Buffalo – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Anaheim 3:2 (po pr.) | Tampa Bay – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Florida – Vegas 2:7 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 0:5 (kon.) | NY Islanders – LA Kings 5:3 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:2 (kon.)
Calgary – Nashville 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:6 (kon.)
Calgary Flames
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Nashville Predators
cz Piatok 07.02.2020, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž CALGARY FLAMES přivítá na svém stadionu NASHVILLE PREDATORS.

V souboji dvou týmů Západní konference půjde o to, kdo získá cenné body v boji o play off. Calgary je momentálně na tom přece jenom o něco lépe, když drží osmou příčku, tedy poslední, která ještě zajišťuje postup do play off. Nasvhille má o tři body méně a patří mu desátá příčka. Na druhou stranu má ve vyrovnané konferenci Calgary pouze pětibodovou ztrátu na lídra své divize a celkově třetího Vancouveru!
    Favorita v tomto duelu těžko hledat, lepší formu z posledních zápasů má Nashville, výhoda domácího prostředí (dá-li se o ní ale v NHL vůbec hovořit) je na straně Flames.

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington, Mi. Stone – Mangiapane, E. Lindholm, M. Tkachuk – J. Gaudreau, Monahan, B. Robinson – Rieder, Backlund, S. Bennett – Lucic, D. Ryan, Dubé.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Fabbro, Tinordi, Ekholm, Hamhuis, Y. Weber – Duchene, Johansen, Mikael Granlund – F. Forsberg, Turris, C. Smith – Grimaldi, Bonino, Arvidsson – Trenin, Sissons, Blackwell.

Rozhodčí: Pollock, Brenk – Murchison, Berg.

00:01

00:04
    První střelu v zápase si připisuje Roman Josi (Nashville), který ale branku míjí.

00:33
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak to je skvělý vstup domácích do zápasu, kdy hned první útočná akce končí gólem! Hamonic zatáhl puk po pravé straně, poslal ho před branku, kde se dokázal prosadit SAM BENNETT. Asistence: Travis Hamonic a TJ Brodie.
    00:33 Sam BENNETT - 1:0

01:03
    Mattias Ekholm (Nashville) pálí od modré, po vyhraném vhazování ve třetině Flames, Cam Talbot chytá a přerušuje hru.

01:49
    Nashville právě vstřelil branku!
    Dlouho se domácí z vedení neradovali, po přihrávce Josiho se z mezikruží prosazuje DANTE FABBRO. Asistence: Roman Josi a Mikael Granlund.
    01:49 Dante FABBRO - 1:1

02:32
    Milan Lucic (Calgary) bojuje v rohu, v útočném pásmu.

02:53
    Noah Hanifin (Calgary) střílí od modré, bránící Colin Blackwell ale ztečoval jeho střelu.

03:37
    Mattias Ekholm (Nashville) přes sebe nepustil Backlunda, dobrá práce obránce Nashvillu.

04:26
    Puk ve středním pásmu, hosté ho jen posílají do třetiny soupeře a střídají.

05:40
    Souboj za brankou Talbota končí vítězně pro Calgary, ale hosté nyní dobře napadají rozehrávku a získávají puk.

06:35
    Mikael Granlund (Nashville) nahazuje puk do útočného pásma, hrají ale domácí.

06:55
    Ryan Johansen (Nashville) zablokoval střelu Backlunda a hosté rozehrávají.

07:20
    Hraje se dlouho bez přerušení... to již neplatí, právě nyní je odpískán icing Nashvillu.

08:35
    Kyle Turris (Nashville) zachycuje nahozený kotouč soupeřem a rozehrává z vlastní třetiny.

09:55
    Colton Sissons (Nashville) z levé strany sjel před Talbota, kterého ale již překonat nedokázal.

10:15
    Calgary se nyní nedaří přechod přes střední pásmo, opticky jsou lepší hosté.

10:43
    Útočnou akci Flames zastavuje ofsajd na modré, vhazovat se tak bude, po reklamní přestávce, ve středním pásmu.

