Španielsko – Chorvátsko 22:20 (kon.)
Španielsko
22:20 (12:11)
Chorvátsko
cz Nedeľa 26.01.2020, 16:30 • Tele2 Arena, Stockholm • Majstrovstvá Európy mužov • Finále

Nejvíce branek
    : Gomez 5/3, Maqueda 3, Entrerríos 3 – Duvnjak 5/3, Karačić 4/1, Marić 3, Stepančić 3. Rozhodčí: Načevski, Nikolov (MKD). Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 2:2. Diváků: 17 769.

Španělstí házenkáři obhájili titul mistrů Evropy, naopak Chorvaté se ani ve své třetí finálové účasti zlatých medailí nedočkají.
    Finále nabídlo po otevřeném začátku, v němž dominovali chorvatští hráči, hodně nervózní podívanou, v níž si oba celky vybraly delší hluché pasáže. Chorvatsko od gólu na 7:10 neskórovalo jedenáct a půl minuty, po přestávce postupně Španělé trojnásobně využitou přesilovkou otočili na 16:12. Pak si sice sami vybrali dva dlouhé půsty, trvající devět a osm minut, a dovolili soupeři otočit na 18:19.
    Klíčová nakonec byla chorvatská přesilovka za nerozhodného stavu, kterou Jihoslované nedokázali využít a vítězný gól inkasovali po zbytečném faulu ze sedmičky.

Konec zápasu. (22:20)

60
    Perez de Vargas chytá na čáře tvrdou střelu a červeno-černí se již na lavičcve objímají. (22:20)

60
    Oddechový čas pro chorvatské mužstvo. (22:20)
    60
    Je rozhodnuto? Entrerríos nízko nad zemí podstřelil chorvatskou hradbu, Španělé vedou o dva góly a do konce zbývá 25 vteřin. (22:20)
    59
    Obhájci zlata jsou v plném počtu a půldruhé minuty před koncem jim Gomez třetí proměněnou sedmičkou vrací vedení. (21:20)
    58
    Než se Španělé stačili zformovat, za šest vteřin vyrovnává Ilja Brozović. (20:20)
    58
    Daniel Sarmiento v oslabení skóruje s obrovskou porcí štěstí. Šego míč ztlumil, ale o jeho spánek se odráží do strany a brankář jej vyškrabuje už za čarou. (20:19)

57
    Necelé čtyři minuty před koncem je za krvavý faul na Mamiće vyloučen Enterríos a Španěly čeká oslabení. (19:19)
    55
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Aleix Gomez Abello, Španělé se radují po osmi minutách. (19:19)
    54
    Dlouhý úsek bez gólu ukončují hráči Chorvatska, kteří se po dlouhé době dostávají do vedení zásluhou dělovky Luky Stepančiće. (18:19)

53
    Šego zasahuje nohama na čáře a Chorvaté přecházejí do útoku, hnaní tisícihlavým davem ve stockholmské hale. (18:18)

52
    Sledujeme dlouhý úsek nervózní házené, plný technických chyb, nepřesností a občas zblokovaných střel. (18:18)
    49
    Marino Marić se v těsném obležení na pivotu dokázal prosmýknout a poprvé ve druhém poločase smazat španělský náskok. (18:18)
    48
    Lišáckým obloučkem z pravého křídla opět snižuje Zlatko Horvat. (18:17)
    47
    Soupeř už byl v plném počtu, když Entrerríos krásnou přihrávkou přes hlavu uvolnil Figuerase a tan se dnes poprvé zapisuje mezi střelce. (18:16)