Cremonese – Empoli 1:0 (kon.) | CFC Janov – Ascoli 3:2 (kon.) | Fiorentina – Cittadella 2:0 (kon.)
CFC Janov
3:2 (1:0)
Ascoli Picchio FC
cz Utorok 03.12.2019, 18:00Taliansky pohár • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, chci Vás přivítat u dnešního zápasu v rámci italského poháru, který se odehraje mezi Janovem a Ascoli Picchio. Úvodní výkop je naplánován na 18:00 a my budeme u toho!

Favoritem dnešního utkání je bezesporu Janov, který hraje nejvyšší italskou soutěž, ve které ale nepředvádí zrovna přesvědčivé výkony. Vždyť se nachází až na osmnáctém místě a bude mít velké starosti se záchranou, přesto by dnešní zápas měl vyhrát.

To Ascoli Picchio hraje druhou nejvyšší soutěž, ve které se zatím nachází na sedmé pozici, ovšem na tu druhou ztrácí jen dva body! Tento tým hraje pohár už od druhého kola. Postupně tak přešel přes Pro Vercelli (2:0) a Trapani (2:0). V tomto kole ale favoritem rozhodně nebude, přesto by mohl překvapit.

Janov CFC: Jandrei – Biraschi, Romero, Criscito, Pajač – Jagiello, Radovanovič, Cassata – Agudelo – Pinamonti, Cleonise.
    Náhradníci: Klimavičius, Marchetti, Sturaro, Goldaniga, Rovella, Radu, Favilli, Ebongue, Panděv.

Ascoli Picchio FC: Lanni – Laverone, Ferigra, Valentini, D´Elia – Gerbo, Troiano, Brlek – Ninković – Baretta, Ardemagni.
    Náhradníci: Brosco, Gravillon, Cavion, Andreoni, Scorza, Rosseti, Scamacca, Petrucci, Padoin, Leali, da Cruz, Chajia..

1

2
    Začalo se opatrně, ani jeden celek nechce udělat v samém začátku zbytečnou chybu, což je pochopitelné.

4
    Domácí jsou v úvodu o něco aktivnější směrem dopředu, ale do zakončení se zatím nedostali.

5
    Bleskovou akci hostujícího Ascoli zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

7
    Domácí se dostali do vápna soupeře, ale zakončení z toho nebylo, protože míč nakonec do bezpečí uklidil Valentini.

9
    Janov je více u míče, mnohem více se tlačí dopředu, ale na první střelu stále čekáme.

10
    Domácí zahrávali první rohový kop v tomto utkání, ale byl z toho jen nepovedený signál a hosté se v pohodě ubránili.

12
    Další nepřesná přihrávka a míč skončil v zámezí, takže od své branky bude rozehrávat Lanni.

14
    V posledních minutách se hraje hlavně na polovině Ascoli, které ovšem zatím velmi dobře brání a favorita zápasu do ničeho zatím nepustilo.

15
    Janov právě vstřelil branku!
    A domácí se z první střely dočkali první branky v tomto utkání. Po kombinaci přišla skvělá přihrávka před branku a ANDREA PINAMONTI uklidil míč za bezmocného brankáře!
    15. Andrea PINAMONTI - 1:0

17
    Janov pokračuje ve svém tlaku a znovu se usadil na polovině soupeře.

18
    Tentokrát z toho ale nic nebylo. Hosté získali míč a šli dopředu, ale znovu je zradila finální přihrávka.

20
    Pinamonti byl faulován a domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

21
    Po zblokované střele skončil míč nad brankou. Rohový kop pro Janov.

22
    Po rohu upadl jeden z domácích hráčů ve vápně soupeře, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.

23
    Brlek fauloval unikajícího protihráče a vyfasoval za to žlutou kartu.

25
    Hostující celek nyní dobře kombinoval na polovině Janova, ale na dostřel branky se nedočkal a na tahu už jsou nyní opět domácí.

27
    Domácí hráč po kličce upadl před vápnem Ascoli, ale ani tentokrát rozhodčí faul neodpískal. Domácí se zlobí, ale k ničemu jim to není.

29
    Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. Domácí jsou stále aktivnější, ale do zakončení se vůbec nedostávají.

31
    Po půl hodině vede Janov stále 1:0 a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Hosté se zatím hlavně brání.

33
    Ani z další akce nic nebylo. Domácí dobře kombinovali, ale Agudelo znovu pokazil přihrávku a daroval míč soupeři.

35
    Žlutou kartu dostává Troiano (Ascoli Picchio FC).

37
    Aktivní Pinamonti se dostal do zakončení, ale tentokrát na brankáře nevyzrál a Lanni si poradil. Stav utkání se tedy nemění.

39
    Domácí se snaží v závěru prvního ještě něco vymyslet a přidat druhou branku, ale Ascoli stále velmi dobře brání.

41
    Rohový kop pro Ascoli.

42
    Hosté zahrávali svůj první rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a stále tedy prohrávají o jednu branku.

43
    Žlutou kartu dostává Biraschi (Janov CFC).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Domácí Janov potvrzuje roli favorita, je lepším týmem a stále se tlačí dopředu. Domácí se dočkali vedoucí branky, když se prosadil Pinamonti. Nic dalšího se už nestalo a Janov tedy po prvním poločase vede 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hodin.

