Myjava – Dunajská Streda 3:0 (kon.) | Ružomberok – Zlaté Moravce 1:1 (kon.) | Trnava – Michalovce 3:0 (kon.)
Senica – Podbrezová 0:1 (kon.)
MFK Ružomberok
1:1 (0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
Sobota 07.05.2016, 19:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga

To je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších stretnutiach. (21:20:31)

Povedali po zápase:

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Polčas nestačí na to, aby ste vyhrali. Aj keď možno by stačilo, keby sme boli v druhom polčase trošku agresívnejší v šestnástke, ale je to už druhý zápas. Aj v Podbrezovej, aj dnes, nastúpili hráči úplne nekoncentrovaní, pustili súpera do hry a potom naháňame zajaca. Neviem o čom to je, lebo keď potom vládzeme, druhý polčas zavrieme súpera na jeho polovičke, máme šance, tak to nemôže byť v kondícii. Je to momentálne o ich hlavách o tom, ako sa pripravia na zápas a v akom sme momentálne stave, lebo inak to nemôže byť. Prvý polčas keď súpera pustíte do hry, je kombinačnejší, má šance. Niečo si povieme v kabíne, druhý polčas sme agresívni, nepustíme ich k tomu, tak to tak má vyzerať. Hovorím, dnes ten polčas bol málo na to, aby sme vyhrali a ako hovoril Libor, remíza je už potom spravodlivá."

Libor Fašiang (tréner Zlatých Moraviec): ,,Myslím si, že prvý polčas sme odohrali celkom slušne. Boli sme kombinační, vytvorili sme si pár príležitostí na strelenie gólu. Nastrelili sme brvno, dali sme gól, dostali sme sa do vedenia. V druhom polčase neviem či nám to uškodilo. Boli sme pasívnejší. Prehrávali sme osobné súboje v strede ihriska a súper vytvoril určitý tlak, z čoho pramenili aj šance. Našťastie strelil len jeden gól. Myslím si, že remíza je spravodlivá z toho pohľadu, že boli príležitosti na jednej aj druhej strane."

V prvom polčase mali viac z hry Zlaté Moravce a zaslúžene viedli. V druhom dejstve boli aktívnejší Liptáci a vyrovnali vďaka Tomášovi Ďubekovi. V ďalšom priebehu sa Ruža snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, zatiaľ čo ViOn bránil a zápas sa skončil 1:1. Ešte si priblížime hodnotenie trénerov oboch tímov.

90+2

90+2
    Ďalší nebezpečný center chytá brankár pred nabiehajúcim Kružliakom.

90+2
    Center smerujúci pred bránu posielajú hostia do autu.

90+1
    Liptáci sa ešte snažia streliť víťazný gól, hostia bránia.

90+1
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90
    Z priameho kopu prichádza nebezpečný center, ktorý boxuje Kováč.

89
    Ružomberok tlačí, hostia sa bránia. Teraz sa Róbert Gešnábel snažil ubrániť akciu len za cenu faulu a žltej karty. Nasleduje priamy kop Ruže.

87
    Ďubekov center odhlavičkoval obranca. následne domáci vracajú loptu do šestnástky, tam sú aj teraz úspešnejší hostia.

86
    Priamy kop pre Ružomberok.

86
    Po faule v strede ihriska hostia odcentrovali do šestnástky, tam sa im napokon nedarí ohroziť bránu.

84
    Po súboji Jakubka s obrancom v rohu ihriska sa Liptáci dožadujú rohu, nasleduje odkop brankára.

83
    Po rohu sa už domácim nepodarilo ohroziť bránu.

83
    Zlaté Moravce striedajú: Odchádza Josip Krznarić a prichádza Stefan Cebara.

82
    Po chvíli vypálil spoza šestnástky Ďubek a Kováč vyráža, krátko na to končí lopta za bránkovou čiarou a bude to roh.

82
    Po Faškovej prihrávke vystrelil Jakubko a brankár vyráža prudkú strelu pred seba, loptu sa však nedarí domácim doraziť do siete.

81
    Ďalšia dlhá lopta na Jakubka, lenže tá je príliš vysoká a tak končí až pri gólmanovi hostí.