Detva – Nové Zámky 6:3 (kon.) | Trenčín – Poprad 1:4 (kon.) | Miškovec – B. Bystrica 1:4 (kon.)
Nitra – Zvolen 4:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
HK Poprad
Piatok 29.11.2019, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Víťazná séria Dukly je prerušená. Popradčania v druhej a tretej tretine dominovali na ľade a vystrieľali si zaslúžené tri body. (20:23:31)

58:42
    Dukla sa ešte snaží o strelenie gólu, ale Popradčania kontrolujú situáciu a do vyložených šancí ju nepúšťajú.

57:40
    Mikyska hľadal pred bránkou Bezúcha, ale toho si dobre postrážili brániaci hráči.

55:37
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sládok – 5 min., hrubosť + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ulrych – 5 min., hrubosť + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).

55:37
    Za bránkou sa do súboja pustili Sládok a Ulrych. Najprv mal navrch český obor, ale domáci tvrdý muž sa následne oklepal, stiahol dres Ulrychovi cez hlavu a uštedril mu viacero tvrdých úderov.

55:37
    Svitana pred bránkou v snahe o hetrik, Valent mu radosť prekazil.

55:17
    Poprad dal gól!
    A náznak domáceho zlepšenia prevzania iniciatívy Poprad uťal gólom. Erving vystrelil od modrej, pred Valentom zmenil nechytateľne puk MAREK ZAGRAPAN.
    Asistencie: Joona Erving, Petr Ulrych

54:00
    Domáci stiahli hru na tri útoky, zlepšili pohyb a hneď je viac vzruchu pred Nechvátalom. Švec neuspel v dorážke zblízka.

52:26
    Alderson prihral na modrú McCormackovi, ale pri jeho strele nikto nebránil vo výhľade Nechvátalovi, ten bez problémov zakročil.

51:41
    V krátkom slede dve rany Ťavodu od modrej, obe domáci brankár dobre videl a pokryl.

51:20
    Popradský pobyt v útočnej tretine zakončil Ulrych nahodením od modrej, Valent puk schoval do lapačky.

50:00
    Prvý útok Dukly sa udržal počas celého striedania v útočnom pásme, ale strely z diaľky nepriniesli úspech.

48:15
    Hecl poslal puk pred bránku, Sádeckého teč preletel tesne vedľa žrdky.

47:36
    Hostia poisťujú vedenie, Takáč podržal puk na ľavom krídle, počkal si na PATRIKA SVITANU, ktorý po prevzatí prihrávky položil Valenta a zakončil do prázdnej brány.
    Asistencie:Samuel Takáč, Lukáš Kozák

47:09
    Popradčania výborne forčekujú a kazia rozohrávku domácich už v zárodku.

46:28
    Nahodený puk z väčšej vzdialenosti radšej Valent prikryl a prerušil hru, reklamná prestávka dáva šancu domácim poradiť sa a niečo zmeniť.

44:30
    Dukle sa vôbec hra nedarí a diváci začínajú pískať. Naopak Poprad si hrá v pohode. Drží puk mimo nebezpečných priestorov.

42:57
    Starosta nahodil puk na bránku od mantinelu, ale nebol tam nik z jeho spoluhráčov.

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 14. Bartovič (Hecl, Sádecký) – 28. Svitana (Zagrapan), 41. Zagrapan (Takáč), 48. Svitana (Takáč, Kozák), 56. Zagrapan (Erving, Ulrych)

HK DUKLA Trenčín: Tomek, Valent – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Valach – Sojčík, Švec, Chromiak – Ferényi
    HK Poprad: Nechvátal, Rychlík – D.Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek, Králik – Vandas, Preisinger, Handlovský – Svitana, Zagrapan, Takáč – Leclerc, Paukovček, Karterud – Kundrík, Bjalončík, Mlynarovič

Rozhodca: Štefík, M.Novák – Kacej, Gegáň