Novosibirsk – Nižnekamsk 1:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Jaroslavľ – Chabarovsk 2:0 (kon.)
Novgorod – Čeljabinsk 1:6 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | S.Moskva – Viťaz 2:3 (kon.)
Čerepovec – Dinamo Minsk 2:3 (kon.) | D. Moskva – Red Star Kunlun 2:0 (kon.) | Helsinki – Petrohrad 6:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Piatok 03.01.2020, 12:30 • Arena Metallurg • KHL

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (14:45:10)

Československá stopa v utkání
    Andrej Nestrašil (MET) 1+1, 2 střely, čas na ledě 16:07
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:49
    Jakub Kovář (JEK) 20 zásahů, dva góly, 87%

Magnitogorsk nakonec závěrečný nápor bez problémů ustál a zejména díky povedené druhé třetině bere cenné dva body. Jekatěrinburg sice v závěrečné části dokázal snížit na rozdíl jediného gólu, ale na vyrovnání už nedosáhl, takže je dnes bez bodu.

59:54
    Oddechový čas pro hosty.

59:09
    Avtomobilist se ještě dostává k závěrečnému náporu, ale v útoku zase velmi rychle přišel o puk.

58:33
    Vasilij Košečkin si připsal další snadný zásah, jeho spoluhráči se pak vydávají dopředu získat nějaký čas.

57:33
    Magnitogorsk se ještě usazuje v útočném pásmu, kde získává další cenné vteřiny. Jekatěrinburg sice docela rychle získal kotouč, ale nemůže úspěšně rozehrát.

56:20
    Další souboj o puk dopadl lépe pro domácí, kteří už odpočítávají každou sekundu.

55:29
    Jekatěrinburg ztrácí čas při rozehrávce, protože domácí velmi dobře napadají. Metallurg nakonec soupeře donutil k nepřesnému nahození.

54:58
    Domácí se ještě vydávají dopředu, kde chtějí spíše získat co nejvíce času. Archip Několenko i přesto nakonec zakončil, ale Jakub Kovář sebejistě zasahuje.

54:28
    Magnitogorsk i po inkasované brance brání velmi svědomitě, jednobrankové vedení chce rozhodně udržet.
    53:15 Anatolij GOLYŠEV - 3:2

53:15
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Avtomobilist přece jen ještě skóruje, závěr třetí třetiny nám tak slibuje pořádné drama! Nigel Dawes se po přihrávce Brookse Macka dostal před Vasilije Košečkina, kterému naznačil střelu, ale kotouč pak poslal ještě na ANATOLIJE GOLYŠEVA, který bez váhání uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Nigel Dawes a Brooks Macek.

53:04
    Hosté pořád marně hledají cestu dopředu, čas jim přitom kriticky dochází.

52:08
    Metallurg je z nejhoršího venku, takže od vítězství ho už dělí jen osm minut.

51:33
    Avtomobilist ještě hraje půlminutovou klasickou přesilovku, v útoku už se ale neusadí, protože Nigel Dawes vyhazuje puk až za Jakuba Kováře.

50:57
    Magnitogorsk však skvěle odolává i ve třech, soupeři snad nedovolili jediné zakončení mezi tři tyče.

Lukáš Mihal

Góly a asistencie: 11. N. Kuljomin (Mozjakin, A. Nestrašil), 24. N. Kuljomin (Loktionov), 35. A. Nestrašil (Mozjakin, Pivcakin) – 5. Alexej Vasilevskij (Holland), 54. Golyšev (Dawes, Macek)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Demčenko) – Antipin (A), Pivcakin, J. Jakovlev (A), Vereščagin, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin (C) – O'Dell, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Loktionov, Kozun – Ľubimov, Několenko, Paršin.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (34.–35. Fomin) – Gurkin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Berezin, D. Bodrov (A), Mamkin, Valitov – Golyšev, Macek, Dawes (C) – Sexton, Holland, Mozer – A. Garejev, Dacjuk (A), Belousov – Platt, V. Popov, Litovčenko.

Rozhodca: Gamalej, Naumov – Golovlijov, Savenkov