Ufa – Čeljabinsk 5:2 (kon.) | Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Novgorod – Jekaterinburg 2:3 (po pr.)
Soči – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
HK Soči
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
HC Dinamo Minsk
cz Utorok 03.12.2019, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:45:21)

Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.

Střely na branku: 30 – 21 (11:5, 11:11, 8:5).

Je dobojováno! Souboj dvou týmů s mizernou formou končí přesvědčivým vítězstvím Soči, které dnes tahalo za delší konec provazu doslova od první minuty. Minsk si naopak nepohlídal úvody prvních dvou třetin a od jednadvacáté minuty prohrával už 0:3. Strömwall navíc přidal gól z trestného střílení a druhá polovina základní hrací doby se víceméně už jenom dohrávala. Běloruský tým se prosadil pouze jednou, když Nalimova o čisté konto obral Znacharenko.

59:25
    Domácí neponechávají vůbec nic náhodě. Výtečně vykrývají střední pásmo a drží puk daleko od brankáře Nalimova.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

57:21
    Zápas se už jenom dohrává. Minsk se sice o něco snaží, ale jeho útočné aktivity působí spíše zoufalým dojmem.

56:57
    Rosén v dalším rychlém protiútoku přenesl kotouč napravo, ovšem Rachimullin bekhendem Enrotha nepřekonal.

56:09

55:45
    Pavlovič v menší skrumáži nevystřelil. Soči si pak rozmyslelo rychlý brejk a vrátilo se až k vlastní brance ke Gordějevovi.

55:12
    Minuta z přesilovky je pryč a Minsk se ještě pořádně nepodíval do útočného pásma.

54:52
    Sean Collins protečoval centr Mosaljova, ale puk poslal jen do Enrotha, který kryl prostr u pravé tyče.

54:09
    Alexandr Kogaljov byl v nájezdu faulován. Místo trestného střílení však Rosén dostal dvě minuty za hákování.

53:40
    Strömwall mohl v rychlém brejku pomýšlet na hattrick. Zleva ale přihrával do druhé vlny a střela jeho spoluhráče byla nepřesná.

52:35
    Mosaljov chtěl kličkou obejít hned dva hráče. Přitom ale ztratil stabilitu a v levém kruhu ve finále nevystřelil.

52:14
    Další dělovku od modré vyslal Ellis, ale puk byl před brankou sražen vysoko do vzduchu.

51:38
    Po buly v útočném pásmu Soči přišla rychlá střela od modré. Enroth s problémy přečkal i náznak dorážky.

50:45
    Nic moc se na ledové ploše neděje. Minsk nepůsobí dojmem, že by si věřil na smazání třígólového manka.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 1. Lugin (Pogorišný, Točickij), 8. J. Alexandrov (R. Rosén, Strömwall), 21. Strömwall (Bertilsson), 28. Strömwall (t.s.) – 37. Znacharenko (A. Kosticyn, Stefanovič)

HK Soči: Nalimov (Proskuriakov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišný, A. Petrov (C), Vorobjev, J. Alexandrov, Gordějev – R. Rosén, Strömwall, Collins (A) – Točickij, Šmeľov, Lugin (A) – Altybarmakjan, Rachimullin, Makarenko – Tomilin, Vyglazov, Starkov – Mosaljov.
    HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Kryskin, Znacharenko, Jevenko, Denisov, Jerjomenko, Gotovec (A), Dostanko – Pulkkinen, Prince, Spooner – Stefanovič, Kovyršin, A. Kosticyn (C) – Martynov, Greckij, Demkov – Kogaljov, Drozdov, Pavlovič (A) – Kitarov.

Rozhodca: Ansons, Odinš – Zacharov, Sysujev

Diváci: 4 579