Dunajská Streda – Skalica 1:0 (kon.) | Ružomberok – Myjava 1:0 (kon.) | Trnava – Podbrezová 0:0 (kon.)
MFK Ružomberok
1:0 (1:0)
Spartak Myjava
Streda 02.03.2016, 17:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga

Tak, to je už od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch. (19:26:00)

Povedali po zápase:

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,V tomto ročníku nik nemôže čakať s Myjavou ľahký zápas. Stoja vysoko v tabuľke, hrajú dobrý futbal, majú tam skúsených hráčov a taký zápas bol aj dnes. My sme ich prvý polčas dobre bránili, dobre sme ich napádali,k ničomu sme ich nepustili, dali sme gól, čo bola pre nás veľká výhoda s takýmto súperom. Druhý polčas už to bolo viac o nich a či my udržíme alebo z tých brejkov, čo sme mali, dáme dáky gól. Som rád, že sa nám podarilo ten zápas vyhrať. Tri body sú s takým súperom ako je Myjava výborné na domácej pôde, lebo ako som povedal pred zápasom, im je jedno či hrajú doma alebo vonku a práve vonku sú ešte nepríjemnejší. Ja musím poďakovať chlapcom za tieto tri body, bolo to doslova vydreté víťazstvo. Tiež chcem poďakovať aj všetkým. Som rád, že sme tento zápas v Ružomberku odohrali na relatívne dobrom teréne, že nám zabezpečili v Ružomberku vyhrievanie a že sa všetci celý týždeň starali, aby sme odohrali zápas v takomto čase na dobrom teréne. Tým tiež patrí dnešné víťazstvo."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): ,,Samozrejme sme nespokojní s tím, že sme z toho zápasu nevyťažili viac, že sme bez bodového zisku. Prvý polčas sme urobili veľa nevynútených chýb a ľahkých strát, takže to bolo tam také rozhárané. V druhom polčase, keď sme zlepšili presnosť prihrávok a dostali sme sa do pohybu, dostali sme sa aj do šancí, ale ak nedáme gól, tak nemáme nárok na to, aby sme získali čo len bod. Na druhej strane som rád, že naše mužstvo išlo až do poslednej sekundy. Bola tam enormná snaha o strelenie gólu a vyrovnanie výsledku."

Zápas sa skončil víťazstvom Ružomberka 1:0, keď o všetkom rozhodol v 25. minúte Miloš Lačný. Ešte si priblížime pohľad trénerov oboch mužstiev.

90+2

90+2
    Ružomberok vybojoval faul na útočnej polovici.

90+2
    Rýchly protiútok troch Ružomberčanov. Na konci Ďubek nahral na Gal Andrezlyho, ktorý dlho váhal a napokon netrafil priestor troch žrdí.

90+1
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90
    Po faule Myjavy sa Ružomberok dostáva k lopte.

89
    Loptu z priameho kopu odvracia Boszorád.

89
    Myjava získala priamy kop.

88
    Boszorád sa predieral k zakončeniu a nakoniec vystrelil spoza šestnástky, ale mieri nepresne.

87
    Hostia posielajú center do šestnástky, domáci loptu odvracajú, následne sa Myjava dopúšťa útočného faulu.

86
    Zošákov center hostia síce odvrátili, ale ešte zabojoval Jakubko. Nový muž na trávniku prešiel cez dvoch hráčov a nahral dozadu na Ďubeka, ktorý mieri nad bránu.

85
    Po faule na Jakubka bude Ružomberok zahrávať priamy kop.

83
    Myjava strieda: Odchádza Lukáš Beňo a prichádza Ján Chovanec.

83
    Ružomberok strieda: Odchádza Miloš Lačný, prichádza Martin Jakubko.

82
    Po rohu sa hostia ubránili.

81
    K lopte sa postavili Ďubek so Zošákom. Druhý menovaný zakončil priamou strelou, ktorá letela presne do horného rohu, ale brankár Hruška podržal svoje mužstvo a vyrazil loptu na roh.