11:43
    Střelu Turrise srazil obránce Calgary před brankou, tam dojížděl Mattias Ekholm, který se puk snažil pohotově poslat za záda Talbota, ale nakonec se prosadil, byť trochu se štěstím, KYLE TURRIS u levé tyčky. Asistence: Mattias Ekholm a Filip Forsberg.
    11:43 Kyle TURRIS - 1:2

12:57
    Střela Bennetta, z levé strany, míří vedle branky Nashvillu, hosté se dostávají ze třetiny.

14:08
    Vedení Nashvillu je zasloužené, hosté mají přece jenom mírnou převahu.

14:20
    Mattias Ekholm (Nashville) to zkusil od modré, z pravé strany, Talbot chytá a přerušuje hru.

14:52
    Souboj za brankou Talbota, domácí získali puk a posunuli ho ven ze třetiny, to je však, z jejich strany, všechno.

15:20
    Další puk míří za branku Calgary, které je stále pod tlakem.

15:42
    Johnny Gaudreau (Calgary) nahazuje puk do útočného pásma, kde svádí souboj Buddy Robinson, neúspěšný, hrají hosté.

16:35
    Domácí vystihli rozehrávku soupeře a dostali se ve třech do útočného pásma, dva bránící hráč Nashvillu však situaci zvládli na jedničku.

17:18
    Tobias Rieder (Calgary) si sjel před branku, kam dostal pas z pravé strany, ale pozorný Juuse Saros (Nashville) jeho pokus vyráží.

17:56
    Rasmus Andersson (Calgary) pod tlakem při vlastní rozehrávce, nakonec to ale zvládl.

18:33
    Andrew Mangiapane (Calgary) se dostal ke střele z mezikruží, ale Juuse Saros (Nashville) bleskově zareagoval a vyrážečkou poslal puk nad branku.

18:47
    Juuse Saros (Nashville) opět v hlavní roli, tentokrát zlikvidoval hned několik pokusů soupeře!

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Calgary v útočném pásmu.

19:24
    Vhazování po pravici Talbota, domácí prohrávají a hosté se dostávají ke střele... s ní si ale domácí gólman poradil.

20:00

Prvních dvacet minut tohoto zápasu je minulostí. Lépe do zápasu vstoupili domácí, kteří se hned v první minutě, z prvního útoku, dostali do vedení. Nicméně celkově vyzněla první třetina lépe pro Nashville, který dokázal zápas otočit dvěma brankami a hlavně dokázal soupeře přehrávat, s výjimkou možná poslední minuty, kdy se domácí dostali do několika slibných šancí, s nimiž si ale gólman Saros poradil.

Další třetina začne přibližně v 4:02.

20:01

21:33
    Matthew Tkachuk (Calgary) se zkouší dostat k nahozenému puku, ve třetině Nashvillu, ale nedaří se mu to.

21:38
    Ofsajd vyhání domácí z útočného pásma, ale hostům se v úvodu druhé třetiny nedaří rozehrávka.

22:48
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dan Hamhuis – 2 min., podrážení).

23:10
    Calgary má šanci na vyrovnání, pokud tedy domácí využijí první přesilovou hru v celém zápase.

23:30
    Zablokovaná střela Monahana, domácí ale udrželi útočné pásmo.

23:42
    Nyní již Mattias Ekholm (Nashville) vyhazuje kotouč ze třetiny, oba týmy prostřídají.

24:10
    Rasmus Andersson (Calgary) zavezl puk do útočného pásma, který následně domácí udrželi.

24:38
    Posledních deset vteřin přesilové hry Calgary, kterou zřejmě domácí nevyužijí.

24:48

25:05
    Tak hosté sehráli své první oslabení výtečně, v podstatě nepustili soupeře vůbec k ničemu, s výjimkou pár nepřesných nebo zablokovaných střel.

25:44
    Travis Hamonic (Calgary) nahazuje kotouč na Sarose, ten chytá a raději přerušuje hru.

26:35
    Rozehrávka Granlunda, ale znovu se hosté nedokázali dostat do útočného pásma.

26:55
    V dosavadním průběhu druhé třetiny mají zatím lepší pohyb domácí, kteří ale stále marně dotahují jednobrankovou ztrátu.

27:35
    Dan Hamhuis (Nashville) nahazuje puk na branku, puk ale zastavuje bránící hráč Flames.

