Boston – Carolina 2:0 (kon.) | Florida – Minnesota 2:4 (kon.) | NJ Devils – Vegas 3:4 (kon.)
Philadelphia – Toronto 6:1 (kon.) | Columbus – Arizona 2:4 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.)
Nashville – Tampa Bay 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)

2. Jason Zucker (MNS) 1+1
    3. Jonathan Huberdeau (FLA) 1+1 (03:45:28)

Dnešní utkání navštívilo 10 167 diváků.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 46:26 (13:5, 19:9, 14:12)
    Zblokované střely – 10:8
    Vyhraná vhazování – 32:23
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 12:30

Hokejisté Minnesoty vítězí nad floridskými Pantery 4:2, přestože především v prvních dvou třetinách byli výrazně horším mužstvem!

Domácí po první části vedli po trefách Aleksandera Barkova a Jonathana Huberdeaua 2:0 a zdálo se, že kráčí za dvěma body. Cats byli výrazně aktivnější i v prostřední dvacetiminutovce. Wild však držel nad vodou brankář Kähkönen a jeho spoluhráči navíc dokázali vytěžit z minima maximum. Ve 30. minutě potrestal chybu soupeře ze samostatného úniku Jason Zucker a o pár minut později srovnal střelou nad lapačku Mats Zuccarello. Obrat pak dokonal ve 45. minutě Carson Soucy, jenž skóroval z vůbec první střely Divočáků ve třetí třetině. Panteři už gólově odpovědět nedokázali, 61 sekund před koncem naopak při jejich power-play zpečetil skóre odrazem puku o mantinel Luke Kunin.

58:59 Luke KUNIN - 2:4

58:59
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Kulečníkovým odrazem zřejmě rozhoduje LUKE KUNIN! Ten napálil kotouč o mantinel a ten se odrazil přímo na prázdnou domácí svatyni. Sprintující Anton Strålman přes všechnu snahu už gólu nezabránil. Asistence: Jonas Brodin.

58:49
    Yandle dokázal zachytit těžký kotouč a udržel pro svůj tým útočné pásmo.

58:26
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:26
    Zakázané uvolnění hostí.

58:11
    Vyhození Erica Staala se odrazilo od mantinelu a těsně minulo prázdnou branku Floridy!

57:42
    Je to tak, Driedger zůstává na střídačce!

57:42
    Puk byl sražen do hlediště. Už se dostáváme do času, kdy by domácí mohli odvolat brankáře...

57:24
    Dalšímu icingu zabránil Zach Parise, který přebruslil Mathesona.

56:52
    Huberdeau poslal dopředu Aleksandera Barkova, který z levé strany mířil těsně nad břevno. Hosté následně vyhodili na zakázané uvolnění.

56:35
    Střely na branku – 44:25

55:16
    Mohlo být vyrovnáno! Po střele Hoffmana se kotouč odrazil od zadního mantinelu zpět před branku a Noel Acciari se ho snažil protlačit za brankovou čáru. Kähkönen puk ale udržel před ní!

55:01
    Už jen pět minut do konce. Udrží hosté vedení?

54:15
    Zach Parise se dostával do samostatného úniku. Puk mu ve finále utekl zřejmě i kvůli háčku protihráče. Rozhodčí ale nevylučují!

54:00
    Z ostrého úhlu to zkoušel na bližší tyčku Keith Yandle, Kähkönen na místě.

53:26
    Dobré střídání hostí, kteří ho odehráli v útočném pásmu. Jejich pobyt zakončil ranou z vrcholu pravého kruhu Matt Dumba. Driedger přerušil hru.

51:51
    Barkov a po něm Huberdeau nedostali zblízka puk za záda brankáře Kähkönena! Ten dnes chytá výborně!

51:09
    Domácí přišli o puk před vlastní brankou a to mohl potrestat nejprve Zach Parise, který ho nedokázal zasunout za záda Driedgera. Ten ani nevěděl, kde puk je, ale za brankovou čáru ho nepustil! O chvíli později pak pálil Matt Dumba a to už Driedger předvedl divácky efektní zákrok lapačkou.

50:26
    Střelu Connollyho vyrazil Kähkönen do rohu kluziště.

49:38
    Foligno vytáhl puk na modrou čáru odkud vypálil Jonas Brodin. Driedger byl na místě a navíc kotouč udržel ve výstroji. U brankoviště totiž číhal na případnou dorážku Eriksson Ek.

49:13
    Ekblad s Yandlem si překáželi na modré čáře. Domácí tak přišli o pásmo.

