Ostrava – Opava 0:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
0:0 (0:0)
Slezský FC Opava
cz Piatok 29.11.2019, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Česká FORTUNA:LIGA • 18. kolo

Slezské derby končí remízou. Branku jsme v tomto utkání neviděli, a tak oba celky se rozcházejí výsledkem 0:0. První půle byla vyrovnaná, ale o šanci více měla Opava. Adam Jánoš na konci poločasu dostal červenou kartu a oslabil svůj mančaft. Druhý poločas hráli domácí v oslabení, ale vytvořili si několik zajímavých šancí. Rozhodnutí mohlo přijít z obou stran. Nejevětší šanci Opavy měl na hlavě Simerský. Těsně před koncem hlavičkoval Dame Diop pouze k pohotovému Fendrichovi. Díky brankářům tak stav zůstal bezbrankový.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (20:01:44)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:5.

90+5

90+4
    Dame Diop mohl být hrdinou zápasu. Na přední tyči si našel centr Fleišmana a hlavou jen prodloužil ke vzdálenější tyči. Vilém Fendrich se blýskl skvělým zákrokem, kterým Opavě zachránil bod.

90+4
    Zřejmě poslední akce tohoto zápasu je na světě. Baník bude kopat standardní situaci.

90+3
    Žlutou kartu dostal na střídačce domácích také trenér brankářů Vít Baránek.

90+2
    Na druhé straně však Opava řádně zahrozila. Rychlý průnik po pravé straně byl dotažen ke střele z hranice vápna z nohy Dediče. Opavský útočník bránu přestřelil.

90+1
    Baník měl k dispozici rohový kop, který ale Žídek odvrátil důslednou hlavičkou.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90
    Laštůvka vystartoval z brány včas a získal míč do svých rukavic.

90
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Václav Procházka.

88
    Na hrací ploše zůstal ležet Dame Diop. Domácí útočník ale bude v pořádku a zřejmě utkání dohraje.

Dnešní utkání sleduje 12 855 diváků.

87
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Matěj Helebrand.

86
    Diopovi vůbec nevyšlo zakončení. Levačkou netrefil míč dobře a Fendrich tak zasahovat nemusel.

85
    Oba týmy se v závěru utkání snaží o zisk tří bodů. Sledujeme poměrně otevřenou partii.

84
    Simerský prodlužoval centr do pokutového území hlavou a následnou střelu z otočky vyslal Václav Juřena. Opavský hráč ale hradbu těl před bránou nepřekonal.