Toronto – Pittsburgh 4:0 (kon.) | NJ Devils – San Jose 2:1 (kon.) | Washington – Montreal 3:4 (po pr.)
Columbus – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Ottawa – Winnipeg 1:5 (kon.) | St. Louis – Arizona 1:0 (kon.)
Vegas – Tampa Bay 5:3 (kon.) | LA Kings – Florida 5:4 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Montreal Canadiens
cz Piatok 21.02.2020, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Skončilo nám utkání mezi Washingtonem a Montrealem. Domácí dnes překvapivě ztratili bod, neboť s kanadským týmem prohráli 3:4 po prodloužení. Montreal tak přerušil sérii pěti porážek a dnes už dokázal vyhrát. Hrdinou utkání se stal obránce Ben Chiarot, který vsítil dva góly. Jeho druhá trefa navíc byla rozhodující, a proto byl tento muž zaslouženě zvolen nejlepším hráčem zápasu. Washington svůj bod zachránil 21 sekund před koncem třetí třetiny. Jako čtvrtý tým v celé soutěži tak prozatím překonal hranici 80 získaných bodů.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního dne! (03:50:52)

Československá stopa v utkání

Radko Gudas (Washington) 0+0, +/-: +1, 0 střel, čas ve hře: 11:52
    Michal Kempný (Washington) 0+0, +/-: +1, 2 střely, čas ve hře: 19:44
    Jakub Vrána (Washington) 0+0, +/-: -1, 2 střely, čas ve hře: 16:23
    Richard Pánik (Washington) 0+1, +/-: 0, 1 střela, čas ve hře: 12:20
    Tomáš Tatar (Montreal) 0+1, +/-: +3, 3 střely, čas ve hře: 15:53.

Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! První pokus Domiho sice skončil nad bránou, ale útočník s číslem 13 přesto pokračoval v pohybu. Dostal se ke kotouči u mantinelu a následnou přihrávkou oslovil BENA CHIAROTA v mezikruží. Obránce Canadiens poté našel mezeru mezi betony Holtbyho a dokonale jej dokázal propálit. 3:4 po prodloužení. Asistence: Max Domi a Jeff Petry.

60:42
    Ovečkin vyskočil ze střídačky a okamžitě se zapojil do útočení. Snažil se kličkou zbavit soupeře, jenže neuspěl.

60:06
    Domi se hned na začátku prodloužení snažil oslovit najíždějícího Byrona. Kotouč však k druhému jmenovanému hráči nedoputoval.

60:01

60:00
    59:39 Tom WILSON - 3:3

59:39
    Washington právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Tlak domácích už byl obrovský. TOM WILSON zůstal stát před bránou a Kuzněcov jej zpoza ní dokonale našel. Wilson poté dokázal propasírovat kotouč za sedícího Price. 3:3. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Nicklas Bäckström.

59:22
    Ovečkin střílel dvakrát po sobě od modré čáry. Oba jeho pokusy zablokovali hostující hráči.

59:09
    Začala probíhat poslední minuta základní hrací doby. Washington svírá svého soupeře.

58:36
    před bránou hostů se vytvořil závar. Montreal jej přežil a Drouin následně dostal puk do střední třetiny.

58:12
    Zakázané uvolnění Montrealu. Za okamžik se bude vhazovat v obranném pásmu hostů. Braden Holtby už je na střídačce a domácí hrají powerplay.

57:36
    Akce Capitals byla zastavena kvůli ofsajdu. Závěr základní hrací doby se kvapem blíží.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 8. Ovečkin (Bäckström), 38. Eller (Hagelin, Pánik), 60. T. Wilson (Kuzněcov, Bäckström) – 18. S. Weber (Danault), 39. Gallagher, 41. Chiarot (Tatar), 61. Chiarot (Domi, Petry)

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, Jensen, Orlov, Gudas, Kempný – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Boyd.
    Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Kovaľčuk, Domi, Weal – Cousins, N. Thompson, Byron (A).

Rozhodca: Skilliter, Lee – Smith, Nagy

Diváci: 18 573