Kladno – Pardubice 6:1 (kon.) | Liberec – Salzburg 4:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 5:4 (po pr.)
Zlín – Sparta Praha 5:1 (kon.) | HC Litvínov – Jihlava 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Hradec Králové 0:2 (kon.)
Olomouc – Slavia 3:2 (po pr.) | Chomutov – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 1:3 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
cz Piatok 15.11.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL

To je ode mně pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. (19:36:55)

V olomoucké plecharéně jsme dnes byli svědky napínavého zápasu, v němž jsme dvakrát viděli gól vteřinu před zazněním sirény ukončujícím danou část zápasu. Utkání rozhodl Tobiáš Handl, který se trefil v poslední vteřině prodloužení.

64:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    TOBIÁŠ HANDL rozhodl v poslední vteřině prodloužení o tom, že bod navíc dnes zůstane v Olomouci! Asistence: Danel Ministr.

64:40
    Hovorka se pokoušel prokličkovat mezi dvěma hráči Olomouce. Bez úspěchu. O chvíli později pak Mokrý přišel o hůl, ale to už se kotouče naštěstí ujali hokejisté domácího celku.

64:14
    Hovorka obral Kalače o kotouč a nasměroval přihrávku na Petráka. Jeho střelu brankář Olomouce kryje.

63:25
    Mokrý si teď nebyl jistý, jestli sklapl betony včas, ale nakonec zpod své výstroje kotouč přece jen vylovil.

63:00
    Olomouc Slavii znepříjemňuje rozehrávku.

61:58
    Domácí jsou v plném počtu.

61:45
    Kalač vyváží kotouč až na soupeřovu modrou čáru.

61:15
    Handlovi se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Unavená olomoucká trojice odjíždí střídat.

60:50
    Hovorkova střela se zastavila o clonící hráče před Mokrého bránou.

60:10
    Slavia rozestavěla přesilovkový zámek, ale po její střele se kotouč odrazil od mantinelu hluboko do středního pásma.

60:01

Ve třetí třetině se Slavii podařilo vyrovnat díky svižné ráně Damiena Hradila. Vyrovnaný stav vydržel až do konce třetiny, takže v olomoucké plecharéně budeme svědky prodloužení, na jehož začátku bude mít Slavia téměř celou dvouminutovou přesilovku.

60:00

59:57
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kořenek – 2 min., podrážení).

59:39
    Na druhé straně se v obrovské šanci ocitl Havrda s Marečkem. Druhý jmenovaný ale nemířil přesně.

Kristýna Nováková

Góly a asistencie: 9. Rutar (Tichý), 38. Rutar (Bahounek, Mácha), 65. Handl (Ministr) – 40. Křenek (Slavíček), 42. Hradil (Slavíček, Kižlin)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy
    HC Slavia Praha: Pánek (Kufa) – Hovorka (A), Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Slavíček, Ribarovski, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C)

Rozhodca: Cabák – Gebauer, Hanzlík