Mladá Boleslav – Plzeň 3:1 (kon.)
AZ Havířov
2:6 (0:1, 1:1, 1:4)
HC RT TORAX Poruba 2011
cz Sobota 15.02.2020, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance Liga - o pořadí v play-off • 20. kolo

Dlouho vyrovnaný zápas nakonec získává Poruba, když dokázala zareagovat na vyrovnávací gól Bambuly. Vedení jí vrátil po brejku Guman a pak se hosté dvakrát prosadili při havířovské hře bez brankáře. Zmar domácích pak dokonal tři vteřin před koncem povedenou střelou Zdeněk. Hosté si tedy odvážejí tři body, domácí hráči nemají nic. Tímto konstatováním se s vámi loučím a těším se u dalších onlajnů. (19:29:05)

59:57 Jiří ZDENĚK - 2:6

59:57
    Poruba právě vstřelila branku!
    JIŘÍ ZDENĚK překonává Stezku střelou z první z pravého kruhu, po pěkné Káňově nahrávce. Asistence: Jan Káňa a Patrik Husák.

59:25
    59:13 Jan HUDEČEK - 2:5

59:13
    Hosté se opět zmocnili puku, Sikora jej poslal do středního pásma kde si jej převzal rozjetý JAN HUDEČEK, jenž neměl problém trefit prázdnou branku AZetu. Asistence: Marek Sikora.

58:53
    Poruba se osvobodila.

58:22
    Semanovu střelu Foltán lapil, vhazuje se po jeho pravé ruce.

58:10
    AZ hraje znovu bez brankáře v 6 proti 4.
    57:54 Petr KANKO - 2:4

57:54
    Domácí hráči se sami dostali z útočného pásma, když Rašnerovi přeskočil puk hokejku. Puku se zmocnil PETR KANKO, jenž bekhendem trefil prázdnou branku Havířova. Bez asistence.

AZ hraje v 6 proti 4.

57:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jiří Zdeněk – 2 min., podrážení).

57:23
    AZ hraje bez brankáře!

Konec oddechového času.

57:23
    Oddechový čas pro domácí.

V této přesilovce AZet dlouho držel svého soupeře pod zámkem, ale nedokázal vyšachovat jeho bránící hráče.

56:40

55:30

54:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Daniel Krejčí – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:20
    Domácí Chroboček pálil od modré čáry, ale Foltán puk viděl a bez problémů chytil.

53:29
    Další zakázané uvolnění Poruby.

52:39
    Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Zdeněk našel Gřeše, jenž pálil do poloodkryté branky, ale Stezka se dokázal přesunout a pravým betonem puk vyrazil!

52:18
    Zakázané uvolnění Poruby. Hosté už se nikam neženou, čekají na domácí hráče a snaží se o rychlé brejky.

50:57
    AZ se drží v útočném pásmu, ale Foltán odolává jeho střeleckým pokusům, naposledy si poradil se střelou Procházky, když puk zastavil levým ramenem.

Dnešní utkání sleduje 1416 diváků.
    49:25 Tomáš GUMAN - 2:3

49:25
    Právě se ukázalo, že otřepané nedáš – dostaneš stále platí. Nejprve AZet nevyužil několik šancí po akci Kotaly, následně Husák vyslal do brejku TOMÁŠE GUMANA, jenž střelou mezi betony prostřelil Stezku. Asistence: Radim Toman a Marek Špaček.

48:45
    Po rychlém přenesení hry se do dobré šance dostal hostující Špaček, ale střílel jen do připraveného Stezky.

47:19
    Domácí mohli jít do vedení, když Bambula našel před brankou Bednáře, ale jeho střelu zablokovala obrana Poruby.

Tato přesilovka Porubě vůbec nevyšla, nejen že téměř neohrozila Stezku, ale sama inkasovala.

46:21
    45:41 Jan BAMBULA - 2:2

45:41
    Havířov právě vstřelil branku!
    JAN BAMBULA při vlastním oslabení vybojoval puk a jel sám na Foltána, který hodně vyjel, protože útočník AZetu nekontroloval puk. Ale domácí hráč byl u puku dříve, objel brankáře Poruby a skóroval do odkryté branky. Bez asistence.

44:53
    AZ se osvobodil.

44:21
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lubomír Malina – 2 min., podrážení).

44:10
    Maruna hledal před brankou Bernovského, ale obrana Poruby přihrávku zastavila.

43:51
    Ofsajd na druhé straně. Třetí třetina zatím příliš zajímavého nenabídla.

42:54
    Tentokrát zastavil útok Havířova ofsajd.

42:49
    Zakázané uvolnění AZetu.

42:28
    Obě obrany jsou velmi pozorné, ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočného pásma.

40:22
    Hudeček projel domácí obranou jako nůž máslem, ale jeho zakončení bylo nepřesné.

40:01

Hráči obou týmů jsou na ledě, máme tam i rozhodčí, za chvíli začne třetí část dnešního zápasu.