48:24
    Od modré vypálil Keith Yandle. Zamířil vedle hostující branky.

47:27
    Ránu Matta Dumby Driedger vyrazil. Hosty náhlé vedení povzbudilo a to se projevuje na zvýšené aktivitě.

47:17
    Nahození Brada Hunta našel v lapačce Driedger. Domácí brankář přerušil hru.

46:43
    Zucker posílal puk po mantinelu za branku Floridy, ale kotouč se po zásahu Joela Erikssona Eka nějakou záhadou zjevil v domácím brankovišti. Driedger se nakonec zorientoval včas a černou pryž přikryl.

46:03
    Hostům byl odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
    44:49 Carson SOUCY - 2:3

44:49
    To je neskutečné! První střela Minnesoty na branku ve třetí třetině končí gólem! Po přihrávce Zacha Pariseho se dostal před brankou k puku CARSON SOUCY. Ten do něj šťouchl bekhendem a hrací předmět projel mezi betony brankáře Driedgera až za brankovou čáru – 2:3. Asistence: Zach Parise a Victor Rask.

44:15
    Boyle vyhrál buly a z toho mohl těžit MacKenzie Weegar. Ten si vylepšil pozici dvěma kroky na osu a vypálil. Kähkönen však vytáhl další jistý zákrok.

44:10
    Do nahození Yandleho vkládal hokejku Dadonov. Puk ale má v lapačce brankář Kähkönen.

43:01
    Hostující forvard Joel Eriksson Ek se dostal k puku na pravém kruhu. Jeho střela však byla zablokována.

42:41
    Jeden z hostujících hráčů se dotkl kotouče vysokou holí. Ozval se tedy hvizd sudího.

42:00
    Hosté zavezli puk do rohu jejich útočného pásma. Tam ho vydolovali hráči Floridy.

40:58
    Puk vypadl z hrací plochy. Hra je tak opět přerušena.

40:53
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

40:11
    Aleksander Barkov hned prověřil svého krajana Kähkönena v brance Minnesoty. Ten jeho střelu od modré čáry vyrazil.

Hity – 7:18

I ve druhé třetině byli aktivnější hráči Floridy. Minnesotě se však rozchytal brankář Kähkönen, který další gól nepustil a jeho spoluhráči naopak vytěžili z minima maximum. Ve 30. minutě tak snížil Jason Zucker, který se po chybě Hoffmana dostal do samostatného úniku a o pár minut později dokonce srovnal Mats Zuccarello. Panterům není moc platná ani vysoká střelecká převaha.

40:00

39:46
    A rozhodčí se nakonec opravili. Nařizují buly ve středním pásmu.

39:46
    Zakázané uvolnění domácích. Sceviour se hodně diví, ukazuje rozhodčímu, že puk by dobruslil on.

39:32
    Do nahození Brodina vložil hokejku Brett Connolly. Ještě tu máme buly v obranném pásmu Panterů.

39:03
    Po nahrávce Huberdeaua pálil z mezikruží Aleksander Barkov. Mířil pod horní tyčku, ale Kähkönen puk vyrazil maskou!

38:52
    Sceviour se snažil přenést hru na pravý kruh, kde číhal Dadonov. Přihrávku ale tečoval bránící hráč.

38:21
    Druhá třetina se chýlí ke svému konci. Hra se teď trochu uklidnila.

36:50
    Od modré čáry střílel Brodin, puk až na Driedgera neprošel.

36:34
    Huberdeau si najížděl za hostující obranu, ale v útočném pásmu byl nakonec dříve než kotouč – ofsajd.

35:58
    Kähkönen drží hosty! Po přihrávce Barkova zpoza branky na něj pálil Jonathan Huberdeau, ale gólman Minnesoty byl zase na místě.

35:31
    Strålman odehrál puk jen na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Driedgera.

35:21
    Střely na branku – 27:11

34:34
    Ekbladovu střelu přizvedl do ochranné sítě bránící Greenway. Znovu se bude vhazovat v útočném pásmu Cats.

34:17
    Kaapo Kähkönen se rozchytal k velmi dobrému výkonu. Nyní ukryl v lapačce puk po střele Michaela Mathesona. Následuje reklamní přestávka.

33:27
    Domácí mohli rychle odpovědět. MacKenzie Weegar se však proti Kähkönenovi neprosadil.
    32:56 Mats ZUCCARELLO - 2:2

32:56
    Je vyrovnáno! MATS ZUCCARELLO se s pukem dostal na levý kruh a nepříliš prudkou střelou nad lapačku překvapil brankáře Driedgera – 2:2. Asistence: Brad Hunt a Jason Zucker.

