Chabarovsk – Kazaň 2:3 (0:2 po s.n.) | Red Star Kunlun – Novosibirsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Barys – Ufa 5:3 (kon.)
Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Jekaterinburg 3:1 (kon.) | Novgorod – Soči 2:1 (po pr.)
CSKA Moskva – Dinamo Minsk 5:1 (kon.) | Petrohrad – Riga 3:0 (kon.) | Viťaz – Helsinki 2:3 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HK Soči
cz Utorok 14.01.2020, 17:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

S konstatováním, že z dnešního zápasu, které v boji o důležité osmé místo může postupem času hodně napovědět, bere Torpedo Nižnij Novgorod dva body za výhru 2:1 po prodloužení nad Soči, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (19:32:36)

Hity: 2-9.

V prodloužení se sice potvrdila dnešní neřest Nižného Novgorodu, a to v podobě špatných přesilovek. Přesto ale Torpedo dokázalo zápas zvládnout, když na začátku 64. minuty domácí ztratili puk u střídačky, Bočarov nahrál na Daniila Iljina, jemuž ještě nechtěným podklouznutím usnadnil cestu k brance Collins, a domácí forvard už si tváří v tvář Proskurakovovi poradil – 2:1 po prodloužení.

63:16 Daniil ILJIN - 2:1

63:16
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí u střídačky soupeře vybojovali puk, jmenovitě Bočarov. Následně DANIIL ILJIN využil toho, že Sean Collins podklouzl a měl snadnější cestu k brance Proskurjakova, kterého poté zblízka i přes dotírání dalšího hráče soupeře překonal. Je rozhodnuto, Torpedo bere dva body a jeho důležitý náskok na osmém místě proti devátému Soči se zvyšuje.

63:08
    Vjačeslav Leščenko hezky odzbrojil soupeře v levém rohu, který se pokoušel o kličku. Domácí ale zůstávají u puku.

62:58
    Drew Shore vedl poměrně rychlé přečíslení, které se snažil zakončit střelou z levého kruhu. Proskurjakov kryje a nedovolil ani agilnímu útočníkovi prostor k dorážce.

62:31
    Další přesilová hra se pomalu blíží ke svému konci v podání Torpeda, navíc nyní zvládli hosté hned po buly vyhodit puk.

62:12
    Stejně tak jako nyní.

61:49
    Ani to už neplatí a hráči v bílém se osvobozují.

61:13
    Ani když je na ledě více prostoru, tak se nedá říct, že by domácím šla přesilovka nějak výrazně lépe. Drží alespoň útočné pásmo.

60:51
    V době kůrovce třeba dřevorubce a Sean Collins by se v českých lesích zcela jistě uživil, jelikož ukázkově rozpůlil za vlastní klecí soupeři hokejku. Dvě minuty, sekání.

60:01

Třetí třetina vyřešení hádanky, kdo vyhraje, nepřinesla. Domácí může mrzet, že nevyužili přesilovku pět na tři, která trvala minutu. Celkově byl tým Torpeda ve třetí části o něco lepší, ale gólově se to neprojevilo – 1:1.

60:00

59:10
    Ale že by se rozehrávka Mišarinovi nějak zvlášť povedla, to se rozhodně říct nedá. V obranném pásmu museli pomoct jeho spoluhráči, to už probíhá poslední minuta závěrečné třetiny.

58:45
    Georgij Mišarin bez problémů pohlídal odražený puk a má jej za svojí brankou bezpečně v moci.

58:25
    Tohle byla pořádná trma-vrma před brankou Proskurjakova, který se musel pořádně otáčet, aby našel puk mezi změtí hráčů. Podařilo se mu to a zapisuje si šestadvacátý úspěšný zákrok.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní části hry.

57:12
    Jurij Alexandrov dokázal i přes poměrně "zahuštěný" prostor zavézt puk do útočného pásma, jenže jeho spoluhráči na něj nedosáhli. Následovalo jednoduché posunutí puku hráčů v tmavém do středního pásma.

55:45
    Domácí přece jen ještě zkouší zaútočit, ale Ilja Proskurjakov si zblízka pokryl puk před Jordanem Schroederem, který na bekhend obkroužil branku a pak se snažil zasunout puk kolem levého betonu gólmana do sítě.

54:49
    Už to vypadalo, že Anders Lindbäck před napadajícími hráči pokryje puk, ale poté jej – i možná k překvapení svých spoluhráčů – rozehrál za branku. Domácí hráči jej vyvezli, ale jen do středního pásma.

