálně tahají za hodně krátký konec v zápase.

16:11
    Kesselovu přihrávku sbírá do lapačky Dubnyk, následuje vhazování před bránou hostujícího celku.

16:54
    Kojoti se zdržují na polovině Minnesoty, ale nemají puk zcela pod svou kontrolou.

17:33
    I Dubnyk se teď zapojil do rozehrávky se svými obránci.

18:10
    Fisher aktivně napadá rozehrávku hostů, Ti jej ovšem zkušeně odstavili tělem.

18:20
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., nedovolené bránění).

18:55
    Dubnyk fantastickým zákrokem hokejkou zabránil vstřelení další branky.

19:30
    Chychrunovu tvrdou střelu chytá do své lapačky, opět vynikající, Dubnyk.

20:00

V první třetině jsme viděli aktivní domácí družstvo, které si vytvořilo tři gólové šance a dvě z nich proměnilo. Na každé straně se činili gólmani, když pochytali jasnou gólovou příležitost, nejdříve Kuemper, který si vyčíhal únik Zuckera, následně těsně před první sirénou Dubnyk, který fantastickým zákrokem hokejkou vychytal Kessela.

20:01

20:03
    Domácí vyhrávají i druhé vhazování ze středu hřiště.

20:20
    Přesilová hra domácích skončila, hosté jsou v plném počtu.

21:02
    Zucker se dostal do dalšího úniku v dnešním utkání, Grabner se ale stihl vrátit a vypíchnout mu puk.

21:38
    Greenway si nabruslil před bránu Kuempera a vyslal jedovatou střelu, gólman si ovšem s tímto pokusem poradil.

22:22
    Zuccarellova přihrávka na Fialu nebyla přesná, puk v držení domácích hokejistů.

22:30
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jordan Oesterle – 2 min., hákování).

22:55
    Sute si vyměnil pár přihrávek s Koivu, ale nedostal se do zakončení.

23:19
    Minnesota právě vstřelila branku!
    MIKKO KOIVU se dostal k odraženému puku a propálil Kuempera.
    23:19 Mikko KOIVU - 2:1

24:48
    Kesselova střela mířila daleko od brány Dubnyka, který tímpádem zasahovat nemusel.

25:25
    Hunt povedenou prostrkovačkou dostal do dobré šance Zuckera, ten byl ovšem okamžitě poslán k zemi Chychrunem.

26:00
    Situaci dva na jednoho vyřešil Richardson rychlou střelou, Dubnyk si jeho pokus pohlídal a předvedl reflexivní zákrok.

27:11
    Koivu nedokázal přejít přes, skvěle bránicího, Chychrunova.

28:20
    Tak tohle byla hokejová lahůdka, VINNIE HINOSTROZA se blýskl parádní střelou, když trefil pravý růžek Dubnykovy brány.
    28:20 Vinnie HINOSTROZA - 3:1

29:38
    Kuemper se aktivně zapojil do rozehrávky, jeho nahrávka byla ovšem nahrávka a bylo štěstí, že Koivu z toho nevytěžil více než vhazování.

31:11
    Chychrun již poněkolikáté v dnešním zápase si vyčíhl Zuckera a srazil ho k zemi.

31:39
    Fisherovu střelu chytá do lapačky Kuemper, bude se vhazovat.

32:02
    Velice aktivní Greenway snad jako první dokázal přejít přes Chychrunova, jeho nahrávka ovšem poztrácela kvalitu, puk v držení domácích.

33:04
    Velkou chybu domácí gólmana potrestal KEVIN FIALA, který se dostal k dorážce do odkryté brány po tvrdé ráne Brada Hunta.
    33:04 Kevin FIALA - 3:2

34:28
    Dubnyk dalším skvělým zákrokem drží šance svého týmu v tomto utkání.

35:18
    Staal poslal nekompromisně k zemi Oesterla, rozhodčí zastavuje hru ale vylučovat nebude.

36:21
    Keller dalekonostou střelou nedokázal prostřelit blok hostující obrany, která ochotně padla do rány.

37:16
    Hra je velice vyrovnaná, ani jeden z týmu nechce udělat chybu, ani jeden z týmu není schopen držet puk déle než pár vteřin na svých hokejkách.

38:20
    Fiala prostřčil puk na Koivu, ten byl ovšem ubráněn pozorným obráncem.

39:05
    Velká šance Hinostrazy, k jeho smůle neskončila gólem.

