Tampa Bay – NY Islanders 1:5 (kon.) | Washington – Columbus 2:5 (kon.) | Ottawa – Boston 5:2 (kon.)

David Rittich (CGY) 63 minut, 28 zákroků, 4 góly, 87,5%
    Pavel Francouz (COL) 63 minut, 28 zákroků, 5 gólů, 84,8% (05:46:30)

Tři hvězdy utkání:
    1. Sean Monahan (CGY) 1+0
    2. Matthew Tkachuk (CGY)1+1
    3. Ryan Graves (COL) 1+1

Dramatická třetí třetina rozhodla o tom, že se tento duel dostane do prodloužení. Ve kterém po chybě domácích se do brejku dostal Sean Monahan, který prostřelil brankáře Francouze. Bonusový bod tak berou hráči Calgary.

62:09 Sean MONAHAN - 4:5

62:09
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Dramatický zápas končí, bonusový bod bere hostující celek. Do brejku se dostal a překonal brankáře Francouze SEAN MONAHAN. Asistence: Dillon Dubé a Mark Giordano.

62:01
    Nathan MacKinnon nedokázal přihrát na spoluhráče.

61:32
    Mikko Rantanen pálil výborně, jeho projektil tak tak vyrazil brankář Flames.

61:05
    Flames hrají v prodloužení aktivněji.

60:38
    Oba týmy střídají.

60:15
    Pavel Francouz (Colorado) si se střelou i dorážkou hostů dokázal poradit.

60:01

60:00

59:36
    Pavel Francouz (Colorado) kryje ránu, kterou vyslal hostující Tobias Rieder.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:32
    Vypadá to, že tento duel nerozhodne základní hrací doba, a tak půjdeme do prodloužení.

57:49
    Valerij Ničuškin pálil z velmi dobré pozice, ale proti jeho střele se dokázal brankář David Rittich včas přemístit.

57:00
    Komerční přestávka.

56:02
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej, ani jednomu celku se do prodloužení evidentně nechce.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 5. Graves (Donskoi, Compher), 31. Ničuškin (Graves, Nieto), 44. MacKinnon (Calvert, Cole), 51. Donskoi (MacKinnon, Burakovsky) – 30. D. Ryan (Kylington, Dubé), 37. Tkachuk (J. Gaudreau, E. Lindholm), 41. Mangiapane (Tkachuk, E. Lindholm), 42. Frolík (Rieder, Jankowski), 63. Monahan (Dubé, Giordano)

Colorado Avalanche: Francouz (Werner) – Zadorov, Girard, Graves, C. Rosén, Barberio, Cole – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Compher, Donskoi – Nieto, Bellemare, Ničuškin – Kameněv, Jost, Calvert.
    Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, R. Andersson, Hamonic, Hanifin, Brodie, Kylington – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund, Monahan, Dubé – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Jankowski, Rieder, Frolík.

Rozhodca: Hebert, Luxmore – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 17.588