54:24
    Vidíme zřejmě poslední komerční přestávku základní hrací doby a oba týmy se budou moc naposled poradit, jak na soupeře.

53:12
    Jak už to tak bývá, tak v tomhle času už nikdo nechce udělat žádnou chybu. Hraje se hodně opatrně, byť třeba střela Jordana Schroedera z kruhů neměla vůbec špatné parametry.

51:39
    Domácí ekipa je v pěti.

51:29
    Nejsem si zcela jist, zda to byl Robert Rosén, jenž před brankou čekal na teč a skutečně se dočkal. Kotouč se prošoural metr vedle levé tyčky Proskurjakova.

51:09
    Na buly byli úspěšnější hosté a stále se drží před gólmanem.

50:51
    Sevření hostí se uzavírá. Domácí se nyní musí bránit, jenže zase – chybí tomu střelba. Šmejlov se z pravého kruhu z dobré pozice k ráně neodhodlal, po přihrávce to zkusil jeho parťák ze strany druhé a Anders Lindbäck našel touš v lapačce.

50:22
    Pětice hráčů v bílém kombinuje v útočném pásmu. Nakonec se ke střele z vrcholu pravého kruhu dostal Sergej Šmeljov, ale přesně nemířil.

49:39
    Oddechový čas již dneska neuvidíme, ten si vybírají také hosté.

49:39
    Těžké chvíle pro domácí budou nyní následovat, jelikož ve středním pásmu poměrně nedisciplinovaně zahrál střelec jediné domácí branky Sergej Zborovskij, jenž jde ven za napadení.

48:49
    Pokud se nemýlím, tak právě Daniil Iljin předvedl parádní akci, kdy si na levém kruhu obhodil dva hráče soupeře. Zkusil střelu na vzdálenější tyčku, která ale těsně minula cíl.

48:31
    Tvrdá rána Denise Baranceva krátce po buly prošla sice až na Proskurjakova, ale nikoliv za jeho záda, jak by si zcela jisté domácí přáli.

48:24
    Veškerý sprint za pukem byl zbytečný, pískáno je zakázané uvolnění hostí.

47:02
    I přes poměrně slušný počet střeleckých pokusů (23:24 k tomuto momentu), stále vidíme na góly extrémně chudé utkání. Například oproti mači Kunlunu proti Novosibirsku, kde čínský tým prohrál až 4:5 na nájezdy.

46:26
    Po tom, co je hra přerušena naopak u branky Anderse Lindbäcka, přichází komerční přestávka.

45:22
    Po skončení přesilové hry pokračují domácí v obléhání branky Ilji Proskurjakova, jenže znovu je to takový platonický tlak.

44:49
    A vzápětí i v pěti. Kritický moment hráči Soči bez problémů ustáli.

43:49
    Rozehrávka domácích hodně drhne, hosté jsou ve čtyřech a publikum v KRK Nagornyj Aréně píská.

43:41
    Nakonec se domácí odhodlali k nemastné neslané střele, po které se trio hostí ubránilo a posílá puk ven z pásma.

43:14
    Torpedo se stále nemůže dostat k pořádnému zakončení, nyní Genoway objel skoro polovinu útočného pásma, ale žádný spoluhráč se mu nenabídl.

42:49
    Morgan Ellis je za druhý zákrok vyloučen na dvě minuty za hrubost.

42:49
    Domácí tým si bere oddechový čas.

42:12
    Nyní si ale vytvořila domácí ekipa slušný tlak a signalizované je další vyloučení hostí. Pro domácí přichází dlouhá přesilová hra pět na tři. Šenfeld nejprve dobře vystřelil a pak dorážejícího Bočarova nadvakrát napadl bek Ellis. Poprvé v pořádku, podruhé už zbytečně.

41:46
    Anton Šenfeld dnes hraje velice dobře. Prosmýkl se mezi dvěma hráči a Damir Rachimullin jej podrazil, takže si domácí zahrají další přesilovou hru. Dlužno říct, že přesilovky zatím Torpedu dnes zhola nejdou.

41:41
    Jenže udrželi. Spíše se jednalo o nahazování puku po prknech, které vycházelo tak dlouho, než se k puku dostali domácí.

41:12
    Vstup do třetí části mají lepší hosté, kteří se nyní drží v útočném pásmu.

Vyloučení: 2-3.

Druhá třetina je u konce a byť se za začátku Lindbäck v brance domácích mohl nudit, nakonec měl dost práce. Z první vážnější akce druhé třetiny vstřelili hosté srovnávací branku, když Collins vystřelil a Dmitrij Lugin byl posledním, kdo se v nepřehledné situaci dotkl puku, který doskákal za gólmana. Poté oba týmy ožily a hosté měli přece jen více šancí, ale stav už se nezměnil.