32:30
    Hosté jsou v plném počtu.

32:10
    Barkov nahrál na pravý kruh Hoffmanovi, ten orazítkoval vzdálenější tyčku!

30:55
    Z pravého kruhu střílel Mike Hoffman. Puk skončil na hrudi Kähkönena.

30:29
    Marcus Foligno si jde sednout za zbytečný zákrok v útočném pásmu. Podrazil Mathesona a po reklamní přestávce tak Florida rozehraje přesilovku.
    29:26 Jason ZUCKER - 2:1

29:26
    Hosté z ničeho nic snižují! Vše způsobil svou chybou Mike Hoffman, který na útočné modré ztratil kotouč a JASON ZUCKER vyrazil do samostatného úniku. Ten útočník Wild vyřešil rychlou bekhendovou kličkou, po niž zvedl puk mimo dosah natahujícího se Driedgera. Bez asistence.

29:15
    Panteři pokračují v aktivní hře. Weegar poslal na branku soupeře chytré nahození, které mohlo být tečován clonícími hráči. Puk ale skončil v lapačce Kähkönena.

28:36
    Ze střední vzdálenosti to zkoušel Brian Boyle. Do akce musela Kähkönenova vyrážečka.

28:03
    Rychlý protiútok Minnesoty zakončoval střelou z pravé strany Luke Kunin. Driedger byl připraven.
    27:40 Kähkönen dokázal vytěsnir střelu Mathesona, který zakončoval do poloodkryté branky.

27:40
    Jonathan Huberdeau měl kotouč mezi kruhy. Místo střely ho ještě posunul doleva na Michaela Mathesona, jenž střílel do poloodkryté klece, ovšem Kähkönen se natáhl a vyrážečkou kotouč přizvedl do ochranné sítě! Skvělý zákrok mladého Fina v brance Minnesoty!

26:53
    Dobrou příležitost měl Vincent Trocheck. Domácí útočník ale minul branku.

25:30
    Tentokrát ohrozil hostujícího gólmana Colton Sceviour. Ten jeho ránu odrazil až do ochranné sítě.

24:45
    Ostrým projektilem od modré čáry se prezentoval Strålman. Kähkönen ho vyrazil.

24:29
    To už neplatí. Po střele Matta Dumby přeci jen musel Driedger zasahovat.

24:20
    Střelu Kunina z mezikruží zablokoval Yandle. Hosté stále zůstávají jen na pěti střelách, které prošly až na brankáře Driedgera.

23:32
    Barkov se snažil vysunout Dadonova. Ruskému útočníkovi puk přeskočil čepel hole.

22:40
    Dobrá přihrávka Raska na Marcuse Foligna. Ten už měl napřaženo, ale domácí obránce mu stačil vložit do rány hokejku.

21:43
    Colton Sceviour střílel z pravého kruhu. Mířil mezi betony hostujícího gólmana, Kähkönen je dal k sobě včas.

21:16
    Hosty zastavilo v rozletu postavení mimo hru.

20:43
    Jevgenij Dadonov zavezl puk až za branku hostí. Z jeho práce mohl těžit Jonathan Huberdeau, který se dostal ke střele od modré čáry. Před brankou clonil právě Dadonov, Kähkönen si však poradil.

20:17
    Brodin nahodil puk za domácí branku. Tam si pro něj vyjel gólman Driedger, který ho rozehrál spoluhráčům.

Hity – 3:7

První třetina vyšla mnohem lépe domácí Floridě. Panteři byli jasně lepší a svou převahu korunovali i dvěma zásahy. O první se postaral v 10. minutě v přesilovce Aleksander Barkov, na 2:0 pak zvýšil v 15. minutě Jonathan Huberdeau. Oba forvardi Cats se prosadili střelami z levého kruhu k bližší tyčce. Minnesota bude muset v dalším průběhu zápasu hodně přidat, pokud chce v BB&T Center něco uhrát.

20:00

19:00
    Z pravé strany vypálil Sceviour a Kähkönen puk odrazil do rohu. Začíná poslední minuta první třetiny.

18:38
    Po dlouhé době si sáhl na puk domácí gólman Chris Driedger. Jednalo se o lehké nahození od mantinelu, po němž puk raději přidržel.

17:57
    Puk byl nyní vytečován až do hlediště. Rozhodčí nařídili buly v obranném pás,u Divočáků.

17:31
    Další ránu na hostující branku vyslal od modré čáry Anton Strålman. Kaapo Kähkönen našel puk ve výstroji a zavdal důvod k ještě jedné komerční pauze.

