Bergamo – Juventus 1:3 (kon.) | AC Miláno – Neapol 1:1 (kon.) | Turín – Inter 0:3 (kon.)
AC Miláno
1:1 (1:1)
SSC Neapol
cz Sobota 23.11.2019, 18:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemný sobotní podvečer při sledování textového přenosu z italské Serie A. Fotbalisté AC Milán dnes přivítají tým SSC Neapol. Čeká nás jistě zajímavý zápas, na který všechny fanoušky fotbalu určitě zveme! Výkop je naplánován na 18:00.

SSC NEAPOL

Neapolský tým se zatím trochu hledá. Momentálně pobývá na sedmé příčce v lize se ziskem 19 bodů ve 12 zápasech. Na výhru čeká už přesně měsíc. Naposledy zvítězil v rámci základní skupiny Ligy mistrů na půdě Salcburku 3:2, od té doby tým Carla Ancelottiho čtyřikrát remizoval a jednou prohrál. Poslední ligový zápas, který se hrál před reprezentační přestávkou, Neapol remizovala s FC Janovem 0:0. Pět zápasů v Serii A vyhrála, čtyři remizovala a třikrát prohrála. Dnes přichází nejlepší čas tuto bilanci změnit na San Siru proti slavnému AC Milán. Nejlepším střelcem týmu je polský útočník Arkadiusz Milik, nad jehož startem v dnešním duelu visí otazník.

AC MILÁN

Rossoneri zažili velmi špatný vstup do sezony. Klub již několik sezon hledá svou zašlou slávu, se kterou patřil před deseti lety mezi absolutní špičku Evropy. AC Milán před sezonou obměnil kádr, takže se zlepšené výsledky očekávaly, jenže zisk třinácti bodů z dvanácti duelů znamená 14. místo v ligové tabulce. AC Milán prohrál poslední dva zápasy s Laziem a Juventusem a z posledních devíti kol se radoval z výhry pouze dvakrát. Hned šest z nich prohrál. Tento celek má velký problém s produktivitou. O tomto faktu vypovídá, že nejlepší střelec týmu Krzysztof Piątek nastřílel doposud pouhé tři góly.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli (C), Hernández – Paquetá, Biglia, Krunić – Rebić, K. Piątek, Bonaventura.
    Náhradníci: Reina, An. Donnarumma – Calabria, Leao, Suso, Caldara, Kessié, Gabbia, Brescianini, Maldini.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Hysaj – Callejón, Allan, P. Zieliński, Elmas – Lozano, L. Insigne (C).
    Náhradníci: Ospina, Karnezis – F. Llorente, Ruiz, D. Mertens, Luperto, Manolas, Younes, Gaetano.

Rozhodčí: Daniele Orsato.

AC Milán nastoupí v tradičních červenočerných dresech. Neapol navlékla bílé dresy.

1

1
    Piątek vyrazil ihned po zisku míče dopředu, ale zezadu byl faulován. Sudí tento prohřešek viděl a domácí budou rozehrávat standardní situaci.

2
    Neapol první hrozbu odvrátila. AC Milán ale zůstává u míče.

2
    Rade Krunić si navedl míč na pravou nohu a z hranice šestnáctky zkusil štěstí. Jeho pokus ale moc povedený nebyl, a proto balón nezamířil mezi tři tyče.

3
    Meret si stáhl centr z levé strany do svých rukavic. Následovat bude rozehrávka Neapole.

4
    Hosté však nezvládli přechod dopředu a v postatě darovali domácím autové vhazování.

5
    Bonaventura si naběhl za obranu a zkusil přelstít bránícího hráče. To se mu však nepovedlo a u rohového praporku o míč přišel.

5
    AC Milán však i nadále drží míč. Neapol se v úvodních minutách jen brání.

6
    Domácí zahrozili po pravé straně. Paquetá poslal do vápna pěkný centr, který byl těsně před Piątekem odvrácen do bezpečí z pohledu hostů.

7
    Theo Hernández bude vhazovat aut na své polovině. Domácí fotbalisté se musí stáhnout z útočné poloviny.

8
    Paquetá na půli hřiště fauloval. Neapol rozehrává na krátko.

9
    Bonaventura si hledal místo na zadní tyči a také do těchto míst centrovaný balón šel. Alex Meret ale vyrazil z brány včas a dokázal zastavit rodící se nebezpečí. Pokud by míč opravdu k domácímu hráči prošel, tak by šel milánský tým do vedení.

