Aston Villa – Tottenham 2:3 (kon.) | Arsenal – Newcastle 4:0 (kon.)
Aston Villa FC
2:3 (1:2)
Tottenham Hotspur
cz Nedeľa 16.02.2020, 15:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 26. kolo

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne. (17:07:19)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 8:6. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:10.

Dnešní strhující utkání končí, Tottenham vítězí 3:2! Pro Aston Villu se jedná o hodně krutý výsledek, domácí nebyli horším týmem. Do zápasu naopak vstoupili lépe, do vedení je poslal vlastní gól Tobyho Alderweirelda. Další šance Villans zůstaly nevyužity, v sedmadvacáté minutě už se belgický zadák Spurs trefil do správné branky. Krátce před koncem první půle překlopil skóre na stranu hostí Son Heung-min, který proměnil pokutový kop. Celek z Birminghamu se nehodlal vzdát a srovnal zásluhou přesné hlavičky Björna Engelse. V závěru to byl právě domácí stoper, kdo předvedl obrovskou hrubku a pustil do únik Son Heung-mina, který ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o triumfu Kohoutů.

90+6

90+6
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Jan Vertonghen.
    90+4. Son HUNG-MIN - 2:3

90+4
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Vypadalo to, že si oba celky z dnešního utkání odnesou bod, Tottenham si ale ve čtvrté minutě nastavení bere ztracené vedení zpět! Doposud skvělé hrající Engels předvedl velkou chybu, když nezpracoval Sánchezův pas, a nabídl tak samostatný únik SON HEUNG-MINOVI, který si tentokráte s překonáním Reiny věděl rady.

90+3
    Pepe Reina drží svůj tým. Z hranice šestnáctky vyslal technickou střelu Lo Celso, zkušený Španěl si ale i tentokráte našel cestu k balonu a spolehlivě zasáhl.

90+2
    Žlutou kartu dostává Marvelous Nakamba (Aston Villa FC).

90+1
    V posledních minutách se karty obrátily, nebezpečnější jsou hostující fotbalisté. Další roh Spurs si našel Reina, který vyboxoval balon do bezpečí.

90
    Nastavují se čtyř minuty.

89
    Aurier vyslal dlouhý pas do míst, kde se pohyboval Son Heung-min. Korejský fotbalista byl tentokráte chycen v ofsajdu, rozehrávat bude Reina.

88
    Na hřiště spěchají zdravotníci, z trávníku se totiž po souboji s Winksem nezvedá Björn Engels. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.

87
    Po rohovém kopu Tottenhamu došlo k dalšímu vzájemnému souboji Sona s Reinou. Znovu z něj vyšel úspěšněji zkušený gólman, který zapsal do statistik další zákrok.

86
    Žlutou kartu dostává Frédéric Guilbert (Aston Villa FC).
    85. Reina vyrazil Sonův pokus na roh.

85
    Skvělý Pepe Reina! Son Heung-min se s ničím nepáral a po vniknutí do šestnáctky tvrdě vypálil levačkou, brankář Aston Villy ale s vypětím všech sil vytěsnil míč na roh.

84
    Lucas Moura v hlavičkovém souboji předčil Nakamba a naskočil si na centr od rohového praporku, jenže jeho hlavička neměla šanci na jakýkoliv úspěch.

83
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Gedson Fernandes.

Vojtěch Tůma

Góly: 9. Alderweireld (vla.), 53. Engels (Grealish) – 27. Alderweireld (Dier), 45+2. Son Hung-min, 90+4. Son Hung-min

Karty:   86. Guilbert (ASV), 90+2. Nakamba (ASV)

Nepremenená penalta: 45+2. Son Hung-min (TOT), brankár Reina zneškodnil

Aston Villa FC: Reina – Konsa, Engels, Hause – Guilbert, Drinkwater (60. Nakamba), Douglas Luiz, Targett – El Ghazi (70. Trézéguet), Samatta (83. Bastón), Grealish (C).
    Náhradníci: Nyland – A. Almuhammadí, N. Taylor, Nakamba, Hourihane, Trézéguet, Bastón.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies – Winks, Dier (60. Lo Celso) – Lucas Moura, Alli (83. G. Fernandes), Bergwijn (90+6. Vertonghen) – Son Hung-min.
    Náhradníci: Gazzaniga – Vertonghen, Tanganga, Lo Celso, NDombèlé, G. Fernandes, Skipp.

Rozhodca: Martin Atkinson – Daniel Cook, Stuart Burt

Diváci: 41 874