Columbus – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – NJ Devils 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 4:1 (kon.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 3:4 (kon.)
Tampa Bay – Philadelphia 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Philadelphia Flyers
cz Sobota 15.02.2020, 22:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je pro tuto chvíli z mé strany vše, přeji dobrou noc. (00:57:26)

Vhazování 60:40%

Skončilo utkání mezi Tampou Bay Lightning a Philadelphií Flyers. Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týmem a nakonec zaslouženě zvítězili. Hostí sice ve třetí třetině zabrali a skóre zkorigovali, ale do prázdné brány výhru domácích pečetil Nikita Kučerov.

59:38 Nikita KUČEROV - 5:3

59:38
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí si pojišťují dnešní vítězství. Do prázdné brány kotouč dovezl NIKITA KUČEROV. Asistence: Steven Stamkos.

59:33
    Střela Travise Konecnyho skončila pouze na zadním mantinelu.

59:12
    Victor Hedman prázdnou bránu netrefil, a tak je opět odpískáno zakázané uvolnění.

58:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:55
    Nikita Kučerov se snažil trefil prázdnou bránu, ale je pískáno pouze zakázané uvolnění.

58:36
    Domácí vyhazují kotouč pryč ze svého obranného pásma.

58:18
    Hosté mocně tlačí svého soupeře a ženou se za vyrovnáním.

57:40
    Ondřej Palát měl kotouč na bekhendu, a proto jeho střela do prázdné brány nebyla přesná.

57:28
    Hosté to zkoušejí opět v šesti!

57:03
    Hosté už opět okupují pásmo svého soupeře a snaží se vyrovnat skóre.
    56:15 Claude GIROUX - 4:3

56:15
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté dramatizují tento zápas! Střela Ivana Provorova nejprve skončila na tyči, ale kotouč se následně odrazil na hůl CLAUDA GIROUXE, který ihned vypálil. Nejprve se zdálo, že Andrej Vasilevskij vytáhl další úžasný zákrok, ale kotouč se následně zjevil za brankovou čárou. Asistence: Ivan Provorov, Travis Konecny

55:57
    Hosté to zkoušejí v šesti!
    55:31 James van Riemsdyk - 4:2

55:31
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Matt Niskanen našel hůl JAMESE VAN RIEMSDYKA, který kotouč šikovně tečoval přímo mezi betony Andreje Vasilevského. Asistence: Matt Niskanen a Travis Sanheim.

55:23
    Až nyní se hosté usazují v útočném pásmu.

54:59
    Kotouč je opět za bránou Cartera Harta.

54:35
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

54:00
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mitchell Stephens – 2 min., hákování).

54:00
    Střela Roberta Hägga byla tvrdá, ale bohužel pro hosty mířila jen doprostřed brány.

53:35
    Hosté byli nyní usazeni v útočném pásmu, ale do žádné nebezpečnější situace pro domácí se nedostali.
    52:34 Brayden POINT - 4:1

52:34
    Domácí si berou zpět tříbrankové vedení! Steven Stamkos předal kotouč BRAYDENU POINTOVI, který naznačil střelu, potáhl si puk ještě do forhendu a následně vypálil přesnou ránu k zadní tyči. Asistence: Steven Stamkos a Nikita Kučerov.

51:21
    Hra je po hře vysokou holí přerušena. Následovat bude komerční přestávka a vhazování ve středním pásmu.

50:52
    Hosté nyní ujížděli 2 sami na Andreje Vasilevského, ale ani z této akce není gól!

50:17
    Tyler Johnson čekal na možnost samostatného úniku, ale pas na něj byl zablokován.

49:40
    Sean Couturier našel před bránou Jakuba Voráčka, ale kotouč skončil pouze v lapačce Andreje Vasilevského, který chytá skvěle.

48:50
    Carter Verhaeghe obdržel pas od Yanniho Gourda a první jmenovaný následně zakončoval, ale Carter Hart se proti jeho střele přesunul k druhé tyči včas.