10
    Neapol se poprvé v tomto zápase osmělila a také ona hraje s míčem na soupeřově polovině.

11
    Koulibalyho nákop byl nepřesný. Našel pouze domácího beka Contiho.

12
    Hosté opět pouze zakopli míč do zámezí. AC Milán zůstane na polovině soupeře, bude vhazovat další aut.

12
    Na konci 12. minuty zůstal na hrací ploše ležet Rebić . Na hřiště jsou přivolaní lékaři. Uvidíme, zda-li bude chorvatský fotbalista ve hře pokračovat.

14
    Až nyní se pokračuje ve hře. Zhruba minutu se nehrálo.

15
    Donnarumma si došel pro vysoký centr, který mířil do vápna. Ze strany hostů se jednalo o první náznak šance.

16
    Neapol kombinuje a drží míč na svých kopačkách. Zatím jí však schází pohyb.

16
    Křížný pas znovu zastavil Donnarumma. Mladý brankář má nyní dostatek času na to, aby přesně rozehrál.

18
    Piątekova rána z otočky minula cíl. Domácí tým se však opět dostal do celkem zajímavé pozice.

19
    Díky své aktivitě získal domácí tým rohový kop.

20
    Na povedený centr od rohového praporku si naskočil kapitán Alessio Romagnoli. Stoper domácích ale hlavičkoval pouze doprostřed brány, kde stál připravený Meret.

22
    Neapolští fotbalisté si přihrávají míč na své polovině. Za úvodních 22 minut toho směrem dopředu mnoho nepředvedli.

23
    Di Lorenzo udržel míč na hrací ploše a hosté mohou při své útočné snaze pokračovat.

24
    Neapol právě vstřelila branku!
    Hosté udeřili ze své první šance! Lorenzo Insigne si udělal na hranici šestnáctky prostor a krásnou střelou trefil břevno. K dorážce se propracoval nikým nehlídán HIRVING LOZANO a bez větších potíží usměrnil hlavou míč k tyči. 0:1.
    24. Hirving LOZANO - 0:1

26
    Žlutou kartu dostává Lucas Paquetá (AC Milán).

26
    Romagnoli odvrátil nebezpečný centr. Neapol ale zůstane v tlaku, neboť bude kopat rohový kop.

27
    AC Milán se ale ubránil. Poté Theo Hernández získal míč a vyvezl jej po levé straně.

28
    Conti si rozmyslel rychlý postup vpřed a raději zvolil zpětnou přihrávku na jistotu. Do hry se poté zapojil také Donnarumma.

29
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Domácí po pěti minutách vyrovnávají zásluhou GIACOMA BONAVENTURY. Krajní záložník AC Milán si vyčkal na přihrávku spoluhráče a z druhého doteku nechytatelně posadil míč ke vzdálenější tyči. Meret na tuto pumelici nedosáhl. 1:1. Asistence: Rade Krunić.
    29. Giacomo BONAVENTURA - 1:1

31
    Do otevřené obrany si to mířil Callejón. Pravý záložník Neapole střílel z první, ale míč mu na kopačku nesedl ideálně. Brejkovou situaci tak hosté nevyřešili zrovna nejlépe.

32
    Tempo hry se nám v posledních minutách zvýšilo. Sledujeme poměrně zajímavý fotbal.

33
    Bigliova přihrávka, která mířila středem hřiště, byla neúspěšná.

34
    Domácí už zase uklidnili hru a pozvolným postupem vpřed se budou snažit něco vymyslet.

35
    Bonaventura posunul míč do kraje na Hernándeze. Obránce AC Milán stačil nacentrovat před bránu, kde se však Maksimović nezorientoval zrovna nejlépe a odvrátil míč těsně vedle vzdálenější tyče. Nechybělo moc a domácí by díky vlastnímu gólu šli do vedení.

37
    Insigne se pro míč vrátil do hloubi pole. Neapol si přihrává ze strany na stranu.

38
    A právě Insigneho přenesení hry zapadlo za postranní čáru. Práci s odkopem od brány bude mít brankář Donnarumma.

39
    Romagnoli odvrátil přízemní centr, který mířil na malé vápno. Neapol teď trochu pookřála a snaží se obléhat území okolo domácí brány.