40:00

39:00
    Ohlášena poslední minuta třetiny druhé.

38:46
    Hosté hrají v plném počtu.

38:39
    Ten nakonec našel křížem útočníka Šenfelda, jenž vypálil z první, ovšem Proskurjakov byl pozorný. K puku se dostal Varnakov a přišla jeho střela z levého kruhu, kterou gólman Soči opět lapí i přes clonícího Iljina.

38:32
    Domácí si vyměňují puk mezi sebou, krouží v útočném pásmu a hledají si prostor ke střele. Nyní je na vrcholu modré Iljin.

36:46
    Ilja Proskurjakov jakožto gólman dostává dvě minuty za zdržování hry a před koncem druhé třetiny jde Torpedo do přesilové hry. Oslabení si samozřejmě za Proskurjakova odsedí spoluhráč.

36:12
    Torpedo hraje v plném počtu.

35:59
    Torpedo se následně potřetí během přesilové hry osvobozuje a nyní už hosté těžko stihnou založit kloudný útok.

35:52
    Collins se před brankou obtočil kolem své osy a přihrál naslepo k Rosénovi. Ten ihned vystřelil na bližší tyč, kde byl připravený konec betonu Lindbäcka.

35:10
    Nicméně že by hosté hráli přesilovou hru od domácích nějak zvlášť lépe, to se rozhodně říct nedá.

34:12
    Po sekání Danila Verjajeva je tu slibná šance hostí, jak otočit ve druhé třetině vývoj zápasu. Za sekání jde ven Danil Verjajev.

33:19
    Další situaci před svojí klecí likviduje Proskurjakov a gólman Soči si nyní trošku odpočine, následuje komerční přestávka.

32:54
    Až v závěru přesilovky se dostali domácí k dalšímu ohrožení branky, ale Proskurjakov si prostor u levé tyče pohlídal. Je to bída, přesilovky Torpeda.

32:02
    Nikita Vyglazov vystavil na obranné modré stopku domácímu útoku a opět dává kotouč ven z pásma.

31:13
    Nejprve se sice domácím nepodařilo usadit se v útočném pásmu, ale napodruhé už to vyšlo. Jenže tvrdou střelu Genowaye od modré našli jako první hosté a opět vyhazují puk.

30:54
    Domácí budou mít výhodu přesilové hry, jelikož Vjačeslav Leščenko se před vlastní klecí dopustil nedovoleného bránění.

30:32
    Lugin obdržel puk na levý kruh, avšak vážněji ohrozit Lindbäcka nedokázal, jelikož k němu rychle přijel protihráč.

29:27
    Kdo je bubeníkem v domácí aréně, to opravdu nevím, ale místy je to až ohlušující randál. Což hráči až tak úplně nevnímají, to je zase pravda.

28:31
    Jenže to nebylo úplně dobře vyřešené. Přesto ale Soči zůstalo v útočném pásmu. Nahození Nikity Točického od modré se neujalo a neztečoval ho žádný z hráčů v bílém, poté už se domácí osvobozují.

27:41
    Nyní přišla chyba Baranceva v rozehrávce a Mosaljov může jít do přčíslení.

26:19
    Ani po vstřelené brance to nevypadá, že by se obraz hry nějak vážněji změnil. Hosté se spíše brání.
    25:41 Dmitrij LUGIN - 1:1

25:41
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté se ve druhé třetině snad poprvé vážněji dostali k brance soupeře a hned je z toho srovnání na 1:1. Sean Collins vystřelil a puk se smýkal někde kolem DMITRIJE LUGINA. Kapitán hostí byl poslední, kdo se zřejmě dotkl puku a po jeho odrazu byl touš usměrněn za záda Lindbäcka. Asistence: Sean Collins.

23:41
    Další okupace branky Soči. Domácí diváci se nyní hokejem svých svěřenců baví, jenže zatím je to bez pojišťující druhé branky. Až příliš na krásu hrají domácí.

22:32
    Právě tato šance domácí celek nabudila a brankář Torpeda Lindbäck se musí ve své svatyni trošku nudit.

21:39
    A právě Zborovskij dával dlouhou přihrávku, které propadla až na levou stranu modré pro Antona Šenfela. Po dvou třech rychlých krocích se tento útočník řítil sám na Proskurjakova, kterého však nepřekonal.

21:12
    Rychlý kontr se nepodařil ani domácím, ani hostům, nakonec puk vyplaval ve středním pásmu ke Zborovskému.

