Ružomberok – Podbrezová 3:0 (kon.) | Michalovce – Trenčín 0:0 (odl.) | Prešov – Z. Moravce - Vráble 1:1 (kon.)
Nitra – Senica 0:0 (kon.) | Žilina – D. Streda 0:0 (kon.)
odložené
MFK Zemplín Michalovce
0:0 (-:-)
AS Trenčín
Sobota 18.11.2017, 14:00 • Mestský štadión Michalovce • Fortuna liga • 16. kolo
Predzápasové kurzy: 4.8 4.42 1.75
   
  Je jasné, že dnes sa v Michalovciach hrať nebude. Teraz bude záležať na dohode oboch klubov, kedy duel absolvujú. Ak bude táto informácia k dispozícii, ihneď vám ju sprostredkujeme. (14:10:47)
   
  Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a posúdil, že nie je spôsobilý pre zápas. Momentálne svoje rozhodnutie zdôvodňuje novinárom. Kedy sa bude hrať, zatiaľ nie je známe.
   
  V Michalovciach od včera do dnešného dopoludnia pršalo a trávnik momentálne nie je spôsobilý na odohranie ligového stretnutia. Výkop sa môže posunúť alebo môže byť duel odložený na iný dátum. O všetkom má rozhodnúť hlavný arbiter približne o 14:00. Ten určí, či je plocha pripravená na zápas.
   
  Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo šestnásteho kola slovenskej Fortuna ligy. Súboj Michaloviec s Trenčínom má naplánovaný výkop už na 14:00. Prekvapí v ňom domáci Zemplín favorita?

  MFK Zemplín Michalovce momentálne figuruje na deviatej priečke tabuľky. V pätnástich dueloch získal štrnásť bodov so skóre 12:19 a na postup do elitnej šestky stráca desať bodov. Zemplínčania sa navyše nemôžu pochváliť dobrou formou. V ostatných siedmich ligových vystúpeniach vyhrali iba raz, keď na domácom trávniku porazili oslabenú Podbrezovú 2:1. Zabodovali ešte po bezgólovej remíze s Nitrou, no okrem toho si pripísali päť porážok. Tesne pred reprezentačnou prestávkou podľahli vonku trápiacemu sa Prešovu 0:1 a počas pauzy mali nad čím premýšľať.

  AS Trenčín po slabšom štarte sezóny stúpa nahor a teraz sa nachádza šiestej pozícii fortunaligového poradia. Na Sihoti riešili neuspokojivé výkony zmenou trénera, čo navzdory skeptickým prognózam prinieslo svoje ovocie. Trenčania vybojovali v uplynulých siedmich ligových stretnutiach úctyhodných osemnásť bodov za šesť víťazstiev. Jedinú prehru im pripravila v štrnástom kole Trnave, keď využila prvopolčasové vylúčenie Kleščíka. Po zakopnutí na domácej pôde si však hráči AS napravili chuť rekordným triumfom 8:1 v Podbrezovej. Reprezentačnú prestávku si tak mohli užiť s nálepkou pre najofenzívnejší tím súťaže. Trenčín zaznamenal v pätnástich zápasoch až 39 gólov.

  Vzájomné zápasy Michaloviec a Trenčína priniesli už viaceré prekvapenia. V rámci ostatných troch ročníkov Fortuna ligy odohrali tieto dva tímy sedem stretnutí, v ktorých sa až trikrát zrodilo víťazstvo východniarov. Zemplín ovládol aj posledné meranie síl z aktuálneho ročníka. V polovici augusta vyhral v Trenčíne 2:1.
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

  Tomáš Lengyel

  Góly:


  MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Kolesár, Kavka, Carrillo, Šimčák – Bednár – Koscelník, Turik, Žofčák (C), Božok – Sulley.
  Náhradníci: Grič, Kolesár, Regáli, Danko, Antonov, Dráb, Bragin.

  AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík (C), Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui, Paur, Ubbink – Gong, Janga, Azango.
  Náhradníci: Chovan – Zubairu, Klooster, Beridze, Šalata, Čataković, Kvocera.

  Rozhodca: Marhefka – Slyško, Kováč.