27:55
    Cam Talbot (Calgary) nyní podržel svůj tým při akci Josiho, který se, po přihrávce z pravé strany, ocitl sám před odkrytou částí branky, ale trefil jen přesouvajícího se Talbota někam do hrudníku.

28:09
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., podrážení).

28:20
    Po prohraném vhazování před Talbotem se musí hosté vracet až do vlastní třetiny.

28:48
    Nyní již Predátoři v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení... a po střele Forsberga zasahuje Talbot, který přerušuje hru.

29:06
    Střelu od modré ztečoval před Talbotem Craig Smith. Puk propadl Talbotovi zřejmě mezi betony a vše ještě dovršil za jeho zády dotírající MIKAEL GRANLUND, který propadnuvší puk dotlačil do branky. Asistence: Roman Josi a Kyle Turris.
    29:06 Mikael GRANLUND - 1:3

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání a hosté vedou již o dva góly. A to i přesto, že Calgary mělo velmi dobrý vstup do druhé třetiny, nicméně v útočné fázi to dnes domácím zatím tak moc nelepí...

30:36
    Juuse Saros (Nashville) chytá střelu od modré a raději přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

31:06
    Tak trochu gól z ničeho by mohl nastartovat Calgary! Matthew Tkachuk (Calgary) posunul puk k modré čáře, odkud to zápěstím zkusil RASMUS ANDERSSON. Střela to nebyla nijak zvlášť nebezpečná, nicméně Saros měl zřejmě zakrytý výhled, protože puk mu prošel zřejmě nad vyrážečkou do branky. Asistence: Matthew Tkachuk a Elias Lindholm.
    31:06 Rasmus ANDERSSON - 2:3

31:16
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jarred Tinordi – 2 min., vysoká hůl).

31:53
    Calgary v útočném pásmu, po zákroku Sarose ale bránící Bonino vyhazuje kotouč ze třetiny.

32:27
    Hosté se dostali při vlastním oslabení do útoku, ale střela Turrisa byla sražena do rohu.

32:52
    Dante Fabbro (Nashville) vyhazuje puk z vlastní třetiny, hosté stihnou kompletně prostřídat.

33:16

33:42
    Jarred Tinordi (Nashville) zablokoval střelu Hamonica, dobrá defenzivní práce.

34:50
    Viktor Arvidsson (Nashville) spěchá za pukem do útočného pásma, jako první je u něho ale TJ Brodie (Calgary).

35:56
    Travis Hamonic (Calgary) pod tlakem při rozehrávce z vlastní třetiny, ale domácí obránce to zvládl na jedničku.

36:27
    Domácí měli přečíslení dva na jednoho, které zakončil Matthew Tkachuk střelou z pravé strany. Tu Saros vyrazil a poradil si i s dorážkou, kdy se odražený puk dostal zpět před Tkachuka.

37:15
    Calgary s pukem ve vlastní třetině, domácí formují útočnou akci, která se ale zatím nekoná.

37:40
    Naopak zaútočili hosté a je z toho několik střel na branku Talbota.

38:15
    Velmi dobré střídání druhé lajny Predátorů, která sevřela soupeře v jeho třetině a donutila Talbota k několika zákrokům.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk ve středním pásmu, hrají domácí.

39:18
    Závar před Sarosem, který jen vyrazil střelu od modré... nicméně puk nakonec končí za brankou Nashvillu, odkud ho obránce Predátorů odpaluje.

40:00

Druhá třetina končí nerozhodným výsledkem, ovšem hosté stále drží těsné vedení. K vidění je velmi pěkný hokej, který není svázaný taktikou, hraje se nahoru, dolů a oba gólmani si opravdu zachytají. V této třetině byli, až do gólu Granlunda ve 30. minutě, aktivnější domácí, jenže skórovat se jim nepodařilo v této pasáži. Naději jim však dala situace ve 32. minutě, kdy se, trochu překvapivě, prosadil střelou zápěstím, od modré, Andersson.

Další třetina začne přibližně v 4:58.

40:01

41:04
    Nashville s pukem ve vlastní třetině, domácí se snaží napadat rozehrávku.

42:32
    Juuse Saros (Nashville) zastavuje za svou brankou nahozený puk a hosté mohou rozehrát.

42:51
    Před Colinem Blackwellem (Nashville) zasahuje Cam Talbot (Calgary), který raději přerušuje hru.

