Hradec Králové – Pardubice 3:4 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:4 (kon.) | Zlín – Plzeň 4:0 (kon.)
Litvínov – Třinec 2:3 (kon.) | Sparta Praha – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Rytíři Kladno
cz Nedeľa 02.02.2020, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 43. kolo

Po první bezbrankové třetině, ve které ale hosté vyslali na Svobodu hned devatenáct střel, se ve druhé části jako první prosadili domácí při hře čtyři na čtyři, když za Cikánkova záda poslal puk Dej. Hosté několikrát ohrozili Svobodovu klec, ale do kabin odcházeli spokojeněji domácí. V půlce třetí části nejprve využili vítkovičtí přesilovku a ani použitá trenérská výzva kladenských koučů na rozhodnutí nic nezměnila. Dvě minuty před koncem se hosté rozhodli odvolat gólmana a i když si vytvořili závar u Svobody, vítkovičtí několikrát ohrozili prázdnou branku až se ji podařilo úspěšně od své bránící modré trefit Bukartsovi. Vítkovice dnes tedy berou všechny tři body a před reprezentační přestávkou je to přesně to, co potřebovaly. Dnešní tříbodová výhra pro domácí také znamená, že od dnešního soupeře, který je na jedenáctém místě, je momentálně dělí v tabulce už jen jeden bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a po reprezentační přestávce se budu těšit znovu na počtenou. (18:51:30)

59:27
    Hostující Cikánek je zpět ve své brance.
    59:27 Roberts BUKARTS - 3:0

59:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    ROBERTS BUKARTS se napřáhnul od své obranné modré a trefuje opuštěnou branku Kladna – 3:0. Asistence: Jan Výtisk.

58:58
    Kladenští se znovu usazují před Svobodou, ale vítkovičtí chrání svou branku velmi urputně.

58:25
    Dej se rozjel na opuštěnou klec, ale Kehar se stačil vrátit, v pádu mu vložil do střely hůl, a tak se domácí útočník radovat nemůže.

58:00
    Kladenští Rytíři odvolávají svého gólmana.

57:47
    Do úniku se dostal domácí Bukarts, ale puk se odrazil od Cikánkových betonů mimo.

57:38

57:23
    Melka má puk pod kontrolou, ale střela mu nesedla.

57:01
    Další vyhození vítkovických hráčů.

56:39
    Za vyhozeným pukem míří ze středního pásma Schleiss, ale Austin byl za brankou Kladna dříve.

56:20
    Kubalík zdatně narušuje kladenskou souhru.

55:53
    Hosté kombinovali u domácí klece, ale vítkovičtí odesílají puk do bezpečí.

55:38
    Kladno má k dispozici početní výhodu, za krosček je vyloučen Výtisk.

55:08
    Puk létá ze strany na stranu a v Ostravar aréně rozjelo 9 635 fanoušků mexickou vlnu.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 32. Dej (Mallet, Rosandić), 51. Štencel (Schleiss, Dej), 60. Roberts Bukarts (Výtisk)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, Trška, Rosandić, Dudas, Výtisk (C), R. Černý, L. Kovář – Roberts Bukarts, Hruška, Lakatoš (A) – Indrák, O. Roman, Schleiss – Dej (A), R. Veselý, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Austin, Nash, Kehar (A), Lakos, Barinka, Romančík – Š. Bláha, Zikmund, Vampola – Jágr (A), J. Strnad (C), Melka – Redlich, Machač, Stach – Bílek, O'Donnell, T. Kaut – Hovorka.

Rozhodca: Mrkva, Pražák – Gebauer, Lederer

Diváci: 9 635