Čerepovec – Omsk 1:5 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 6:3 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 4:1 (kon.)
Novgorod – Novosibirsk 6:2 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 2:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
Riga – S.Moskva 3:1 (kon.)
HC Dinamo Riga
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Spartak Moskva
cz Štvrtok 14.11.2019, 18:30 • Arena Riga • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 21:27, vhazování 26:30, hity 8:7, čas v útoku 9:43 – 11:46, vyloučení 4:7, bez využití.

Československá stopa

Alexandr Salák (RIG) 26 zákroků, úspěšnost 96,3%
    Július Hudáček (SPM) 18 zákroků, úspěšnost 90,0%
    Robin Hanzl (SPM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:16 (21:05:52)

Poslední celek tabulky KHL po pěti zápasech konečně slaví plnohodnotné vítězství! V zápase výborných brankářů odpověděl na vyrovnávací gól Gončarova v 57. minutě rozhodující trefou Setdikov a výhru ještě Dinamo zpečetilo do prázdné brány při power-play Spartaku.
    Lotyše tak nakonec ani nemusí mrzet prodloužení mizerné bilance v přesilovkách, kterých opět zahodili spoustu a aktuálně v nich neskórovali už 45 minut. Naopak jednou inkasovali od oslabeného soupeře.

59:36 Andris DŽERINŠ - 3:1

59:36
    Riga právě vstřelila branku!
    Redlihs zabojoval u mantinelu, přes dva hráče přihrál Lipsbergsovi a po jeho bekhendové pobídce už neměl potíže trefit prázdnou bránu ANDRIS DŽERINŠ. Asistence: Roberts Lipsbergs, Mikelis Redlihs.

59:24
    Vyhozený puk klouže vedle prázdné brány na zakázané uvolnění.

59:07
    Brána hostů je prázdná, Spartak zkusí power-play s šesti bruslaři na ledové ploše.

58:09
    Povinnost velí útočit hráčům z ruské metropole. Nikoncev zůstal na okamžik za bránou sám, jeho zadovku bekhendem však domácí vystihli a přecházejí do protiútoku.
    56:36 Nikita SETDIKOV - 2:1

56:36
    NIKITA SETDIKOV si objel půlkruh a od hrazení švihl z dálky, nenápadná střela nečekaně zapadla za záda Júlia Hudáčka, který toho přes clonící hráče moc neviděl. Asistence: Andris Džerinš, Gints Meija.

55:32
    Během poslední komerční přestávky byl oznámen počet diváků, kterých se dnes v lotyšské metropoli sešlo 5668.

55:00
    Pět minut před třetí sirénou sledujeme poměrně opatrnou pasáž, oba celky se zřejmě s bodem spokojí.

53:49
    Domácí si z tlaku vynutili na Hudáčkovi zastavení hry a vhazování po jeho pravici.
    51:49 Maxim GONČAROV - 1:1

51:49
    Spartak právě vstřelil branku!
    Celá domácí čtveřice byla zformovaná, po perfektní křížné přihrávce Daugavinše ale vyrovnává střelou po ledě bez přípravy z levého kruhu MAXIM GONČAROV. Asistence: Kaspars Daugavinš.

50:57
    Andris Džerinš se zjevil za nepozornou obranou Moskvanů naprosto zapomenutý a samostatný nájezd na Hudáčka neproměnil! Dnešní duel patří česko-slovenskému brankářskému duu.

50:33
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristofer Berglund – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hrubost).
    49:45 Berzinše vyhmátl lapačkou Hudáček

49:45
    Protiútok Rigy konečně přinesl příležitost, když se kotouč doklouzal před zcela volného Berzinše, jehož střelu zblízka Hudáček vyhmátl lapačkou. Domácí útočník pak nedokázal vydolovat odražený kotouč mezi řádkou bruslí ani na několik pokusů.

Karel Jedlička

Góly a asistencie: 6. Ališauskas (Lipsbergs, Džerinš), 57. Setdikov (Džerinš, Meija), 60. Džerinš (Lipsbergs, Rēdlihs) – 52. Gončarov (Daugavinš)

HC Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Berglund, Sotnieks, Zile, Marshall, Balinskis – Rēdlihs, Džerinš, Lipsbergs – Ashton, Gegeris, Berzinš – Protapovič, Setdikov, Meija – Marenis, Gillies, Batna – Grinbergs.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Viklund, Hersley, D. Višněvskij, Rylov, Kutejkin, D. Musin, Gončarov, Nikišin – Daugavinš, Nikoncev, Zubov – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Talalujev, Cyplakov, Juňkov – Kotljarevskij, Kokarev, Stoľarov.

Rozhodca: Vasiljev, Ravodin – Ivanov, Novikov