Ve druhé části byli nejprve aktivnější hosté, potom ale převzali aktivitu domácí hráči. Oba týmy vstřelil po jednom gólu a utkání je stále otevřené. Rozhodnutí by měla přinést třetí třetina, která začne asi v 18:46.

40:00
    39:26 Jakub KOTALA - 1:2

39:26
    AZ využívá přesilovku, když Procházka střílenou nahrávkou našel hůl JAKUBA KOTALY, od níž se puk odrazil pod horní tyč Foltánovy branky. Asistence: Ondřej Procházka a Alex Rašner.

38:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dominik Rudl – 2 min., nedovolené bránění).

38:08
    Hostující Sikora pálil od pravého mantinelu, ale s touto střelou Stezka neměl problém.

37:16
    Kotala přešel útočnou modrou čáru s pukem později, než jeho spoluhráč, je pískám ofsajd AZetu.

36:30

Ani v této přesilovce se AZetu nevedlo o mnoho lépe, stále svítí nula na straně vstřelených branek Havířova.

35:28

34:52
    Další vyhození Poruby.

34:34
    Hostující Pastor u mantinelu tvrdě narazil Baláže, domácí publikum píská, ale rozhodčí nevylučují.

34:07
    AZ se sám vyhnal z útočného pásma.

33:37

33:28
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jiří Zdeněk – 2 min., sekání).

33:21
    Útok AZetu zastavil ofsajd.

33:14
    Hostující Jáchym zůstal ležet po zásahu pukem do kolene, nakonec mu museli pomoct na střídačku spoluhráči.

31:56
    Další zakázané uvolnění Havířova.

30:32
    Dlouhá přihrávka AZetu nevyšla, píská se zakázané uvolnění.

30:13

AZ nesehrál přesilovku úplně špatně, bylo tam několik slibných momentů, ale nakonec tato příležitost zůstala nevyužita.

29:30

28:10
    Vyhození Poruby, AZ zakládá útok od Stezky.

28:02
    Po pěkné kombinaci s Němcem pálil Chroboček, ale Foltán puk vyrazil do ochranné sítě.

27:41

27:30
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Husák – 2 min., podrážení).

27:14
    Porubě nevyšla dlouhá přihrávka, je z toho zakázané uvolnění.

26:39
    Rychlý protiútok AZetu zakončil Bednář, ale jeho ránu zastavila Foltánova vyrážečka.

25:40
    Kotala nebezpečně tečoval Mataiovo nahození, ale Foltán levým betonem puk vyrazil.

25:22
    Hosté jsou aktivnější, Kanko si vybruslil před branku, ale jeho střelu k levé tyči Stezka vyrazil do ochranné sítě.

25:12

24:48
    Střela Danielčáka je sražena do ochranné sítě, vhazuje se po levici gólmana hostí.

23:31
    Hostující Zdeněk pálil z mezikruží nad branku, přitom měl u levé tyče volného Kanka.

22:25
    Bernovského nahození od pravého mantinelu Foltán zastavil, vhazuje se po levici brankáře hostí.
    20:43 Jan HUDEČEK - 0:2

20:43
    Hned první akce druhé třetiny končí brankou – Sikora zavezl puk do útočného pásma a vypálil z pravého kruhu, Stezka jeho střelu vyrazil před sebe a JAN HUDEČEK vyražený puk poslal mezi jeho betony do sítě. Asistence: Marek Sikora.

20:01

V první části byla hra vyrovnaná, ale hosté dokázali využít jednu ze svých šancí, zatímco AZet vyšel střelecky naprázdno. Uvídíme, co přinese druhá třetina, která začne asi v 17:51.

20:00

19:51
    Nahozený puk Foltán podržel, vhazuje se po pravici brankáře hostí.

17:58
    Dobré příležitosti na obou stranách – nejprve zajímavě poskakoval puk po Kvasničkově nahození brankovištěm Foltána, následně se do brejku hnal Urbanec, ale tomu nedovolil zakončit vracející se obránce AZetu.

17:14
    AZetu nevyšel pokus o dlouhou rozehrávku a je z toho zakázané uvolnění.

15:57
    Kvasnička mířil od pravého mantinelu mezi Foltánovy betony, ale gólman hostí scvakl chrániče včas.

15:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

13:08
    Domácí Němec zavezl puk do útočného pásma a vypálil zpoza obránce, ale minul branku. Odražený puk pak Procházka napálil do boční sítě Foltánovy branky.

12:13
    Oba týmy v plném počtu.

12:08
    Útočnou akci Poruby zastavil ofsajd.

11:17
    Domácí Baláž nahodil puk od levého mantinelu, Foltán má puk v lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.

Hraje se ve 4 na obou stranách.

10:13
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Erik Němec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., hrubost).

10:05
    Domácí Němec se dostal ke střele bekhendem z mezikruží, ale netrefil branku.
    08:49 Tomáš GŘEŠ - 0:1

08:49
    Teď už to hostům vyšlo – Sikorovu střelu Stezka vyrazil, ale na na dorážku TOMÁŠE GŘEŠE nedosáhl. Asistence: Marek Sikora a Marek Slavík.