48:22
    Hosté se z tlaku vymanili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

47:57
    Skvělá akce první formace domácích byla zakončena Stevenem Stamkosem, ale prudký pas Nikity Kučerova způsobil to, že kapitánovi Lightning střela nesedla úplně ideálně.

47:19
    Kotouč se dostal do hlediště. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

47:01

46:39
    Opět je kus černé gumy až za bránou Flyers.

46:18
    Domácí vyvážejí kotouč až za bránu Cartera Harta.

45:50
    Hosté se vyhánějí z útočného pásma sami. Přihrávka Clauda Girouxe nebyla přesná.

45:27
    Anthony Cirelli zahrozil v oslabení, ale Carter Hart jeho střelu vyrazil pravým ramenem.

45:09
    Sean Couturier byl po přihrávce Clauda Girouxe v další tutovce, ale opět si vylámal zuby na skvěle chytajícím Vasilevském!

45:01
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., držení).

44:36
    Jakub Voráček byl ve skvělé šanci, ale Andrej Vasilevskij vytáhl další úžasný zákrok!

44:00
    Sean Couturier opět ujížděl sám na bránu, ale Anthony Cirelli mu na poslední chvíli znemožnil zakončení!

43:20
    Domácí rozehráli bídně, a tak je odpískáno zakázané uvolnění, po kterém se hra přesune před bránu Lightning.

43:07
    Z levé strany vypálil nebezpečně na přední tyč Travis Sanheim, ale Andrej Vasilevskij si svou tyč ustrážil.

42:46

42:35
    Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.

42:00

41:45
    Do samostatného úniku se dostal Sean Couturier, ale Andrej Vasilevskij jej vychytal!

41:28
    Z levého kruhu vypálil švihem Steven Stamkos, ale jeho pokus mířil jen doprostřed brány.

40:55
    Kotouč se po vhazování dostává do obranného pásma Lightning.

40:46
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Ivan Provorov – 2 min., vražení na hrazení).

40:01

Střely na branku 17:18

Skončila druhá třetina, ve které byli domácí opět lepším týmem, ale skóre této třetiny je nerozhodné. Nejprve na 3:0 zvýšil Carter Verhaeghe, poté se za hosty trefil Ivan Provorov v přesilové hře. Skóre je po čtyřiceti minutách 3:1 pro domácí.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

40:00
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., hrubost).

39:15
    Střela Tylera Johnsona byla ztečována do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

39:12

38:52
    Hosté odpalují kotouč přes všechny čáry.

38:20
    Z druhé strany pálil nyní Nikita Kučerov, ale ani on nemířil přesně.

37:59
    Z levé strany pálil tradičně Steven Stamkos, ale jeho pokus mířil jen mimo tři tyče.

37:25
    Alex Killorn dorážel střelu Victora Hedmana. Domácí útočník už zvedal ruce nad hlavu, ale zdá se, že kotouč brankovou čáru nepřekročil!

37:12
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., hrubost).

37:12
    Na opačné straně si se střelou Travise Konecnyho Andrej Vasilevskij poradil.

36:58
    Ondřej Palát už byl sám před bránou, ale musel se s kotoučem otáčet, a tak jeho zakončení nebylo plnohodnotné.

36:15
    Nahození od modré čáry Carter Hart ukryl do své lapačky. Následuje komerční přestávka.

35:51

35:25
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

35:09

34:33
    Domácí zamířili do přečíslení 3 na 2, ale zakončit jej nakonec nedokázali.

33:51
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., hrubost).

33:40
    Nahození Clauda Girouxe tečoval Sean Couturier, ale kotouč následně zamířil za bránu Lightning.

33:09
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., nedovolené bránění).

32:59
    Sean Couturier hledal před bránou hokejku Tylera Pitlicka, ale jeho pas byl nepřesný.

32:36

32:20
    Hosté vyvezli kotouč až do obranného pásma svého soupeře.

31:48
    Steven Stamkos byl ve skvělé pozici, ale kapitána Lightning zradilo zpracování.

31:19
    Z první po přihrávce Victora Hedmana vypálil Nikita Kučerov, ale jeho střela orazítkovala pouze pravou tyč brány Flyers.

