Michalovce – Miškovec 3:6 (kon.) | Košice – Zvolen 4:1 (kon.) | B. Bystrica – HC Slovan 2:1 (po pr.)
Poprad – Detva 3:0 (kon.) | Trenčín – Budapešť 8:2 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
HC SLOVAN Bratislava
Piatok 06.12.2019, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 29. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:46:25)

Predĺženie bolo v réžii Banskej Bystrice. Domáci boli v pridanom čase aktívnejší, ich príležitosti boli nebezpečnejšie a napokon sa dočkali i zaslúženého gólu zásluhou Hickmotta. Banská Bystrica tak získava druhý bod z dnešného zápasu a približuje sa aspoň o jeden bod k vedúcemu Slovanu.

Strely na bránku v predĺžení (celkovo): 4:3 (40:42)

64:05
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci strieľajú gól a víťazia! JORDAN HICKMOTT sa dostal do prečíslenia 2 proti 1 so Southornom, napokon ho ale zakončil sám strelou z pravého krídla. Pokus z pomerne ostrého uhla prešiel Habalovi pomedzi betóny až do bránky. Asistencia: Jordon Southorn.

63:38
    Zigo prihrával pred bránku, tam ale vypichol puk hosťom brankár Beskorowany. Domáci otáčajú hru na opačnú stranu.

62:49
    Štajnoch nahodil puk zo stredného pásma na Beskorowanyho a po zákroku domáceho brankára si puk i dokorčuľoval. K strele sa už nedostal.

62:12
    Slovanisti majú puk na svojich hokejkách, hostia sa však nedokážu dostať do útočnej tretiny. Puk si tak prihrávajú prevažne na vlastnej polovici.

61:48
    Southorn sa po skvelej prihrávke z ľavej strany dostal do samostatného nájazdu, ktorý ale zakončil strelou priamo do Habalovej lapačky.

61:27
    Lamper, ktorý bol pri celom svojom prieniku osekávaný, vystrelil z ľavej strany tesne mimo.

60:40
    Šedivý sa dostal do prečíslenia s Urbánkom, ktorý mu však nedokázal presne prihrať. Následne sa k puku dostal Viedenský, ktorý sa však prekľučkoval len do rohu útočnej tretiny.

60:16
    Slovanisti sa dostali k puku, rozohrávka sa však hosťom nevydarila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Dlho to vypadalo, že Banská Bystrica nepustí hostí v tretej tretine do ničoho, séria vylúčení v poslednej desaťminútovke ale zmenila priebeh zápasu. Slovan sa nimi dostal do tempa a napokon bleskurýchlo využil gólom Puliša svoju hru bez brankára. Oba tímy si tak z dnešného zápasu odnesú po zrejme zaslúženom bode a všetkých aktérov čaká predĺženie.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 10:17 (36:39)

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:52
    Bubela sa po buly ešte pretlačil k strele, propagačnou strelou však minul bránku Slovana.

59:42
    Po zákazanom uvoľnení Slovana budú mať domáci ešte jedno vhadzovanie vo vlastnej tretine.

59:17
    Urbánek nastrelil puk na zadný mantinel, tam ho ale zastavil Beskorowany. Ani jeden z tímov sa už nikam neženie a zdá sa, že uvidíme predĺženie.

58:51
    Po pase z vlastnej obrany sa dostal k strele z pravého kruhu Jääskeläinen, Habal ju však videl a chytil. Na ľad pri tomto prerušení naskočili z trestných lavíc Matoušek a Brejčák.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 20. Lamper (Bartánus, Cardwell), 65. Hickmott (Southorn) – 57. Puliš (Meszároš, Štajnoch)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Cardwell, Southorn, Ďatelinka, Mihálik, Brejčák, Nemčík, Petrinec – Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka – Lamper, Bubela, Bartánus – Šille, Gabor, Kabáč – Sojka, Tamáši, Fafrák
    HC SLOVAN Bratislava: Habal (Sabo) – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec – Puliš, Zigo, Abdul – Žitný, Viedenský, Matoušek – Jendek, Kytnár, Petráš – Sloboda, Urbánek, Bondra

Rozhodca: Štefik, Valach – Konc ml., Krajčík

Diváci: 2 563