Vyloučení: 1-1.

První třetina, která přinesla jednu branku, je u konce. Zápasu by spíše slušel vyrovnaný stav, jelikož k vidění bylo spíše dost nepřesností než pohledných akcí. Ale nakonec do kabin odchází spokojenější domácí, když Sergej Zborovskij jako správný kapitán tečoval střelu Shoreho do sítě. V závěru třetiny mohli domácí přidat druhou branku, ale puk se do volné části klece nedoklouzal – 1:0.

20:00

19:57
    Aktivní Alexej Petrov se dostal k zakončení, jenže střelu z osy hřiště poslal jen do připraveného gólmana Lindbäcka.

19:12
    Obrovská šance po střele Jordana Schroedera, který měl na holi další branku. Dostal se mezi kruhy k odraženému puku a celá hala už jásala, protože jeden z jeho spoluhráčů chtěl dorážet do prázdné branky, ale na poslední chvíli se mu to přes hůl soupeře nepodařilo.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:26
    Varnakov z vlastního obranného pásma krásně přihrál přes dva hráče na Shoreo, který si po levé straně nabruslil do pásma a dával přihrávku před branku. Tam na ní ale nedosáhl Damir Žafjarov.

17:52
    Po střele Iljina z pravého kruhu raději schoval Proskurjakov puk ve své lapačce.

16:47
    Na ledě zůstává klečet na kolenou Anton Šenfeld, který tvrdě narazil na mantinel. Snad není rodák z Magnitogorsku nijak zraněn.

16:25
    Ty Rattie díky svému napadání přinutil soupeře ke špatné rozehrávce, hosté jen vyhodili puk mimo obranné pásmo.

15:41
    Další útok hostí ztroskotal v útočném pásmu na nepřesné přihrávce, puk je tak opět na holích vedoucího týmu zápasu.

13:57
    Hosté se samozřejmě snaží s nepříznivým stavem něco udělat, nicméně zatím se jim i kvůli nepřesné mušce nedaří. Uvidíme, zda se Soči podaří vyrovnat ještě v první třetině, stejně jako minule na ledě Traktoru Čeljabinsk.
    11:50 Sergej ZBOROVSKIJ - 1:0

11:50
    Domácí tým se po pěkné akci ujímá vedení. Genoway předal puk po modré na Shoreho, který vypálil z první a těsně před brankářem sáhl do puku SERGEJ ZBOROVSKIJ, který číhal u levé tyčky a usměrnil puk mimo dosah gólmana. Dobrá teč beka Torpeda, který zůstal před brankou zcela nehlídán. Asistence: Drew Shore, Charles Genoway.

11:25
    Před brankou Proskurjakova se to pořádně mlelo, snad šest hráčů se snažilo získat puk. Hodně aktivní byl Mišarin, ale po velké trmě-vrmě hosté odolali. Puk ale zatím nevyhodili.

10:11
    Následuje opět vyhození, po kterém se už Torpedo ubrání.

09:54
    Tlak Soči v přesilové hře je platonický, gólman Lindbäck na případné střely vidí a nemusí nijak obtížně zasahovat.

08:58
    Domácí se osvobozují.

08:36
    Od modré přišla pořádně tvrdá střela Alexandra Rybakova, který hraje při přesilovce právě tuto pozici. Před brankou vznikl menší závar, ve kterém se ale nenechal ošálit jistý Lindbäck.

08:11
    Kirill Urakov se dostal ve středním pásmu u střídaček k puku pozdě a z nouze mu nezbylo nic jiného, než zahákovat soupeře.

08:01
    Hosté hrají bez gólmana, je totiž signalizována jejich výhoda, po které bude následovat vyloučení domácích.

07:39
    Zbytečná ztráta puku Ellise v obranném pásmu málem stála hosty vyrovnaný stav. Jenže Damir Žafjarov byl nastalou situací tak moc překvapen, že nedokázal lépe usměrnit puk na své spoluhráče.

06:43
    Vlastně až na konci přesilové hry Torpeda si Ilja Proskurjakov připsal první zákrok v početní nevýhodě, ovšem lehké nahození puku bezpečně likviduje. Následuje komerční přestávka.

05:51
    Vzápětí potřetí a to už domácí raději stahují puk za svojí svatyni.

05:25
    Přesilová hra se domácímu týmu zatím vůbec nedaří a Soči se už dvakrát dostalo do ohrožení branky.

04:38
    První přesilová hra přichází na straně domácích. Ty Rattie se uvolnil ve středním pásmu a už si chtěl najíždět přes modrou, když ho podrazil Morgan Ellis a putuje na trestnou lavici.