40
    Lozano při svém průniku po pravém křídle vybojoval další roh pro hosty.

41
    Neapoli se ale naskytnutá možnost nepodařila proměnit a naopak vpřed se hnali domácí. Lozano si ale splnil své defenzivní povinnosti a dokázal zakročit.

42
    Hernández našel parádním centrem na zadní tyči Piąteka. Polský útočník zakončil hlavou jen těsně vedle tyče.

44
    Domácí tým se provinil útočným faulem. Rozehrávky se ujímají svěřenci Carla Ancelottiho.

45
    Biglia musel mírně přibrzdit útočný výlet, jelikož hostující obránci byli v přesile.

45
    V prvním poločase se bude nastavovat 1 minuta.

45+1
    Bonaventura si zasekl míč, posunul si jej na pravou nohu a zkoušel zamířit na přední tyč. Vše se mu povedlo, jen zakončení nebylo příliš důrazné.

45+2
    V úplném závěru poločasu mohl vrátit vedení hostujícímu týmu Lorenzo Insigne. Z pravé strany mířil osamocen na Donnarummu. Italský brankář ale předvedl skvělý reflex, kterým zachránil svůj tým.

45+2

První půle je u konce. Sledujeme zajímavý zápas, který nám v úvodních 45 minutách nabídl dvě branky. Ve 24. minutě se prosadil Hirving Lozano a po pěti minutách vyrovnal Giacomo Bonaventura. AC Milán byl o chlup lepší, přestože jsme šance viděli na obou stranách.

46

46
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Franck Kessié.

46
    Domácí získali míč a ihned se snažili dostat do útoku. Neapol ale na jejich úvodní nápor připravená byla.

47
    Koulibaly dobře přečetl hru a nepustil míč za sebe. Následně si pomohl s brankářem Meretem.

48
    Piotr Zieliński byl soupeřem faulován. Kessié působí v prvních minutách svého pobytu na hřišti poněkud přemotivovaně.

49
    Centr z pravé strany byl sražen do zámezí. Na počátku 49. minuty budou hosté rozehrávat roh.

50
    Koulibaly zakončil akrobatickým způsobem. Takovými polonůžkami trefil pouze síť nad bránou.

50
    Kessié možná zbytečně přihrával svému spoluhráči, protože před sebou měl poměrně hodně prostoru ke střele.

51
    U půlící čáry došlo k faulu, kterým se provinil Insigne. Milánští ihned rozehráli.

52
    Meret dokázal zpacifikovat přízemní centr z nohy Bonaventury.

53
    Insigne při zpracování míče stál v ofsajdu. Pomezní arbitr si prohřešku všiml a zvednutím praporku hru přerušil.

54
    Hosté ale setrvali u míče a nyní budou mít k dispozici autové vhazování.

54
    Conti si přebral od Donnarummy těžkou přihrávku. Následnou rozehrávkou málem poslal hosty do brejku, ale stoper Musacchio jeho zaváhání napravil.

55
    AC Milán už kombinuje na polovině soupeře. Neapol se zatáhla.

57
    Callejón se uvolnil na pravém křídle a následně se snažil poslat přesný centr do vápna. Jeho pobídka však byla tečovaná a Donnarummovi žádné větší potíže nenadělala.

58
    Lorenzo Insigne dostal na hranici vápna mnoho prostoru. Míč si navedl na střed a následně pravačkou pálil k bližší tyči. Tu však zhruba o metr minul.

59
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Dries Mertens.

59
    Kessié nacentroval do vápna. Na zadní tyči našel Bigliu, který však hlavičkoval ze záklonu.

60
    Domácí získali míč a postupnou kombinací se snaží otevřít obranu Neapole.

61
    Kapitán Insigne se už chystal na střelu z voleje z velké dálky, ale tvrdým způsobem byl sražen na zem. Zřejmě se však jednalo o čistý zákrok, který nebyl posouzen jako faul.

62
    Insigne opustil hrací plochu za doprovodu lékařů. Ve hře by však pokračovat měl.

64
    Mertens mohl pádit do otevřené obrany, jenže v rozhodující chvíli uklouzl.

64
    Domácí se rychle dostali dopředu, ale Piątekova střela pravačkou byla velmi nepřesná. Alex Meret bude odkopávat od brány.

65
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Amin Younes.

66
    Koulibaly vyskočil ze všech nejvýše a při souboji zřejmě uštědřil polskému reprezentantovi nějakou modřinu. O faul se ale nejednalo.

