Jekaterinburg – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | Jaroslavľ – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:2 (2:1 po s.n.)
D. Moskva – Viťaz 3:1 (kon.) | Helsinki – Vladivostok 4:3 (po pr.) | Omsk – Soči 5:2 (kon.)
Petrohrad – Barys 7:4 (kon.) | S.Moskva – Čerepovec 3:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
CSKA Moskva
cz Štvrtok 23.01.2020, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, hezký zbytek večera. (19:25:08)

Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:02

Zápas je u konce, a ač byl poměrně vyrovnaný, tak z vítězství na ledě Jaroslavle se raduje CSKA Moskva. Po bezbrankové první třetině se na první gól zápasu čekalo dlouho i ve druhé třetině, až ve 40. minutě skóre otevřel pohotovou dorážkou Maxim Šalunov. Ve třetí třetině se hosté soustředili hlavně na obranu, což jim vyšlo a v závěru utkání definitivně rozhodli, když nejprve využil přesilovku Anton Slepyšev a poté se ještě do prázdné branky trefil Maxim Šalunov, který se dnes prosadil podruhé. Čisté konto si udržel brankář CSKA Moskva Ilja Sorokin.

58:35 Maxim ŠALUNOV - 0:3

58:35
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A je definitivně hotovo, CSKA na ledě Jaroslavle vyhraje, což potvrzuje gólem do prázdné branky. Mamin předložil puk před branku MAXIMU ŠALUNOVOVI, a ten vstřelil dnes už druhý poměrně snadný gól. Asistence: Maxim Mamin, Klas Dahlbeck.
    57:03 Anton SLEPYŠEV - 0:2

57:03
    Hosté využívají přesilovku a dostávají se do vedení 2:0! CSKA předvedlo rychlou nacvičenou kombinaci, na jejímž konci byl na levém kruhu připravený ANTON SLEPYŠEV, který rychlou střelou překonal Lazušina. Asistence: Kirill Kaprizov.

56:37
    Jakub Nakládal od levého hrazení hned po průjezdu do útočného pásma vypálil, ale branku netrefil.

55:36
    Konstantin Okulov dostal výbornou přihrávku k pravé tyči, ale v rychlosti nedokázal bohužel pro hosty zakončit přesně.

55:08
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., držení).

55:02
    Z pravé strany to zkusil Kirill Kaprizov, ale tato jeho střela nemohla Lazušina překvapit.

53:48
    Hosté rychle překonali střední pásmo a usadili se v útočné třetině. Prostor na středu zatím nedostali.

52:18
    Lazušin musel po delší době zasahovat a proti střele z levé strany si poradil a drží svůj tým ve hře o body.

51:32
    Po vyhození hostujícího celku se píská zakázané uvolnění.

51:26

50:49
    CSKA se opět podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.

50:24
    Z levé strany vypálil Nikita Čerepanov, ale jeho střela nebyla dostatečně přesná a domácí přišli o útočné pásmo.

49:57
    Artur Kajumov se natlačil i s pukem na brankoviště, ale nestačilo to na to, aby překonal zatím bezchybného Sorokina.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 40. Šalunov (A. Romanov, Okulov), 58. Slepyšev (Kaprizov), 59. Šalunov (Mamin, Dahlbeck)

Lokomotiv Jaroslavľ: Lazušin (Konovalov) – Nakládal, Markov, Savčenko, Rafikov, M. Osipov, Čerepanov, Kronwall (C) – J. Averin (A), S. Da Costa, Kudrjavcev – Děnisenko, Lander (A), Pääjärvi – Kovalenko, Alexejev, Kajumov – Iljenko, Tkačov, Kraskovskij – Polunin.
    CSKA Moskva: Sorokin (Lars Johansson) – Nesterov (C), Blažijevskij, A. Marčenko, Naumenkov, M. Robinson, Dahlbeck, A. Romanov (A) – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Mamin – Kalinin, P. Karnauchov, Popov (A) – Tolčinskij, Sorkin, Rtiščev – Komissarov.

Rozhodca: Birin, Romasko – Bersenjov, Nikolajev