04:23
    Začátek zápasu je skutečně kouskován drobnými či většími nepřesnostmi. Nyní je hra opět přerušena – ofsajdem domácích.

03:48
    Přihrávka na Danila Verjajeva byla dlouhá, proto je pískáno další zakázané uvolnění, nyní na straně Torpeda.

03:18
    Orlov na pravé straně vybojoval puk a snažil se zakombinovat s Kirillem Urakovem, ale ani jejich akce neměla dlouhého trvání.

02:33
    Charles Genoway zavážel puk do útočného pásma, avšak na útočné modré si neporadil s protihráčem.

01:35
    Úvodní desítky sekund se nesou hlavně ve znamení nepřesností, kterých je tedy přehršel.

00:39
    Stejné to je i na straně Soči, buly bude po pravé ruce gólmana Lindbäcka.

00:14
    Hra je již po několika sekundách přerušena pro zakázané uvolnění hostí.

00:01

Hymny jsou za námi, začíná se!

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Volčenkov (A), Zborovskij, Mišarin, Minejev – Varnakov (A), Shore, Žafjarov – Schroeder, Šenfeld, Rattie – D. Iljin, Bočarov, Belevič – Urakov, Počivalov, Verjajev.

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Ellis, Rundblad, Bertilsson, Pogorišnyj, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Lugin (C), Leščenko, Collins (A) – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Točickij, Mosaljov, Šmeljov – Vyglazov, Rybakov, Rachimullin – Makarenko.

Rozhodčí: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Jevgenij Antonov, Jaroslav Parikov.

Československá stopa v utkání:
    V obou týmech nenastupuje ani jeden český či slovenský hokejista.

HK Soči
    Hokejový klub z hlavního olympijského městečka potřebuje body nutně, jen co je pravda. Naposled se radoval z vítězství na nájezdy na ledě Traktoru Čeljabinsk a stáhl tak svojí ztrátu na pět bodů. A ztrátu na koho? Právě na Nižnij Novgorod, jelikož Soči je aktuálně na deváté a první nepostupové pozici pro play-off. HK zatím odehrálo také 47 zápasů s bilancí 19 výher a 28 porážek, což přesně dělá onen rozdíl mezi oběma kluby, byť čtvrtina porážek Soči byla alespoň za bod. Hráči HK nedávají moc branek, nedokázali zatím překonat hranici stovky vstřelených gólů a jsou v tomto ohledu v Konferenci druzí nejhorší.

Torpedo Nižnij Novgorod
    Klub, který se představil před třemi lety v Jihlavě na Dukla Cupu, drží aktuálně poslední postupovou osmou pozici v Západní konferenci. Během 47 zápasů se Torpedu podařilo získat 50 bodů za 23 výher, dalších 24 zápasů prohrál (čtyřikrát za bod). Problémem Torpeda rozhodně není střílení branek, důkazem je hned 131 nasázených gólů, což je čtvrté největší číslo v celé Konferenci. Jenže 125 obdržených branek je naopak poměrně dost – horší jsou na tom už jen tři týmy. V posledních pěti zápasech hráči Nižného Novgorodu dvakrát vyhráli a třikrát prohráli.

Poslední zápasy Torpeda:
    Nižněkamsk – Torpedo 4:2
    Kazaň – Torpedo 1:4
    Torpedo – Vladivostok 1:2
    Torpedo – Čeljabinsk 1:6
    Torpedo – Riga 5:2.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy, která se postupně přibližuje ke konci své základní části. Je tak jasné, že týmy potřebují každý bod a nejinak tomu bude i v dnešním utkání mezi Torpedem Nižnij Novgorod, které na svém stadionu KRK Nagornyj hostí HK Soči. Utkání startuje úderem 17 hodiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 12. Zborovskij (Shore, Ch. Genoway), 64. Iľjin (Bočarov) – 26. Lugin (Collins)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Volčenkov (A), Zborovskij, Mišarin, Minejev – Varnakov (A), Shore, Žafiarov – Schroeder, Šenfeld, Rattie – Iľjin, Bočarov, Belevič – Urakov, Počivalov, Veriajev.
    HK Soči: Proskuriakov (Nalimov) – Ellis, Rundblad, Bertilsson, Pogorišný, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Lugin (C), Leščenko, Collins (A) – Starkov, R. Rosén, Altybarmakjan – Točickij, Mosaljov, Šmeľov – Vyglazov, Rybakov, Rachimullin – Makarenko.

Rozhodca: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Jevgenij Antonov, Jaroslav Parikov