16:35
    MacKenzie Weegar pálil z osy kluziště a Kähkönen vykopával kotouč pravou nohou.

15:56
    Domácí jsou lepším týmem. Na střely vedou 10:4.
    14:26 Jonathan HUBERDEAU - 2:0

14:26
    Florida právě vstřelila branku!
    Cats přežili oslabení a krátce po jeho skončení udeřili. Vincent Trocheck vybojoval v rohu kluziště kotouč, který Frank Vatrano poslal na levý kruh a JONATHAN HUBERDEAU z tohoto místa zamířil k bližší tyčce Kähkönenovy branky – 2:0. Asistence: Frank Vatrano.

14:04

13:07
    Aleksandr Barkov dojel ve středním pásmu vyhozený kotouč a zleva najížděl na hostující branku. Ještě mu najížděl Boyle, Barkov to však zkusil sám a Kähkönena nepřekonal!

12:32
    Domácí vyhazují.

12:03
    Frank Vatrano se po buly natahoval po kotouči, ale nešťastně při tom podrazil Kevina Fialu. Minnesota si tedy vyzkouší přesilovou hru.

12:00
    Je tu čas na druhou reklamní přestávku tohoto mače.

10:23
    Domácí jsou při chuti. Navštívenku Antona Strålmana musel vyrážet Kähkönen,
    09:54 Aleksander BARKOV - 1:0

09:54
    Neodolali! Keith Yandle předal puk na levý kruh ALEKSANDEROVI BARKOVOVI, který podobnou střelou, jako vyslal před chvíli jeho spoluhráč Huberdeau, vymetl bližší horní růžek hostující branky. Asistence: Keith Yandle a Jonathan Huberdeau.

09:44
    Tahle domácí přesilovka je mnohem lepší než ta první. Wild ale zatím odolávají.

09:11
    Velké štěstí pro hosty. Z levého kruhu vypálil Jonathan Huberdeau a Kähkönena zachránilo břevno jeho svatyně!

08:42
    Dumba vyhazuje až k brance Panterů.

08:03
    Odražený puk po Yandleově střele odpálil až do hlediště Jordan Greenway. Hostující hráč je vyloučen za zdržování hry!

08:00
    Z dálky vypálil domácí obránce Keith Yandle. Puk zamířil nad břevno.

07:55
    Puk skončil až na střídačce Minnesoty. Následuje reklamní přestávka.

06:48

06:12
    Zach Parise ujel po pravé straně ve vlastním oslabení! Jeho zakončení na vzdálenější tyčku Driedger vytěsnil!

05:48
    Domácí toho v přesilovce zatím moc nepředvedli, ještě jim ale zbývá minuta.

04:47
    Mikko Koivu je vyloučen za hákování. Domácí tak budou hrát přesilovku.

04:36
    Do velké šance se dostal Brett Connolly. Domácí útočník najížděl sám na Kähkönena. Zkusil bekhendovou kličku, ale hostující brankář natáhl proti jeho zakončení pravý beton!

03:29
    Na ose hřiště se zjevil volný Ryan Sutter. Driedger byl dobře postaven a dokázal zakročit vyrážečkou!

03:13
    První zákrok v utkání si přidal mladý domácí brankář Chris Driedger.

02:58
    Michael Matheson tentokrát vystřelil a Kähkönen musel kotouč vyrážet.

02:45
    Nahození Mathesona nedokázal tečovat mezi tyče Jevgenij Dadonov.

02:05
    Z ostrého úhlu nahazoval puk na branku Wild Mike Hoffman, Kähkönen ale nemusel zasahovat.

00:54
    Ekblad zavezl puk do útočného pásma a předal ho doprava Malginovi. Jeho prudkou střelu vyrazil hostující brankář Kähkönen.

00:01

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad (A), Yandle, Strålman, Weegar, Pysyk, Matheson – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Malgin, Trocheck (A), Connolly – Hoffman, B. Boyle, Vatrano – Sceviour, Acciari, Toninato.

Minnesota Wild: Kähkönen (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu (C), Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, M. Foligno.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Murphy, Driscoll.

Florida Panthers:
    Panteři odehráli 26 zápasů, v nichž nasbírali 31 bodů. To v tabulce Východní konference momentálně stačí na sedmou příčku. Naposledy Florida doma zdolala 3:0 Nashville, před tím si ale připsala tři po sobě jdoucí porážky. Ofenzivními tahouny mužstva jsou Jonathan Huberdeau s Aleksanderem Barkovem, kteří suverénně vládnou týmové produktivitě.