Lipt. Mikuláš – Detva 2:0 (kon.) | Zvolen – Miškovec 9:2 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 5:4 (2:0 po s.n.)
Nitra – HC Slovan 1:4 (kon.) | Nové Zámky – Michalovce 5:4 (po pr.) | Budapešť – Poprad 2:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:4 (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Piatok 14.02.2020, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:51:44)

Domáci napokon vybojovali v samostatných nájazdoch druhý bod z dnešného zápasu, budú ho však zrejme hodnotiť ako sklamanie. Ešte niekoľko minút pred koncom tretej tretiny totiž viedli o dva góly a zápas mali pevne pod kontrolou, Trenčania sa však dokázali vrátiť do zápasu a napokon 9 sekúnd pred koncom tretieho dejstva i zásluhou Šveca vyrovnať. O víťazstve domácich, ktoré je možné po priebehu zápasu označiť za zaslúžené, tak rozhodol až v samostatných nájazdoch Brian Ihnačák.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 05 iClinic Banská Bystrica.
    Autorom víťazného gólu je BRIAN IHNAČÁK.

4. séria
    2:0
    Jääskeläinen vymietol spomedzi kruhov ľavý horný roh Tomekovej bránky.

4. séria
    1:0
    Mikyska naznačil strelu, samotnou strelou ale namieril len do betónu domáceho gólmana.

3. séria
    1:0
    Mlynarovič nadvihol spomedzi kruhov puk nad trenčiansku bránku.

3. séria
    1:0
    Hecl sa otočil s pukom v útočnej tretine, bekhendom ho ale poslal nad bránku.

2. séria
    1:0
    Hickmott to skúšal tiež blafákom do pravej strany, Tomek ho ale vychytal.

2. séria
    1:0
    Špirko strieľal tiež spomedzi kruhov, namieril ale len do Beskorowanyho lapačky.

1. séria
    1:0
    Ihnačák nádherným forhendovým blafákom do pravej strany rozhodil Tomeka a okolo jeho ľavého betónu zasunul puk do bránky Trenčína.

1. séria
    0:0
    Alderson strieľal spomedzi kruhov, bránku domácich ale minul.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani päťminútové predĺženie rozuzlenie neprinieslo. Najväčšiu šancu v ňom mal Jääskeläinen, ktorý sa ocitol po prihrávke Ihnačáka sám pred Tomekom, puk ale nedokázal usmerniť za jeho chrbát. Hostia potom po hlúpom vylúčení Southorna získali presilovku, v nej sa ale k ničomu nebezpečnému nedostali. Rozhodnutie tak prinesú až samostatné nájazdy.

Strely na bránku v predĺžení (celkovo): 3:6 (41:33)

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:53
    Mikysku odtlačil Ďatelinka do rohu a aj keď sú Trenčania v pásme domácich, tak nemajú puk pod kontrolou.

64:32
    Alderson z ľavého kruhu tesne minul ľavú žŕďku a následne z opačnej strany minul domácu bránku i McCormack.

64:13
    Mihálik napokon získal odrazený puk a vyhodil ho za Tomekovu bránku.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 3. Kriška (Mlynarovič, Bartánus), 4. Šoltés (Ihnačák, Ďatelinka), 6. Žiak (Fafrák), 49. Ďatelinka (Ihnačák), rozh. náj. Ihnačák – 5. Ferényi (McCormack), 37. Hecl, 55. Paukovček (Sojčík, Štach), 60. Švec (Sádecký)