30:50
    Dělovka Victora Hedmana skončila pouze na zadním mantinelu.

30:36
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Michael Raffl – 2 min., faul loktem).

30:22
    Nyní domácím nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru, a tak je odpískán ofsajd, po kterém následuje komerční přestávka.

30:05
    Přihrávka Braydena Pointa byla zblokována, ale domácí pokračují v aktivitě s kotoučem na svých hokejkách.

29:33
    Z mezikruží vypálil bekhendem Nikita Kučerov, ale ruský útočník ani tentokrát netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
    28:57 Ivan PROVOROV - 3:1

28:57
    Hosté snižují skóre zápasu na rozdíl dvou branek! Claude Giroux zamíchal s kotoučem, následně jej nabil IVANU PROVOROVOVI, který napřáhl, vypálil dělovku a kotouč se zastavil až v síti Andreje Vasilevského. Asistence: Claude Giroux, Sean Couturier.

28:35
    Sean Couturier hledal Jakuba Voráčka, ale přihrávka byla zblokována.

28:08
    Anthony Cirelli odpaluje kotouč až za bránu Cartera Harta.

27:53
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., hákování).

27:39
    Brayden Point nabil do mezikruží Nikitu Kučerovovi, který pálil z první, ale ruský útočník nemá dnes správně seřízená mířidla.

26:59
    Kotouč se po odrazu ocitá na střídačce Lightning. Vhazovat se následně bude ve středovém kruhu.

26:42
    Hosté rozehráli nepřesně, a tak se musí opět obávat toho, že domácí navýší skóre zápasu.

26:01
    Hra je po zákroku Andreje Vasilevského přerušena. Následovat bude komerční přestávka.

25:51
    Hosté vyrazili do přečíslení, které ze druhé vlny doplnil zakončující Ivan Provorov, ale ruský bek ve službách Flyers trefil pouze horní tyč!

25:35
    Nahození Braydona Coburna bylo ztečována do ochranné sítě. Následně se bude vhazovat před Carterem Hartem.

25:17
    Kotouč se ocitá na střídačce Flyers. Následovat bude vhazování ve střední třetině.

24:40
    Alex Killorn pálil z výhodné pozice, ale bránu Cartera Harta přestřelil. Domácí nicméně pokračují s kotoučem na svých holích.

24:18
    Dobrou šancí na snížení měl Scott Laughton, ale tento útočník Flyers si podruhé v krátkém časovém úseku vylámal zuby na skvěle chytajícímu Vasilevskému.

23:25
    Hosté se snaží na vývoj zápasu reagovat. Z levé strany pálil Sean Couturier, ale Andrej Vasilevskij zůstává i nadále stoprocentní.
    22:35 Carter VERHAEGHE - 3:0

22:35
    Domácí jdou do trháku! Velkou trpělivost prokázal Victor Hedman, který v přečíslení zachoval klidnou hlavu, počkal si na ideální čas na přihrávku, našel CARTERA VERHAEGHEHO, který si kotouč na holi srovnal a následně jej uklidil nad pravé rameno Cartera Harta. Asistence: Victor Hedman a Yanni Gourde.

21:52
    Scott Laughton pálil z první, ale Andrej Vasilevskij měl dobrý výhled, a tak mu nečinilo problém zasáhnout.

21:23
    Střelu Kevina Shattenkirka ještě tečoval Steven Stamskos, ale Carter Hart si připsal úspěšný zákrok.

20:50
    Opět souhra Cirelliho s Palátem, opět zakončoval Ondřej Palát, ale mířil znovu nepřesně.

20:29
    Po přihrávce Anthony Cirelliho pálil zpoza obránce Ondřej Palát, ale mířil jen vedle brány hostí.

20:01

Střely na branku 11:8

Je u konce první třetina, ve které se rozhodně bylo na co dívat. Domácí celek byl tím aktivnějším a naprosto po zásluze Lightning vedou po dvaceti minutách poměrem 2:0. Prosadili se Alex Killorn společně se Cédricem Paquettem.

20:00

19:47
    Hosté se z tlaku vymanili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Do konce první periody už však příliš času nezbývá.

