Ružinov Bratislava – Grasshoppers Žilina 6:2 (kon.) | ŠK 1. FBC Trenčín – ATU Košice 7:5 (kon.) | Hurikán Bratislava – Záhorská Bystrica 10:4 (kon.)
Florko Košice – Sabinov 8:7 (po pr.)
ŠK 1. FBC Trenčín
7:5 (3:2, 2:1, 2:2)
ATU Košice
Sobota 16.03.2013, 17:00 • Mestská športová hala v Trenčíne • Play-off mužskej Extraligy

Trenčín vyhral v prvom zápase play-off 7:5. O všetkom rozhodol záver tretej tretiny, keď si presné zásahy pripísali Kovalčík a Zeliezka. My Vám ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na Vás aj zajtra. Dovtedy dovidenia. (19:10:22)

60:00

59:21
    Vylúčenie na strane Košíc. Šefčík - dve minúty za seknutie.

59:07
    Gál vo veľkej šanci minul!

58:47
    Gál dlho váhal so strelou, rozhodca napokon uznal loptu pre Trenčanov.

58:45
    Košice v útoku, píska sa vysoká palica Trenčanov.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny. Podarí sa ATU Košice ešte zdramatizovať zápas?

57:40
    Trenčín dal gól!
    Myslím, že je rozhodnuté. ROMAN ZELIEZKA využil brejk a dáva siedmy gól svojho tímu! Bez asistencie.

57:16
    Kapitán BRANISLAV KOVALČÍK to teraz vymyslel naozaj ideálne. Najprv sa obtočil okolo obrancu a vystrelil, lopta sa od brankára odrazila späť na jeho čepeľ. Dorážka sa už do siete zmestila, Trenčín opäť vedie!

56:58
    Pelegrin pri postupe na bránu trafil Klapitu do hlavy, rozhodca si to všimol a píska.

56:21
    Peter Heleš to myslel technicky, keď loptičku spoza brány nastrelil do Mazáka. Loptička sa odrazila, no nie do siete, chýbalo tomu máličko!

56:01
    Peter Heleš ani na trikrát nepretlačil loptu za chrbát Mazáka.

55:21
    Trenčania zvýšili svoju aktivitu smerom vpred, vysúvajú sa viac a chcú opäť vsietiť gól. Snaha je však zjavná aj na druhej strane.

54:28
    ATU Košice dali gól!
    Teraz bol ale aj Mészaroš prikrátky na presné zakončenie JOZEFA HALÁSA, ktorý to trafil veľmi dobre. Asistencia: Patrik Pelegrin.

54:18
    Mészaroš teraz podržal svoj tím, keď vystrúhal perfektný zákrok!

54:06
    Pelegrin trafil gólmana do nechráneného miesta, Mészaroš potrebuje chvíľu oddychu.Takticky to vyhovuje obom tímom.

53:54
    Veľká šanca na vyrovnanie, Szabó v bránkovisku netečoval ideálne!

53:25
    Pelegin sa previnil útočným faulom - sekanie. Hra sa prerušila, ale rozhodca nevylučoval.

52:50
    Stačilo málo a mantinel je opäť v jednom kuse. Hra pokračuje.

52:50
    V hre sa ale zatiaľ nepokračuje, mantinel je na jednej strane rozpojený. Momentálne nie je nikto k dispozícii, kto by ho opravil.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 5. Zeliezka, 15. Heleš, 20. Heleš (Heleš), 28. Kiačik (Klapita), 40. Kiačik (Zeliezka), 58. Kovalčík, 58. Zeliezka – 15. Kročko (Sabó), 17. Szabo (Gál), 27. Sabó (Pelegrin), 48. Pelegrin (Gál), 55. Halás (Pelegrin)

ŠK 1. FBC Trenčín: Meszároš - Bulko, Lajčiak, Klapita, Straka, Pa. Heleš, Kovalčík, Ondrášik, Kiačik, Pe. Heleš, Zeliezka, Lamačka, Vrablec, Mitucha, Mandinec, Mateják, Bielik, Podmanický, Machara.
    ATU Košice: Mazák - Dudovič, Živčák, Ševc, Šefčík, Hriadel, Pelegrin, Gál, Sabó, Kerekeš, Hostinský, Szabo, Kročko, Halás, Chudina.

Rozhodca: Michal Tomáš - Roman Cíbik