43:35
    Souboj za brankou Calgary, hosté vybojovali puk a mohou útočit.

43:51
    Pokus Rocco Grimaldiho (Nashville), z levé strany, nepřesný, domácí rozehrávají.

44:28
    Zablokovanou střelou Hamonica končí akce Calgary, hosté dostávají puk ze třetiny.

45:33
    Vhazování po pravici Talbota, puk získávají domácí, kteří tak hned útočí.

45:51
    Michael Stone (Calgary) netrefuje od modré branku Nashvillu.

46:36
    Sam Bennett (Calgary) nedokázal zpracovat puk na levém křídle a domácí přichází o útočné pásmo.

46:57
    V dosavadním průběhu třetí třetiny se ani jednomu týmu nedaří získat nějakou tu převahu.

48:05
    Noah Hanifin (Calgary) nahazuje puk za branku Nashvillu, to je ale v podání domácích všechno.

48:27
    Další útočná akce domácích, jenže hosté hrají v defenzivě velmi pozorně.

48:44
    Útočná akce končí zblokovanou střelou Robinsona (Calgary), která končí vysoko nad brankou Nashvillu, vhazování po levici Sarose.

50:27
    Poslední desetiminutovka zápasu, Matt Duchene (Nashville) to zkusil z levé strany, Cam Talbot chytá a přerušuje hru.

50:48
    Matthew Tkachuk (Calgary) vyjel zpoza branky Nashvillu, ale před Sarosem se prosadit nedokázal.

51:17
    Na druhé straně Ryan Johansen (Nashville) pohotově vypálil z levé strany, ale branku minul.

51:45
    Dante Fabbro (Nashville) ztratil puk ve středním pásmu, ale tolik ho to mrzet nemusí, domácí toho využít nedokázali.

52:59
    Michael Stone (Calgary) s pukem za vlastní brankou, následuje nepřesná rozehrávka na levou stranu, hosté dobře hlídají střední pásmo.

54:43
    Juuse Saros (Nashville) má puk ve své lapačce, hra přerušena.

55:13
    Cam Talbot (Calgary) vyráží střelu Ekholma a domácí rychle otáčí.

55:23
    Milan Lucic (Calgary) v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

56:02
    Calgary získává viditelnou převahu, dočkají se domácí vyrovnání?

56:41
    Andrew Mangiapane (Calgary) bojuje o puk za brankou Nashvillu, pomáhá mu Lindholm, puk ale získávají hosté.

57:15
    Nashville se snaží co nejdéle udržet v útočném pásmu, čímž hosté šetří samozřejmě čas.

57:45
    Noah Hanifin (Calgary) musí rychle odehrát puk ve vlastní třetině.

58:10
    Calgary v útočném pásmu a pozor, domácí to zkouší v šesti!

58:30
    Zpoza vlastní branky rozehrávají domácí, kteří jsou v šesti.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Calgary nastěhováno v útočném pásmu.

59:08
    Střelu Tkachuka sráží obránce Nashvillu do rohu.

59:41
    Calgary opět v útočném pásmu, hosté ale velice dobře a hlavně obětavě brání.

Je konec, Calgary již vyrovnat nedokázalo, byť to posledních minutu a půl zkoušelo v šesti proti pěti. Defenziva Nashvillu byla dnes parádní, většinu střel zablokovali bránící hráči a co propadlo, dokázal zneškodnit Saros, s výjimkou dvou situací v celém zápase. Calgary tak prohrává s Nashvillem, které potvrzuje velmi slušnou formu z posledních zápasů.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Calgary Flames: 39

Nashville Predators: 35.

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

1. Roman JOSI (NSH) 0 + 2
    2. Rasmus ANDERSON (CGY) 1 + 0
    3. Travis HAMONIC (CGY) 0 + 1

Dnešní utkání sledovalo 18 512 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:33:38)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 1. S. Bennett (Hamonic, Brodie), 32. R. Andersson (M. Tkachuk, E. Lindholm) – 2. Fabbro (Josi, Mikael Granlund), 12. Turris (Ekholm, F. Forsberg), 30. Mikael Granlund (Josi, Turris)

Rozhodca: Pollock, Brenk – Murchison, Berg

Diváci: 18 512