19:38
    Z mezikruží pálil z první Carter Verhaeghe, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

19:13
    Do dobré šance se dostal Connor Bunnaman, ale Andrej Vailevskij zatím drží čisté konto.

18:23
    Na opačné straně pálil z levého kruhu Jakub Voráček, ale jeho pokus Andrej Vasilevskij zastavil v podstatě bez potíží.

17:50
    Tyler Johnson táhl nebezpečný útok domácího celku, ze kterého však nakonec nebylo vůbec nic.

17:22
    Po delší době zahrozili hosté, když vypálil James van Riemsdyk, ale jeho pokus byl nepřesný.

16:44
    Steven Stamkos nalezl Nikitu Kučerova, na kterého už zívala poloprázdná brány hostů, ale ruský útočník mířil nepřesně!

16:25
    Domácí první lajna si opět vytváří velký tlak ve svém útočném pásmu.

15:47
    Domácí jsou i po vstřeleném gólu aktivní. Čtvrtá formace Lightning dělá hostům velké problémy.
    14:55 Cédric PAQUETTE - 2:0

14:55
    Domácí jdou už do dvoubrankového vedení, skvělá práce třetí formace slaví úspěch! Za bránou vybojoval kotouč Patrick Maroon, ten jej přesunul na Tylera Johnsona, který našel před bránou CÉDRICA PAQUETTA, který střelou z první překonal Cartera Harta. Asistence: Tyler Johnson a Patrick Maroon.

14:47
    Po nepřesné rozehrávce Flyers se píská zakázané uvolnění.

14:15
    První útočná formace domácích si vytvořila dobrý tlak, ale přišla pouze jedna střela, která byla zblokována.

13:27
    Z mezikruží pálil nikým nehlídán Yanni Gourde, ale Carter Hart vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou.

13:03
    Sean Couturier vyslal na bránu Lightning nevýraznou střelu. Andrej Vasilevskij kotouč přikryl pod lapačku.

12:32
    Po přihrávce Tylera Johnsona se dostal do šance Patrick Maroon, ale Carter Hart další změnu skóre nepovolil.

12:04
    Střela Michaila Sergačjova byla ztečována do ochranné sítě, a tak je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.

11:27
    Až nyní se Joel Farebee dostal ke střele. Hostující útočník pálil z levé straně, ale Andrej Vasilevskij byl připraven.

10:59
    Joel Farabbe se málem dostal individuálně do šance, ale poslední hráč Lightning jej nakonec zastavil.

10:30
    Yanni Gourde mohl ujíždět sám na bránu, ale pas jeho spoluhráče byl o pár centimetrů delší, než by útočník s číslem 37 potřeboval.

09:53

09:42
    Ondřej Paláta nebezpečně tečoval střelu Tylera Johnsona, ale Carter Hart byl přesně tak, kde ho jeho tým potřeboval.

09:10
    Hosté vyvážejí kotouč až do obranného pásma Lightning.

08:45
    Tentokrát pálil po přihrávce Victora Hedmana Steven Stamkos, ale jeho pokus byl nepřesný.

08:28
    Zpoza kruhů pálil po přihrávce Stevena Stamkose Victor Hedman, ale trefil pouze hruď Cartera Harta.

08:13

07:59
    Nikita Kučerov krátce po buly vypálil. Carter Hart jeho pokus ukryl do lapačky.

07:53
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Ivan Provorov – 2 min., hákování).

07:37

07:17
    Po střele Kevina Hayese vznikl v brankovišti domácích zmatek, ale gól z toho nebyl.

06:52
    Po střele Clauda Girouxe se kotouč ocitá až v obranném pásmu Flyers.

06:26
    Z mezikruží pálil z první Sean Couturier, ale Andrej Vasilevskij jeho pokus vyrazil.

05:55
    Přihrávka Jakuba Voráčka byla zachycena a následně se domácí osvobodili.

05:37
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mitchell Stephens – 2 min., krosček).

05:35
    Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1, jenž zakončoval Nicolas Aube-Kubel, ale jeho bekhendový pokus mířil jen do betonu Andreje Vasilevského.