67
    Rychlé přenesení hry v podání hostů přesné nebylo. Balón se dokutálel do zámezí.

68
    Neapol se dostala do hry a nyní zkouší své štěstí po levé straně.

69
    Allan přesprintoval svého soupeře a nepovolil domácím možné přečíslení.

70
    Hostující záložník Elmas se snažil obhodit Donnarummu a v pokutovém území po kontaktu s ním spadl na zem. Hosté se dožadovali penalty, avšak sudí vytáhl pro Elmase žlutou kartu za simulování.

71
    Neapolští fotbalisté mají v posledních minutách převahu na míči. AC Milán se nemůže dostat do hry.

72
    Po rychlém kontru se dostal domácí tým k rohovému kopu. Bonaventura však našel pouze hlavu prvního bránícího hráče.

73
    Žlutou kartu dostává Theo Hernández (AC Milán).

73
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Lucas Biglia, přichází Davide Calabria.

74
    Paquetá si dokázal obhodit soupeře, rychle stáhl hru na střed a z poměrně velké dálky vyslal nebezpečný projektil na bránu. Meret ale stál na svém místě a ránu Brazilce zneškodnil.

76
    Neapol se málem dostala do zajímavé šance, jenže Younes postup vpřed zbrzdil. Ani Allan už poté nic nevymyslel.

77
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Čeká nás ještě jistě velmi zajímavých 15 minut.

77
    Žlutou kartu dostává Amin Younes (SSC Neapol).

78
    Myšlenka o dlouhém přenesí hry se hostům nepovedla. AC Milán se dostává k míči celkem lacině.

79
    Krzysztof Piątek měl na noze velkou příležitost na rozdílovou branku. Přihrávka mířila do naprosto ideální pozice, ze které polský útočník sice vystřelil, ale Koulibaly jeho pokus zablokoval.

80
    Hra se trochu uklidnila. Neapol si přihrává na polovině hrací plochy.

81
    Mertens se vyšplhal do vzduchu pouze za cenu faulu. Rozhodčí Orsato foukl do píšťalky a hru přerušil.

83
    Donnarumma dokázal zlikvidovat nebezpečnou střelu. Po pěkném průniku Zielińského se k zakončení dostal Mertens.

84
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Fernando Llorente.

85
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Rafael Leao.

86
    Younes se na levé straně pěkně uvolnil a vzápětí posílal nepříjemný centr do vápna. Obrana domácích ale byla připravená.

87
    Neapol se dostala k rohovému kopu, který však nerozehrála úplně nejlépe. Donnarumma si pro balón došel.

88
    Llorente se poprvé zapojil do kombinace a ihned byl faulován. Hosté budou rozehrávat zhruba z poloviny hřiště.

89
    Větší hlad po třech bodech mají hosté. AC Milán se v posledních minutách vůbec nedostává k bráně soupeře.

89
    Kessié hledal ve vápně Calabriu. Centr však neprošel přes hromadu těl v bílých dresech.

90
    Žlutou kartu dostává Andrea Conti (AC Milán).

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+1
    Hosté rozehráli standardní situaci, která sice byla odvrácena, ale Allanův následný pokus zhruba z dvaceti metrů pořádně prověřil domácího brankáře Gianluigiho Donnarummu.

90+2
    Neapol tlačí. Domácí jsou zaparkovaní u vlastní šestnáctky.

90+3
    Další centr ze strany byl zastaven Romagnolim. Stopeři milánského týmu mají hodně práce s tím, aby uskákali veškeré nebezpečí.

90+3
    Dries Mertens ještě zahrozil. Míč proplachtil těsně vedle tyče a odkopávat se bude od brány domácích.

90+4

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:14.

Skončilo nám utkání 13. kola Serie A mezi AC Milán a Neapolí. Tento zápas skončil remízou 1:1, která nevyhovuje ani jednomu celku. Do vedení šli ve 24. minutě hosté zásluhou dorážky Hirvinga Lozana. K zaslouženému vyrovnání došlo o pět minut později. Giacomo Bonaventura parádní střelou překonal Alexe Mereta. Druhá půle ale patřila Neapoli a domácí se na konci utkání zuby nehty bránili. Neapol tak po 13. kole zůstává na sedmé příčce. AC Milán si polepšil na 13. příčku, jenže zbylé zápasy se budou teprve dohrávat.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (20:01:28)