46

47
    Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.

49
    Ascoli právě vstřelilo branku!
    Je to 1:1! Skvělý vstup hostů do druhého poločasu. Po rychlé kombinaci postupoval GIACOMO BARETTA sám na brankáře, kterého zkušeně překonal.
    49. Giacomo BARETTA - 1:1

51
    Střídání v týmu Ascoli Picchio FC: ze hřiště odchází Ninković, přichází Rosseti.

53
    Domácí se hned vydali dopředu, ale nakonec z toho byla pouze zblokovaná střela a na tahu je tak Ascoli, které je u míče.

55
    Obrovská šance domácího celku! S přízemní střelou si Lanni skvěle poradil a vyrazil míč před sebe, tam se k němu prodral Pinamonti, ale z malého vápna ho poslal nad branku!
    55. Pinamonti v obrovské šanci selhal

57
    Stále se hraje na polovině Ascoli, které je nyní pod obrovským tlakem, ale zatím odolává.

58
    Cleonise dostal parádní přihrávku do vápna, ale místo střely ještě přihrával za sebe patičkou a tam byl pouze hostující Ferigra.

60
    A dobře to neudělal ani Pinamonti, který také dostal přihrávku do vápna, ale míč pustil za sebe a tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

62
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Janov hraje s Ascoli 1:1, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

64
    Hosté se po dlouhé době vydali dopředu, ale byl z toho pouze nepřesný centr a míč tedy sebrali domácí.

66
    Na druhé straně to z dobrých dvaceti metrů zkusil Pinamonti, ale hradbu těl nepropálil. To byl hodně nepřipravený pokus.

68
    Domácí se snaží něco vymyslet, jsou mnohem aktivnější, ale do zakončení se vůbec nedostávají. Ascoli velice dobře brání.

70
    Žlutou kartu dostává Laverone (Ascoli Picchio FC).

71
    Ascoli zahrávalo rohový kop, ale nic z něho nebylo a dvacet minutek před koncem je to stále 1:1.

71
    Ale po další akci už jde Ascoli překvapivě do vedení 1:0! Gerbo se skvěle uvolnil, dostal se do vápna, nastřelil míč před branku a tam ho za Jandreie nešťastně srazil domácí kapitán DOMENICO CRISCITO.
    71. Domenico CRISCITO - 1:2

73
    Janov se pochopitelně hned tlačí dopředu a snaží se rychle odpovědět, protože času už příliš není.

74
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Cleonise, přichází Sturaro.

74
    Je vyrovnáno! Domácí kapitán DOMENICO CRISCITO odčinil vlastní branku, protože po přihrávce do vápna míč zkušeně uklidil za brankáře, tentokrát už za toho správného.
    74. Domenico CRISCITO - 2:2

76
    Domácí jsou po vstřelené brance při chuti a znovu se tlačí dopředu. To bude ještě hodně zajímavý závěr.

78
    Po zisku míče se ale dopředu vydali i hosté, byl z toho zajímavý centr, ale žádný z hráčů se do zakončení neprodral.

80
    Deset minutek mají oba celky na to, aby tento duel rozhodly. Jinak přijde na řadu prodloužení.

80
    A domácí možná rozhodující branku právě vstřelili, protože jdou do vedení 3:2! Po centru se k míči dostal zcela volný ANDREA PINAMONTI, který technickým pokusem míč uklidil za brankáře.
    80. Andrea PINAMONTO - 3:2

82
    A domácí pokračují ve svém tlaku a znovu se tlačí dopředu.

84
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Jagiello, přichází Panděv.

86
    Domácí chybovali a hosté šli dopředu, ale také je zastavila velice nepřesná přihrávka.

88
    Domácí tentokrát zastavil útočný faul a hrát tedy bude Ascoli.

89
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Cassata, přichází Rovella.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Domácí zvládají konec utkání na jedničku, kontrolují své vedení a vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto.

90+4

90+4
    Po rohu ale míč sebral Jandrei, který tak hodně pomohl svým zadákům.

90+5

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec nabídl pět branek. Janov nakonec potvrdil roli favorita a porazil Ascoli 3:2, a to i přesto, že dvacet minutek před koncem ještě prohrával. Domácí ale byli lepším týmem, po celý zápas a vyhráli zcela zaslouženě. Janov tedy postupuje do další fáze italského poháru, naopak Ascoli v poháru končí.

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:12.

To je z mé strany vše, hezký večer. (19:53:22)

Jakub Kopřiva

Góly: 15. Pinamonti, 74. Criscito, 80. Pinamonto – 49. Baretta, 71. Criscito (vla.)

Karty:   43. Biraschi (JAN) – 23. Brlek (ASI), 35. Troiano (ASI), 70. Laverone (ASI)

CFC Janov: Jandrei – Biraschi, Romero, Criscito, Pajač – Jagiello (78. Panděv), Radovanovič, Cassata (87. Rovella) – Agudelo – Pinamonti, Cleonise (71. Sturaro)

Ascoli Picchio FC: Lanni – Laverone, Ferigra, Valentini, D´Elia – Gerbo, Troiano, Brlek (86. Cavion) – Ninković (51. Rosseti) – Baretta (68. Da Cruz), Ardemagni.