39:10
    Greenway si objel bránu domácích a zpoza brány vyslal přihrávku na MATTA DUMBU a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.
    39:10 Matt DUMBA - 3:3

40:00

40:00

V druhé třetině se hra o něco vyrovnala, Minnesota rychleji bruslí, ale kvalita je nadále na straně domácích Kojotů. Minutu před koncem druhé třetiny srovnal Matt Dumba.

40:01

41:11
    Koivu neudržel rovnováhu a padá na kluziště, rozhodčí pozastavuje hru.

42:18
    Další vynikající zákrok Dubnyka, tentokrát vychytal tvrdou ránu Schmaltze, následuje vhazování.

43:00
    Podle rozhodčího unikající Richardson faulován nebyl, hra tedy pokračuje.

43:38
    Garland se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale Dubnyk jeho střelu s přehledem kryje.

44:54
    RYAN HARTMAN nepohrdl skvělou přihrávkou Spurgeona a přesnou střelou k levé tyči posílá svůj tým poprvé do vedení v dnešním utkání.
    44:54 Ryan HARTMAN - 3:4

46:07
    Kuemper předvedl brilantní zákrok, když vytasil stopku střílejícímu Staalovi.

47:49
    Kessel nedokázal překonat Dubnyka, který se nejspíše rozhodl, že dnes už gól nepustí.

48:31
    Fiala rozjel akci hostujícího celku, ale počíhal si na něj Chychrun, který jej pomocí skvělého zákroku obral o puk.

49:00
    Domácí Arizona ve třetí třetině velice špatně bruslí, hosté jsou u každého puku první.

49:38
    Oesterleho střelu vyrazil betonem Dubnyk, puk v držení domácího družstva.

50:00
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., krosček).

51:00
    Chychrun nedokázal využít skvělou přihrávku Kessela, který jej vyslal do nebezpečné pozice vůči hostující bráně.

51:45
    Garland parádně zrychlil hru, ale jeho spoluhráči nedokázali využít snahu svého kolegy, následuje vhazování u branky Minnesoty.

52:00
    Hostující celek v plném počtu.

52:47
    Zucarello vystavil stopku parádním zákrokem domácí akci, kterou rozjížděl Kessel.

53:18
    Fisherovu střelu zblokoval jeden z hostujících obránců, puk v držení domácího družstva, které v posledních minutách diktují tempo a přejímají otěže zápasu.

54:20
    Další akci, kterou rozjížděl Kessel zastavil Suter, který prokázal skvělé načasování.

55:08
    Zakázané uvolnění v podání domácího celku, hra se tedy přesune k bráně Kuempera.

56:02
    Hostující celek drží puk na svých hokejkách, rozhodně nikam nepospíchá.

56:54
    Kuemper skvělým zákrokem vychytal unikajícího Fialu, který se snažil o bekendovou kličku.

57:26
    Hartman v rohu kluziště velice důrazný, rozhodčí ovšem zůstává v klidu a faul nepíská.

57:50
    Dalšího zakázaného uvolnění se provinil domácí celek, hra se přesune před bránu Kojotů.

58:26
    Domácí Arizona odvolává gólmana.

58:51
    Dubnyk fantastickým zákrokem vychytal nejdříve střelu Kessela a následně i dorážku jednoho z jeho spoluhráčů.

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

59:11
    Domácí zakládají, dost možná, poslední útočnou akci v dnešním utkání.

59:19
    Díky střele Kessela bude následovat vhazování u brány Dubnyka.

59:47
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Eric Staal – 2 min., držení).

Domácí celek i přes povedenou první třetinu, kdy vsítili rychlé dvě branky, nedokázali zápas ukočírovat do vítězného konce, Minnesota se ze slepených gólu ve druhé třetině dostala do zápasu. Třetí třetina patřila skvělému gólmanovi Dubnykovi, který chytil velké šance domácích Kojotů. (04:36:36)

Vojtěch Adamek

Góly a asistencie: 9. Grabner (Ness, Hinostroza), 13. Chychrun (Schmaltz, Dvorak), 29. Hinostroza (Oesterle, Ekman-Larsson) – 24. M. Koivu (Spurgeon, Suter), 34. Fiala (Hunt), 40. Dumba (Greenway, Soucy), 45. Hartman (Spurgeon, J. Eriksson Ek)

Rozhodca: St. Pierre J. a Nicholson K.