Buffalo – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Anaheim 3:2 (po pr.) | Tampa Bay – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Florida – Vegas 2:7 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 0:5 (kon.) | NY Islanders – LA Kings 5:3 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:2 (kon.)
Calgary – Nashville 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:6 (kon.)
Ottawa Senators
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Colorado Avalanche
cz Piatok 07.02.2020, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Československá stopa v utkání

Filip Chlapík (OTT) – 0b. (0+0), -2, 0 střel, 0 TM, 5:07
    Pavel Francouz (COL) – nenastoupil (04:13:13)

Hity: 26:26.

Utkání mezi Ottawou a Coloradem je u konce. Favorizovaný hostující tým si nakonec dokráčel pro vítězství vcelku v pohodovém tempu, když byl lepší celý zápas. Po první třetině sice byl stav nerozhodný, ale v následujících dvou dokázali Avalanche vstřelit tři branky a berou dva body.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

59:35
    Hokejisté Colorada už si užívají posledních pár sekund a nepůjčují puk svému soupeři.

59:00
    Už pouze šedesát sekund a bude konec. Ottawa v útočném pásmu, ale puk ji příliš neposlouchá.

58:00
    Do konce poslední třetiny zbývají poslední dvě minuty a o vítězi dnešního zápasu už téměř není pochyb.

57:20
    Thomas Chabot se pěknou stahovačkou uvolnil na střed hřiště. Následně vypálil zápěstím pouze do prvního clonícího hráče a puk skončil v ochranné síti.

56:36
    Skvělý zákrok Grubauera proti Pageauovi. Ten byl německému gólmanovi tváří v tvář, ale lapačka hostujícího gólmana byla rychlejší.

56:18
    Šance Avs, který končí úspěšným zákrokem Högberga. Přihrávku McKinnona před branku jemně tečoval Landeskog, ale neuspěl.

54:48
    Další tvrdá střela hostů, kterou měl tentokrát na svědomí Ryan Graves. Jeho pumelici ale Högberg viděl a neměl s ní výraznější problémy.

53:52
    Erik Johnson si sjel h vrcholku levého kruhu na střed hřiště, ale branku minul.

53:14
    Ottawští se sice usadili v útočném pásmu, ale honí kotouč spíše po rozích hřiště.

52:00
    Colorado s vlastní rozehrávkou sice příliš nepospíchá, ale svého soupeře neustále napadá i za jeho brankou. Tato taktika zatím přináší své ovoce.

50:31
    Už pouze devět a půl minuty do konce třetí třetiny a zřejmě i zápasu. Colorado naprosto v klidu kontroluje vývoj utkání a zatím to nevypadá na žádnou výraznější komplikaci.

48:30
    Nikita Zajcev se snažil ohrozit Grubauera. Ovšem trefil pouze hráče před sebou a Colorado tak mohlo jít do útoku. Hosté se nakonec dostali ke střele, ale také Högberg si připsal úspěšný zákrok.

47:35
    Hosté už se nikam neženou. Každá jejich rozehrávka začíná pozvolna z hloubky vlastní obranné třetiny.

46:04
    A mohlo to být už o čtyři góly. Valerij Ničuškin předvedl pěknou individuální akci, kdy se od mantinelu uvolnil na střed hřiště. Byl v ideální střelecké pozici, ale Högberga nepřekonal.

Aleš Skok

Góly a asistencie: 20. B. Tkachuk (Tierney, Co. Brown) – 8. Ničuškin (Burakovsky), 25. Nieto (Bellemare, Jost), 29. Makar (MacKinnon, Rantanen), 44. Compher (Makar, Graves)

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Chabot, Hainsey, Borowiecki, DeMelo, Reilly, N. Zajcev – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – N. Paul, Tierney, Duclair – Ennis, Anisimov, Batherson – Chlapík, White, Sabourin.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – Nieto, Jost, Donskoi – Calvert, Bellemare, Compher.

Rozhodca: Skilliter, Luxmore – Daisy, Smith

Diváci: 11465