08:27
    Hosté byli blízko vstřelení branky – Hudeček se snažil vymíchat Stezku, ale ten svou holí nakonec puk zastavil!

08:08
    Foltán podržel nahozený puk, vhazuje se po pravici gólmana Poruby.

06:39
    Dobrá šance na druhé straně – Marunovu střelu Foltán vyrazil levým betonem, puk byl chvíli volný, ale domácí hráči se nedostali k dorážce, jinak mohli pálit do odkryté branky.

06:03
    Poruba ve velké šanci – Špaček pálil z první z levého kruhu a orazítkoval bližší tyč Stezkovy branky.

05:40
    Střelu od modré čáry vyslal hostující Špaček, ale Stezka má puk v lapačce.

04:58
    Domácí Fridrich si nabruslil s pukem do mezikruží, ale střelu mu zablokoval jeden z hráčů Poruby.

00:28
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Alex Rašner – 2 min., pozdní dohrání).

00:01

Je nějaký problém s domácí brankou čárový rozhodčí provádí úpravu sítě,

Hráči obou celků i čtveřice rozhodčích jsou na ledě, za malou chvíli utkání začne.

Před utkáním jsou oceněni dorostenci, kteří vyhráli zlaté medaile na olympiádě mládeže.

Chance liga – o pořadí v play-off pokračuje 20. kolem, ve kterém uvidíme na ledě GASCONTROL Arény celek nedaleké Poruby. S tímto týmem se Havířov v této sezóně utkal už čtyřikrát, třikrát s vítězným koncem. Ale byla to vždy vyrovnaná utkání, AZ vždy vyhrál pouze o gól. Poruba vyhrála jen první vzájemné utkání. Povede se AZetu bodovat i tentokrát nebo si body odvezou hosté?

HC RT TORAX Poruba – 8. místo, 66 bodů, 141:148

Poruba uzavírá osmičku týmů ze skupiny o pořadí v play-off, na sedmé Litoměřice ztrácí šest bodů. Hokejisté ostravského týmu prohráli poslední dva zápasy, když podlehli Slavii 3:6 a ze Vsetína si přivezli porážku 5:1. Předtím ale Ostravané dvakrát vyhráli na vlastním ledě, když porazili 3:2 Litoměřice a Chomutov 3:0.

Poslední utkání na ledě Vsetína ztratila Poruba už v úvodních minutách, když v 8. minutě prohrávala 3:0. Guman v 10. minutě sice snížil, ale to bylo ze strany Poruby vše. Naopak domácí přidali v dalších třetinách po jedné brance a dokráčeli k vítězství. František Výborný, nový trenér Poruby, se tedy nedočkal bodů ani na druhý pokus.

Sestava Poruby z posledního zápasu:

Kůdela (8. Foltán) – Husák, Slavík, Urbanec, Rudl, Dundáček, Krejčí, Pastor – Gřeš, Hudeček, Sikora – Maršoun, Jáchym, Guman – Káňa, Zdeněk, Kanko – Nejezchleb, Toman, Špaček.

AZ RESIDOMO Havířov 6. místo, 76 bodů, 127:126

AZ je na tom naopak, po sérii proher dokázal dvakrát za sebou plně bodovat. Nejprve na domácím ledě porazil Vsetín 4:1 a ve středu vyhrál v Litoměřicích 1:5. Na ledě Litoměřic rozhodla druhá třetina, kterou AZ vyhrál 4:0, když se trefili Erik Němec, Jan Maruna, Lukáš Bednář a Ondřej Procházka. Domácí skórovali jen v první třetině, úspěšným střelcem byl Matěj Beran. Konečnou podobu výsledku dal ve třetí třetině havířovský Martin Nepokoj.

Sestava Havířova z posledního zápasu

Stezka – Rašner, Mrowiec, Matai, Nepokoj, Chroboček, Dajčar, Kvasnička – Kotala, E. Němec, O. Procházka – L. Bednář, F. Seman, Bambula – Danielčák, Baláž, Vrána – Bernovský, Maruna, Fridrich.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Miklas

Góly a asistencie: 40. Kotala (O. Procházka, Rašner), 46. Bambula – 9. Gřeš (Sikora, Slavík), 21. Hudeček (Sikora), 50. Guman (Toman, Špaček), 58. Kanko, 60. Hudeček (Sikora), 60. Zdeněk (J. Káňa, Husák)

AZ Havířov: Stezka (Piták) – Mrowiec, Rašner, Nepokoj, Malina, Chroboček, Kvasnička, Matai – O. Procházka, E. Němec, Kotala – Bambula, F. Seman (A), L. Bednář (A) – Vrána, Baláž, Danielčák – Bernovský, Maruna (C), Fridrich.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Rudl, Pastor, D. Krejčí, Šendera – Gřeš, Hudeček, Sikora (A) – Špaček, T. Jáchym, Guman – J. Káňa (A), Zdeněk (C), Kanko – Ďurač, Toman, Maršoun.

Rozhodca: Cabák, Pilný – Měkýš, Otáhal