koniec udalosti
Diamantová liga v italské Florencii nabídla velké množství dramatických bitev, diváci se rozhodně nenudili. Úvodní pětačtyřicetiminutovky měly vyhrazeny diskařky. V této disciplíně, podobně jako třeba u koule nebo skoku do dálky, došlo k výrazné úpravě pravidel. Po pěti sériích postoupí tři nejlepší do poslední série, přičemž se dosavadní výsledky vymažou a rozhodne právě ten poslední pokus. Tato skutečnost vůbec nerozhodila Sandru Perkovićovou, která byla první po pěti sériích a v šesté prvenství potvrdila.

Ke změnám ovšem došlo v již zmíněné kouli a skoku do dálky. Mezi koulaři vedl po pěti sériích Leonardo Fabbri, jenže poslední pokus mu nevyšel a skončil tak třetí, zvítězil Tomas Walsh. Ve skoku do dálky žen také zvítězila atletka, jež do závěrečných pokusů postoupila až ze třetího místa. Ivana Spanovićová nepřevedla svůj nejlepší výkon, jenže těžila z faktu, že jedna ze soupeřek přešlápla, druhá pod tlakem předvedla velmi podprůměrný skok.

Čtvrteční program přinesl i několik rekordů. Vítězná Femke Bolová na čtvrtce vylepšila nizozemský národní rekord, Soufiane El Bakkali z Maroka v závodě na 3000m přes překážky vytvořil nové sezónní maximum. Rekord mítinku překonala Jasmine Camachová-Quinnová ve sprintu žen na 100 metrů přes překážky. Stejného úspěchu dosáhl i Jamajčan Omar McLeod v zápolení na 110m přes překážky, Sifan Hassanová na kilometru a půl a Dina Asherová-Smithová na dvoustovce.

Samostatný odstavec si pak zaslouží výkon norského mladíka Jakoba Ingebrigtsena na pěti kilometrech. Rodák ze Sandnesu pokořil velký počet afrických konkurentů a časem 12:48,45 min stanovil nový evropský rekord.