04:53
    Tyler Johnson se objevil ve výhodné pozici, ale útočník Lightning ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, jenže jeho přihrávka byla zablokována.

04:11
    Domácí svírají svého soupeře v jeho vlastní třetině, ale hokejisté Lightning se zatím k nebezpečné střele nedostali.
    03:17 Alex KILLORN - 1:0

03:17
    Domácí se rychle ujímají vedení! Zprava od mantinelu zkusil své štěstí ALEX KILLORN, jehož první střela se odrazila od brusle soupeře, ale kotouč se k němu vrátil a domácí útočník následně našel skulinku u bližší tyče Cartera Harta. Asistence: Kevin Shattenkirk, Michail Sergačjov.

02:32
    Hra je vinou ofsajdu hostů přerušena. Vhazovat se následně bude ve střední třetině.

02:10
    Z pravého křídla pálil na vzdálenější tyč Mitchell Stephens, ale Carter Hart jeho pokus vyrážečkou odrazil do rohu pásma.

01:33
    Na opačné straně se o první střelu na bránu pokusil Cédric Paquette, ale jeho pokus byl nepřesný.

01:05
    Hosté začali velice dobře. První minutu strávili v obranném pásmu svého soupeře.

00:35
    O první vzrušení zápasu se postaral Jakub Voráček, který Andreje Vasilevského ohrozil střelou, ale domácí brankář si s jeho pokusem poradil.

00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Sergačjov, Shattenkirk, Coburn, L. Schenn – Stamkos (C), B. Point, Kučerov – Palát, Cirelli, Killorn (A) – Paquette, T. Johnson, Maroon – Verhaeghe, Stephens, Gourde.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Braun – Giroux (C), Couturier (A), Voráček – Farabee, K. Hayes (A), Konecny – J. van Riemsdyk, Laughton, Pitlick – M. Raffl, Bunnaman, Aube-Kubel.

Rozhodčí: Sutherland, Luxmore – Mills, MacPherson.

Ondřej Palát (TB)
    Erik Černák (TB)
    Jan Rutta (TB)
    Jakub Voráček (PHI)

Vstup Philadelphie do sezóny taky nebyl bůh ví jak skvělý, ale v posledních zápasech se forma týmu zvedá. Především po střelecké stránce to týmu šlape neskutečně. Forma Flyers je na velice dobré úrovni, jelikož si tento tým z posledních 25-ti zápasů připsal hned 15 výher, což je také velice dobrá bilance. Flyers se nacházejí na 7. pozici ve východní konferenci, která zaručuje účast v play off.

Nejproduktivnější hráči
    1. Sean Couturier 17+34
    2. Travis Konecny 19+28
    3. Jakub Voráček 11+32

Vstup Tampy do letošní sezóny sice nebyl takový, jaký si jistě všichni představovali, ale v posledních týdnech už je to zase ta stará dobrá Tampa. Celek z východní konference má nejlepší formu z celé ligy a od samotné špice NHL ji dělí pouze pár bodů. Forma Lightning je až neskutečná, jelikož tento tým dokázal vyhrát hned 21 zápasů z posledních 25-ti, což je naprosto výjimečná bilance v nejprestižnější hokejové lize světa.

1. Nikita Kučerov 27+43
    2. Steven Stamkos 26+33
    3. Brayden Point 20+35

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Tomáš Němčík

Góly a asistencie: 4. Killorn (Shattenkirk, Sergačov), 15. Paquette (T. Johnson, Maroon), 23. Verhaeghe (Hedman, Gourde), 53. B. Point (Stamkos, Kučerov), 60. Kučerov (Stamkos) – 29. Provorov (Giroux, Couturier), 56. J. van Riemsdyk (Niskanen, Sanheim), 57. Giroux (Provorov, Konecny)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Sergačov, Shattenkirk, Coburn, L. Schenn – Stamkos (C), B. Point, Kučerov – Palát, Cirelli, Killorn (A) – Paquette, T. Johnson, Maroon – Verhaeghe, Stephens, Gourde.

Rozhodca: Sutherland, Luxmore – Mills, MacPherson