ATP Halle (Tráva)
0:2
4:6
4:6
Súboj dvoch kvalifikantov na tráve v nemeckom Halle dopadol lepšie pre Denisa Kudlu, ktorý zdolal Lukáš Lacka v dvoch rovnako vyzerajúcich setoch 6:4, 6:4. Slovenský tenista v dueli s Američanom nebol horší, ale nezvládol kľúčové momenty. V oboch dejstvách raz stratil svoje podanie a nedokázal brejknuť súpera. Preto mu neoplatil prehru spred necelých dvoch týždňov.
WTA Birmingham (Tráva)
1:2
6:1
2:6
4:6
Kateřina Siniaková ovládla první set díky třem brejkům a tomu, že Kristina Mladenovicová musela často chodit přes druhé podání a nepředvedla ani jedno eso, jenže ve druhém setu se karty úplně otočily a naopak to byla francouzská tenistka, která snadno získala druhou sadu. O postupující hráčce tak musel rozhodnout třetí set, v jehož úvodu zkušená Kristina Mladenovicová sebrala české tenistce podání a zápas úspěšně dopodávala a čeká na soupeřku, kterou bude Karolína Plíšková nebo Magdaléna Rybáriková.
0:2
3:6
6:76
Dominika Cibulková nevyhrala v Birminghame ani na tretí pokus. Dnes neodohrala úplne zlý zápas, ale Darii Gavrilovovej podľahla 3:6, 6:7. V druhom sete mala k dispozícii dve setbalové šance, no obidve premárnila. Treba však vyzdvihnúť aj výkon Austrálčanky, ktorá vyhrala 80% výmen po prvom podaní a zaslúžene postupuje do druhého kola. V ňom ju čaká víťazka zápasu medzi domácou Johannou Kontovou a vlaňajšou víťazkou Petrou Kvitovou. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dnešného dňa.
0:2
2:6
3:6
Magdaléna Rybáriková v úvodním setu předvedla rychle dva brejky a vedla 3:0. Karolína Plíšková sice zabojovala, jenže v závěru první sady nevyužila dva brejkboly a nakonec ho prohrála 2:6, zatímco druhý 3:6 poté, co semifinalista z loňského Wimbledonu opět získala dva brejky. První v polovině druhého setu, zatímco druhý v závěru zápasu při podání rodačky z Loun, která odvrátila dva její mečboly, třetí už ale nikoliv. Po Kateřině Siniakové končí další Češka.